x تبلیغات
saheleaftab2022

برای درخواست ویزای طلایی یونان چه مدارکی مورد نیاز است؟

 

برای درخواست ویزای طلایی یونان چه مدارکی مورد نیاز است؟

ویزای طلایی یک ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری است که در سال 2013 معرفی شد، و به شهروندان غیر اتحادیه اروپا و خانواده های آنها حق اقامت یونان را در ازای سرمایه گذاری قابل توجه در اقتصاد یونان اعطاء می کند که به اقامت طلایی یونان شناخته می شود این مجوز دسترسی بدون ویزا به منطقه شنگن را می دهد. این برنامه به دلیل مقرون به صرفه بودن، شرایط اقامت و گزینه های جذاب به سرعت به یکی از محبوب ترین ها تبدیل شده است.  و پس از 7 سال از داشتن ویزای طلایی، به شرط قبولی در آزمون شهروندی یونان و اثبات دانش اولیه زبان یونانی افراد واجد شرایط درخواست تابعیت یونان می شوند.

برنامه اقامت طلایی یونان مسیرهای سرمایه گذاری مختلفی را ارائه می دهد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. سرمایه گذاران بالقوه این آزادی را دارند که از میان طیف متنوعی از گزینه ها انتخاب کنند فقط گزینه خرید ملک باید قبل از ارسال درخواست ویزای طلایی انجام شود.

گزینه های سرمایه گذاری اقامت طلایی یونان

حداقل مبلغ سرمایه گذاری

خرید ملک

250.000 یورو

قرارداد اجاره 10 ساله برای اقامت در هتل ها یا

اقامتگاه های توریستی مبله

250.000 یورو

سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی یونان

400.000 یورو

اوراق قرضه یا سهام یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، صندوق سرمایه گذاری خصوصی، یا یک صندوق سرمایه گذاری مشترک مستقر در یونان،

 

400.000 یورو

اوراق بهادار یا سپرده بانکی در یونان داشته باشید

400.000 یورو

در سهام، اوراق قرضه شرکتی یا اوراق قرضه خزانه داری یونان سرمایه گذاری کنید که در مراکز تجاری فعال در یونان فهرست شده است

 

800.000 یورو

برای درخواست اقامت طلایی یونان و تکمیل مراحل درخواست، باید مدارک زیر را ارسال کنید:

مدارک مورد نیاز فقط برای متقاضی اصلی:

آدرس محل سکونت در یونان به اضافه صورتحساب رسمی آب و برق ( مدرک اقامت از هتل یا دعوت نامه از یکی از اقوام یا دوستان به منظور اثبات مقصد و هدف سفر.)

مدارک اضافی با توجه به سرمایه گذاری، مانند قرارداد خرید ملک، قراردادهای سرمایه گذاری یا گواهی ثبت اسناد و املاک.

اثبات وجوه برای پوشش سرمایه گذاری و نحوه به دست آوردن آنها و درآمد سالانه متقاضی را ثابت می کند.

صورت های بانکی برای 6 ماه گذشته

·        هزینه های درخواست برای ویزای اقامت طلایی یونان و این هزینه ها شامل هزینه های قانونی، مالیات، هزینه درخواست ثبت زمین و هزینه های ثبت اسناد رسمی می باشد.

مدارک مورد نیاز افراد:

·        فرم درخواست ویزای طلایی یونان.

·        پاسپورت معتبر

·        کپی تایید شده گذرنامه های معتبر

·        ویزای شینگن

·         3 قطعه عکس پاسپورتی

·        گواهی پرداخت برای ویزا و هزینه های دولتی مربوطه.

·        گواهی بیمه سلامت بین المللی در یونان برای متقاضی اصلی و همه اعضای خانواده متقاضی

·        کپی شناسنامه 2 نسخه برای متقاضی اصلی مورد نیاز است

·         

مدارک مورد نیاز برای افراد متاهل که می خواهند با هم درخواست دهند:

·       اصل سند ازدواج یا کپی آن

·       کپی گواهی طلاق (در صورت وجود).

*تمامی این مدارک باید به انگلیسی یا یونانی ترجمه شود و توسط کنسولگری اقامت یونان قانونی شده باشد.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ویزای طلایی پرتغال را چگونه می توان دریافت کرد ؟

 

ویزای طلایی پرتغال را چگونه می توان دریافت کرد ؟

ویزای طلایی پرتغال نوعی مجوز اقامت است که برای اتباع غیر اتحادیه اروپا که اقدام به سرمایه گذاری اقتصادی در پرتغال کرده اند مانند: خرید ملک، سرمایه گذاری یا ایجاد فرصت های شغلی، صادر می شود که به آن مجوز اقامت طلایی گفته می شود و شما می توانید همه ی اعضای خانواده خود را در درخواست اقامت طلایی بگنجانید مانند: همسر، فرزندان تا 18 سال و بالای 18 سال در صورت تجرد و وابستگی مالی، خواهر برادرهای زیر 18 سال خود و همسرتان که حضانت قانونی آنها را دارید، والدین بالای 65 سال خود و همسرتان و حتی بالای 55 سال در صورت وابستگی مالی.

به این صورت تمامی اعضای خانواده شما کارت اجازه اقامت پرتغال را دریافت خواهند کرد و از حقوق و امتیازات مشابه شما برخوردار خواهند شد.

اقامت طلایی پرتغال یک فرآیند سریع جهت اخذ اقامت دائم و شهروندی پرتغال و حتی اتحادیه اروپا می باشد که تنها در عرض 5 سال امکان پذیر می باشد. بر خلاف انواع دیگر ویزا طلایی ها برای تمدید ویزای طلایی یا دریافت اقامت دائم یا شهروندی مجبور نیستید به طور دائم در پرتغال زندگی کنید و حضور حداقل 7 روز در سال کفایت می کند.

سرمایه گذاران برای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای طلایی باید شرایط زیر را داشته باشند:

-         بالای 18 سال سن داشته باشند.

-         سرمایه گذاری قابل توجهی که برای اقتصاد پرتغال مفید باشد انجام دهند.

-         فاقد سابقه کیفری باشند.

-         باید متعهد شوید که سرمایه گذاری را حداقل برای 5 سال حفظ کنید.

-         و یکی از سرمایه گذاری های زیر را باید انجام دهید:

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات پرتغال یا خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو در پرتغال و در صورتیکه این ملک در منطقه کم تراکم پرتغال باشد 400 هزار یورو .

خرید یک ملک قدیمی با قدمت بالای 30 سال جهت بازسازی به مبلغ حداقل350هزار یورو و اگر در مناطق کم تراکم پرتغال باشد سرمایه لازم به 280 هزار یورو کاهش می یابد. این سرمایه گذاری باید حتماً توسط SEF تایید شود. فقط توجه داشته باشید که خرید املاک مسکونی در لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی سرزمین اصلی، شما را واجد شرایط اخذ اقامت طلایی پرتغال نمی کند و می توانید یک ملک تجاری را در این مکان ها خریداری کنید.

انتقال سرمایه حداقل 1.5 میلیون یورو در یک حساب بانکی پرتغالی.

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار  یورو در یک صندوق سرمایه گذاری واجد شرایط که معمولاً شامل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا شرکت های فناوری نوپا می شود.

خرید سهام هتل ها یا یک شرکت پرتغالی از قبل تأسیس شده به ارزش حداقل 1 میلیون یورو.

حداقل 10 شغل تمام وقت برای اتباع پرتغالی ایجاد کنید.

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو برای ایجاد یک شرکت تجاری یا تقویت سرمایه سهام یک شرکت تجاری که از طریق آن حداقل پنج شغل تمام وقت ایجاد کنید.

انتقال سرمایه حداقل 500 هزار یورو برای فعالیت های تحقیقاتی در علم یا فناوری

انتقال سرمایه حداقل 250 هزار یورو برای حمایت از هنر یا بازسازی میراث ملی پرتغال.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اقامت طلایی اسپانیا شامل چه کشورهایی است

 

اقامت طلایی اسپانیا شامل چه کشورهایی است

کشور اسپانیا از سال 2013 برنامه ویزای طلایی اسپانیا را که یک طرح اقامت از طریق سرمایه گذاری است را پایه ریزی کرد و از طریق این برنامه به سرمایه گذاران خارجی که علاقه مند به دریافت اقامت طلایی اسپانیا هستند فرصت زندگی، کار قانونی و تحصیل در در دانشگاه های خصوصی و دولتی اسپانیا را با سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در زمینه املاک یا در گزینه های دیگر می دهد.

اقامت طلایی اسپانیا شامل سرمایه گذارانی می شود که از اتباع کشورهای غیراتحادیه اروپا/منطقه غیر اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی هستند می شود و دولت اسپانیا این فرصت را در اختیار شهروندان غیر از این کشورها قرار می دهد.

سرمایه گذاران همچنین می توانند برای اعضای خانواده خود درخواست ویزا دهند و در صورت تایید، سرمایه گذاران می توانند پس از 5 سال اقامت دائم اسپانیا و پس از 10 سال نیز تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنند. البته شایان ذکر است که متقاضیان باید سالی 1 هفته را در خاک اسپانیا زندگی کنند تا بتوانند ویزای خود را تمدید کنند همچنین اخذ شهروندی اسپانیا هم مشروط به قبولی در آزمون زبان و شهروندی اسپانیا می باشد.

سرمایه گذاران برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا باید دارای یک سری شرایطی که توسط دولت اسپانیا تعیین شده باشند، از جمله این شرایط این است که فرد سرمایه گذار باید دارای سن قانونی 18 سال به بالا باشد و حتما باید به صورت قانونی وارد خاک اسپانیا شده باشند بعلاوه نباید سوء سابقه کیفری داشته باشد و یا ریجکتی ویزای شنگن را داشته باشند همچنین داشتن بیمه درمانی یکی دیگر از شرایط دریافت این مجوز است و باید با ارائه یک پرینت بانکی باید اثبات کنید که دارای توانایی مالی کافی جهت تامین هزینه زندگی در اسپانیا هستید و یک حساب بانکی باز کنید و یک شماره شناسایی مالیاتی در اسپانیا دریافت کنید.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

قوانین اخذ ویزای طلایی یونان در سال 2023 چه تغییراتی داشته است؟

 

قوانین اخذ ویزای طلایی یونان در سال 2023 چه تغییراتی داشته است؟

دولت یونان از سال 2013 مجوز اقامت این کشور را در اختیار سرمایه داران بین المللی قرار می دهد که به عنوان ویزای طلایی شناخته می شود افراد باید در ازای این اجازه اقامت موقت، سرمایه گذاری اقتصادی تعیین شده ایی را در یونان انجام دهند؛ از مزیت های این مجوز اقامت این است که می تواند افراد خانواده سرمایه گذار را هم نیز شامل شود از جمله همسر سرمایه گذار، فرزندان تا 21 سالی که ازدواج نکرده باشند حتی تا 24 سال به شرط دانشجو بودن، والدین تحت تکفل سرمایه گذار و حتی همسر او.

متقاضیان برای اخذ مجوز اقامت طلایی یونان از طریق سرمایه گذاری باید شرایط زیر را داشته باشند:

-         آنها نباید از اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا باشند.

-         باید بالای 18 سال سن داشته باشند.

-         فاقد سابقه کیفری باشند.

-         خود و اعضای خانواده وی باید دارای بیمه درمانی باشند.

-         انجام سرمایه گذاری تعیین شده که می تواند در املاک یا دارایی های مالی باشد.

گزینه های مختلفی جهت اخذ اقامت طلایی یونان وجود دارد که رایج ترین مسیر، خرید ملک یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یونان به ارزش حداقل250 هزار یورو است که *البته طبق قوانین جدید در سال 2023، خرید ملک در مناطقی مانند آتن، تسالونیکی و سانتورینی با حداقل 500 هزار یورو امکان پذیر است. نکته ایی که وجود دارد این است که تمامی این ملک ها پس از تملک قابل اجاره است.

بعلاوه می توان یک قرارداد اجاره 10 ساله برای اقامت در هتل یا اقامتگاه های توریستی مبله امضاء کرد.

*به طور کلی قوانین اخذ ویزای طلایی در سال 2023 تغییرات زیادی نداشته است و تنها تغییری که داشته است موردی بود که در قسمت خرید ملک ذکر شد.

همچنین امکان سرمایه گذاری در سایر دارایی ها وجود دارد، اگرچه در این مورد، حداقل مبلغ تقریباً 400000 یورو است از جمله:

سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی یونان

مشارکت در اوراق بهادار یا به عنوان سپرده بانکی در یونان.

سرمایه گذاری در اوراق قرضه یا سهام شرکت های سرمایه گذاری املاک یونان.

مشارکت یا سرمایه گذاری در اوراق قرضه یا سهام یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در یونان یا نهادهای سرمایه گذاری خطر پذیر در یونان

سرمایه گذاری 800 هزار یورو در سهام، اوراق قرضه شرکتی یا اوراق قرضه خزانه داری یونان

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آیا امکان خرید ملک مسکونی در کلان شهرهای کشور پرتغال برای اخذ اقامت طلایی وجود دارد؟

 

آیا امکان خرید ملک مسکونی در کلان شهرهای کشور پرتغال برای اخذ اقامت طلایی وجود دارد؟

خرید ملک و سرمایه گذاری بزرگترین تصمیم در زندگی هر فرد محسوب می شود خصوصاً اینکه این مسیر یکی از جذاب ترین روش های اخذ اقامت می باشد. پرتغال هم یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که کیفیت زندگی بالایی را برای مهاجران ارائه می دهد.

کشور پرتغال به اتباع غیر اتحادیه اروپا در ازای سرمایه گذاری یا خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو مجوز اقامت این کشور را اعطاء می کند که به اقامت طلایی پرتغال معروف می باشد و در ابتد این مجوز 2 سال اعتبار دارد  و در صورت حفظ سرمایه گذاری تا 5 سال قابل تمدید می باشد و بعد از 5 سال می توان اقامت دائم پرتغال را کسب کرد و در پایان سال پنجم، اخذ شهروندی پرتغال امکان پذیر می شود.

فقط نکته ایی باید در نظر داشت این است که خرید ملک مسکونی در پرتغال توسط سرمایه گذاران خارجی یک سری محدودیت ها وجود دارد که باید در نظر داشت مثلاً خرید املاک مسکونی در مناطق شهری و پر جمعیت مانند لیسبون، پورتو و آلگاروه دیگر واجد شرایط  برای اخذ اقامت طلایی نیست البته برخی استثناها وجود دارد و تنها زمانی واجد شرایط اخذ اقامت طلایی می شود که در مناطقی که توسط پرتغال تعیین شده است باشد. البته برای خرید ملک تجاری در پرتغال هیچ محددیتی وجود ندارد و شما مجاز هستید در هر یک از مناطق بدون محدودیت به ارزش حداقل 500 هزار یورو اقدام به خرید کنید.

اما به طور کلی اگر ملکی را در مناطق کم جمعیت تعیین شده توسط پرتغال انتخاب کنید، 20% تخفیف از طرف دولت بر روی ملک اعمال می شود یعنی 400 هزار یورو و اکثر مناطق کم تراکم در مناطق داخلی پرتغال واقع شده اند، به جز مناطق ساحلی جنوب رودخانه لیما و شمال رودخانه سادو. اما سرزمین های داخلی یا هر نقطه از جزایر خودمختار مادیرا و آزور پرتغال، می توان املاک مسکونی و تجاری خرید و محبوب ترین مناطق کم تراکم عبارتند از: پندا-گرس،  دره دورو، آلنتخو

همچنین می توان ملکی را با قدمت حداقل 30 سال در پروژه های بازسازی تجاری که نیاز به نوسازی دارد به ارزش 350 هزار یورو خریداری کنید حالا اگر علاوه بر قدمت، در مناطق کم جمعیت تعیین‌ شده هم باشد، می توان با 280 هزار یورو اقدام به خرید کرد.

علت وضع قوانین جدید و اعمال محدودیت ها در پرتغال این است که موفق بودن برنامه اقامت طلایی پرتغال باعث افزایش مداوم قیمت ملک در لیسبون و پورتو شده بنابراین دولت پرتغال تصمیم به تغییر قوانین این برنامه در شروع سال 2022 گرفت و توضیح داده است که دلیل این تغییرات گسترش یکنواخت سرمایه گذاری خارجی به سایر نقاط کشور است.

همچین خرید ملک در مناطق کم تراکم هم مزایای را دارد از جمله اینکه مقرون به صرفه هستند و امکان خرید چندین ملک وجود دارد که بازده خرید شما را بالا می برد البته به شرطی که انتخاب درستی داشته باشید زیرا خرید ملک امری بسیار مهم و کلیدی است که نیاز به دانش دارد تا بتوانید تصمیم گیری درستی و مناسبی داشته باشید از این رو می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

گلدن ویزا چیست ویزای طلایی یا اقامت طلایی چیست؟

 

گلدن ویزا چیست ویزای طلایی یا اقامت طلایی چیست؟

"گلدن ویزا / ویزای طلایی" یک برنامه مهاجرتی است که به افراد ثروتمند در صورت خرید ملک یا سرمایه گذاری کلان در یک کشور اروپایی اجازه اقامت آن کشور را می دهد که به آن اقامت طلایی گفته می شود که یک مجوز اقامت موقت است که به اتباع غیر از اتحادیه اروپا (EU)، غیر از منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، غیر از سوئیس و خانواده ی آنها اعطاء می شود. و در نهایت هم به سرمایه گذار و خانواده او شهروندی و پاسپورت کشوری را که در آن سرمایه گذاری کرده است اعطاء می کند. ویزای طلایی ابتدا در قالب یک مجوز اقامت موقت صادر می شود و تا زمانی که سرمایه گذاری خود را حفظ کنید می تواند به طور مداوم تمدید شود.

برای دریافت شهروندی در یک کشور اتحادیه اروپا از طریق ویزای طلایی، اکثر کشورهای اروپایی به اقامت واقعی نیاز دارند یعنی باید مدت زمان مشخصی و تعیین شده ایی را صرف زندگی در آنجا کنید و الزامات شهروندی از طریق سرمایه گذاری به طور جداگانه به قوانین هر کشور بستگی دارد که باید رعایت شود.

به طور کلی محبوب ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا که ویزای طلایی صادر می کنند شامل اسپانیا، یونان، پرتغال و مالت می باشند.

در میان این کشورها  باید بدانید که اسپانیا سومین کشور محبوب توریستی در جهان است که با داشتن تاریخ و فرهنگ غنی، استانداردهای بالای زندگی، اقلیم و موقعیت جغرافیایی عالی، امکانات رفاهی مناسب، به گزینه ایی جذاب برای سرمایه گذاری شناخته می شود بعلاوه این کشور سومین پاسپورت قدرتمند دنیا را دارد. این کشور توسعه یافته چهاردهمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد و از نظر شاخص کیفیت زندگی رتبه دهم را در دنیا دارد همچنین عضو سازمان ملل متحد، OECD و ناتو است. لذا دریافت اقامت طلایی اسپانیا با سرمایه گذاری یا خرید ملک در اسپانیا به ارزش حداقل 500 هزار یورو امکان پذیر می باشد و برای همه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس در نظر گرفته شده است. این ویزا شامل مجوزهای کار برای متقاضی و خانواده وی مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال و بالای 18 سال و برای والدین بالای 65 و حتی زیر 65 سال تا زمانی که از نظر مالی به متقاضی وابسته باشند، می باشد.

و این ویزا از همان ابتدا به سرمایه گذار و خانواده او این امکان را می دهد که از مزایای ویزای طلایی لذت ببرند همچنین به آموزش دولتی یا خصوصی در اسپانیا دسترسی داشته باشند (از آموزش ابتدایی تا عالی) بعلاوه اینکه می توانند در این کشور کار کنند چه به عنوان کارمند و چه به عنوان کارگر خوداشتغال.

اجازه اقامت اولیه اقامت طلایی اسپانیا 2 ساله است. که قبل از انقضا، در صورت حفظ سرمایه اولیه قابل تمدید است و بعد از 5 سال تمدید می توان برای اخذ اقامت دائم اسپانیا و در نهایت پس از 10 سال می توان برای اخذ شهروندی اسپانیا اقدام کرد البته حتماً باید امتحاناتی را به زبان اسپانیایی در مورد تاریخ و ساختار سیاسی این کشور بگذرانید.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

انواع سرمایه گذاری برای اخذ اقامت طلایی پرتغال چه هستند؟

 

انواع سرمایه گذاری برای اخذ اقامت طلایی پرتغال چه هستند؟

در سال 2012 ویزای طلایی پرتغال برای تقویت سرمایه گذاری خارجی به نفع اقتصاد پرتغال طراحی شد همچنین به اتباع غیر اتحادیه اروپا/منطقه غیر اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی که تمایل به سرمایه گذاری دارند اجازه می دهد تا از طریق سرمایه گذاری واجد شرایط دریافت مجوز اقامت و در نهایت پاسپورت پرتغال شوند.

حالا باید بدانید که پنج نوع سرمایه گذاری وجود دارد که می توانید برای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای طلایی پرتغال انجام دهید عبارتند از:

·        گزینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا خرید ملک در پرتغال

-         سرمایه گذاری یا خرید املاک تجاری در هر نقطه از پرتغال به ارزش حداقل 500 هزار یورو حالا اگر ملک در مناطق کم تراکم جمعیت باشد ملک مشمول 20 در صد تخفیف می شود یعنی شما می توانی با حداقل 400 هزار یورو واجد شرایط شوید.

خرید ملک تجاری به ارزش حداقل 350 هزار یورو در هر نقطه از پرتغال با قدمت بالای 30 سال و مشروط به انجام کارهای بازسازی مصوب حال اگر این ملک در مناطق کم تراکم تعیین شده باشد با 280 هزار یورو می توانید واجد شرایط اخذ ویزای طلایی شوید.

-         سرمایه گذاری و یا خرید املاک مسکونی در داخل کشور با حداقل 500 هزار یورو

البته قانون جدید پرتغال بیان می کند که دیگر سرمایه گذاری و یا خرید املاک مسکونی در لیسبون، پورتو و آلگاروه (مناطق ساحلی) امکان پذیر نمی باشد و اکنون املاک مسکونی در آزور و مادیرا و همچنین مناطق داخلی واجد شرایط برای اخذ اقامت طلایی پرتغال هستند.

خرید ملک مسکونی در ناطق کم تراکم جمعیت تعیین شده توسط دولت پرتغال باشد، مشمول کاهش 20 درصدی قیمت می شود یعنی400 هزار یورو

خرید ملک مسکونی با قدمت بیش از 30 سال مشروط به انجام کارهای نوسازی تائید شده به ارزش 350 هزار یورو حال اگر این ملک در منطقه کم تراکم جمعیت تعیین شده باشد با 280 هزار یورو می توان واجد شرایط شد.

از جذاب ترین گزینه های سرمایه گذاری خرید ملک در پرتغال می باشد اما نکته ی مهمی که وجود دارد این است که دولت پرتغال اعلام کرده گزینه ی ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه گذاری املاک به زودی پایان می یابد پس اگر قصد سرمایه گذاری از این طریق را دارید باید زودتر برای خرید ملک تصمیم بگیرید.

·        گزینه صندوق سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در یک صندوق سرمایه گذاری واجد شرایط پرتغال، این صندوق های سرمایه گذاری از مشاغل پرتغالی حمایت می کنند.

·        گزینه انتقال سرمایه که این گزینه هم به زودی به پایان می رسد.

انتقال سرمایه حداقل 1.5 میلیون یورویی به حساب بانکی خود در پرتغال و شما باید مدرکی مبنی بر واریز وجه داشته باشید.

·        گزینه ایجاد شغل در پرتغال

-         ایجاد حداقل ده شغل تمام وقت جدید در یک تجارت پرتغالی که شما مالک آن هستید و بدون نیاز به سرمایه گذاری.

-         سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در یک تجارت موجود پرتغالی یا ایجاد کسب و کاری که حداقل پنج شغل تمام وقت جدید در عرض سه سال ایجاد کند.

 

·        گزینه اهداء

سرمایه گذاری 500 هزار یورویی در یک فعالیت تحقیق و توسعه در پرتغال یا 250 هزار یورویی برای حفظ میراث ملی پرتغال.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

چگونه می توان برای اخذ ویزای طلایی یونان اقدام کرد؟

 

چگونه می توان برای اخذ ویزای طلایی یونان اقدام کرد؟

اگر به دنبال داشتن اقامت دوم و سپس اخذ اقامت اتحادیه اروپا و دسترسی به کل جهان از طریق سرمایه گذاری هستید تا به سبد سرمایه گذاری خود تنوع ببخشید و آن را گسترش دهید طرح ویزای طلایی یونان یک گزینه عالی برای شما محسوب می شود زیرا این برنامه مزایای زیادی از جمله زندگی در این کشور تاریخی و زیبا و سفر بدون ویزا در منطقه شنگن و کلی مزایای دیگری را به همراه دارد.

برنامه ویزای طلایی یونان که به عنوان ویزای سرمایه گذاری شناخته می شود، یک طرح اقامت است که به اتباع غیر اتحادیه اروپا /کشورهای منطقه غیر اقتصادی اروپا/ غیر سوئیسی که فاقد سابقه کیفری هستند اجازه می دهد که به همراه اعضای خانواده خود در یونان اقامت داشته باشند که به آن اقامت طلایی یونان گفته می شود و گزینه های مختلفی برای اخذ اقامت طلایی وجود دارد که عبارتند از:

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا خرید ملک به ارزش حداقل250 هزار یورو، البته طبق قوانین جدید در سال 2023، برای خرید ملک در مناطق خاصی مانند آتن، تسالونیکی و سانتورینی به 500 هزار یورو نیاز دارید.

امضای یک قرارداد اجاره 10 ساله برای اقامت در هتل یا اقامتگاه های توریستی مبله

سرمایه گذاری حداقل 400 هزار یورو در اوراق قرضه دولتی یونان

مشارکت با حداقل 400 هزار یورو در اوراق بهادار یا به عنوان سپرده بانکی در یونان.

مشارکت حداقل 400 هزار یورو در اوراق قرضه یا سهام یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در یونان

سرمایه گذاری 800 هزار یورو در سهام، اوراق قرضه شرکتی یا اوراق قرضه خزانه داری یونان

مراحل اخذ اقامت طلایی یونان هم آسان و ساده است در ابتدا باید درخواست ویزای طلایی خود را آماده کنید یعنی تمام مدارک لازم را جمع آوری کنید، سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید سپس یک حساب بانکی در یونان باز کنید و یک شماره مالیاتی دریافت کنید و مبلغی که می خواهید سرمایه گذاری کنید را به حساب بانکی یونان خود منتقل کنید و بعد از آن درخواست خود را به دولت یونان ارائه دهید و در نهایت سرمایه گذاری مورد نظر خود را نهایی کنید تا یک اجازه اقامت موقت برای شما صادر شود که بتوانید برای دریافت قرارداد خرید و فروش و دریافت سند ملک خود به یونان سفر کنید. بعد از ورود به یونان باید اطلاعات بیومتریک خود در طی یک قرار ملاقات تایید شده با مقامات مربوطه ارائه دهید و در صورت تائید، کارت مجوز اقامت طلایی یونان با اعتبار 5 سال برای شما صادر می شود و پس از 7سال زندگی در یونان، در صورت مقیم مالیاتی بودن در طول این مدت و قبولی در آزمون شهروندی یونانی و آزمون زبان یونانی واجد شرایط دریافت پاسپورت یونانی می شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

خرید یا اجاره ملک در اسپانیا؟

 

خرید یا اجاره ملک در اسپانیا؟

اسپانیا یک محبوب دیرینه در میان مهاجران محسوب می شود، چه برای کار، چه برای تحصیل یا بازنشستگی، بنابراین هر ساله تعداد زیادی خارجی را به خود جذب می کند. اسپانیا همیشه مکانی عالی برای زندگی محسوب می شود زیرا از استاندارد و کیفیت زندگی بالایی برخوردار است به طوریکه در سراسر جهان تحسین می شود بعلاوه تعادل زندگی در اسپانیا بالاتر از میانگین جهانی است خصوصاً از نظر مسکن، امنیت شخصی، سلامت، تعادل کار و زندگی و درآمد و ثروت.

حال این شاید سوال پیش می آید که آیا باید در اسپانیا ملک بخرید یا اجاره کنید؟

تصمیم و انتخاب در مورد اجاره یا خرید ملک در اسپانیا در نهایت به هدف و شرایط شخصی شما، مدت زمان اقامت شما در اسپانیا و بودجه شما بستگی دارد اگر قصد دارید طولانی مدت در اسپانیا زندگی کنید، یا اینکه مجبور باشید به طور منظم از اسپانیا بازدید کنید، در صورت توانایی مالی، خرید ملک منطقی تر است. یعنی اگر تمایل دارید تا طولانی مدت در اسپانیا اقامت داشته باشید خرید ملک در اسپانیا گزینه ارجح تری می باشد و از آنجائیکه دولت اسپانیا سرمایه گذاری خارجی را به شدت تشویق می کند می توانید از طریق خرید ملک در اسپانیا برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا اقدام کنید و در این کشور زندگی کنند و بعد از 11 سال هم می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. حتی خرید ملک به شما ثبات و احتمال سود مالی در آینده را می دهد. زمانیکه صاحب ملک خود باشید می توانید آن را به هر شکلی که می خواهید بسازید و طراحی کنید.

از طرف دیگر، اگر به طور کامل مطمئن نیستید که در دراز مدت کجا می خواهید بمانید، اجاره یک گزینه عالی است. بعلاوه وقتی در اسپانیا ملکی را اجاره کنید، می توانید بنا بر فرصت‌های شغلی یا تحصیلی که ممکن است در هر جایی از این کشور به وجود بیاید، استفاده کنید و این آزادی را دارید که بیشتر و راحت تر در این کشور جابجا شوید. همچنین با اجاره ملک دیگر لازم نیست شما نگران هزینه های نگهداری مرتبط با ملک باشید لذا اجاره کردن ملک می تواند انعطاف پذیری بیشتری را ارائه دهد و یک راه کم هزینه برای شروع زندگی در اسپانیا باشد.

در نهایت باید بگوئیم که متوسط ​​قیمت خرید ملک در اسپانیا حدوداً میانگین قیمت هر متر مربع از 1600 یورو و حتی بسته به مکان تا 4 هزار یورو هم می باشد و میانگین اجاره ماهیانه اسپانیا حدود 600 یورو است. اما به طور کلی چه برای خرید چه اجاره ملک، اگر دور از شهرهای بزرگتر جستجو کنید، اجاره های بسیار ارزان تری نیز می توانید پیدا کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

حداقل سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال چه میزانی است؟

 

حداقل سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال چه میزانی است؟

ویزای طلایی پرتغال یک ویزای سرمایه گذاری است که در ازای سرمایه گذاری واجد شرایط در پرتغال به سرمایه گذار و خانواده او اعطاء می شود و به آنها اجازه اقامت، تحصیل، کار کردن در پرتغال و سفر بدون ویزا به سراسر اتحادیه اروپا را می دهد که به اقامت طلایی پرتغال شناخته می شود و 2 سال اعتبار دارد و در صورت حفظ سرمایه گذاری قابل تمدید می باشد و شرط حضور برای تمدید و اخذ اقامت دائم پرتغال تنها 7 روز در سال می باشد.

بدون شک می توان گفت پرتغال یکی از بهترین کشورهای اروپایی به شمار می آید که سرمایه گذاران می توانند تنها پس از 5 سال اقامت دائم و تابعیت پرتغال را دریافت کنند و برای اخذ پاسپورت هم نیز اقدام کنند. لازم به ذکر است که پاسپورت پرتغال پنجمین پاسپورت قدرتمند دنیا به شمار می آید که با آن می توانید به 189 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

همان طور که در ابتدا بهش اشاره شد یکی از راه های اخذ اقامت طلایی پرتغال، سرمایه گذاری در این کشور است و باید گفت که کشور پرتغال گزینه های مختلفی برای اخذ اقامت طلایی پرتغال طراحی کرده تا متقاضیان بر اساس بودجه و شرایط خود اقدام به سرمایه گذاری کنند و این گزینه ها عبارتند از:

-         انتقال سرمایه حداقل 1.5 میلیون یورو به پرتغال.

-         ایجاد موقعیت شغلی جدید ثبت شده برای 10 نفر.

-         خرید ملک و یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات پرتغال به ارزش حداقل 500 هزار یورو البته خرید املاک مسکونی در شهر لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی پرتغال مجاز نیستند مگر آنکه املاک تجاری در این مکان ها خریداری کنید و خرید املاک تجاری در هر کجای پرتغال ممکن می باشد و خرید املاک مسکونی فقط در بخش‌هایی از منطقه ساحلی آلگاروه یا سایر مناطق داخلی کشور یا مناطق روستایی مجاز است.

-         خرید یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به ارزش حداقل 400 هزار یورو در املاک در مناطق کم تراکم

-         خرید یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات که بالای 30 سال قدمت دارند به ارزش حداقل 350 هزار یورو در مناطقی که نیاز به نوسازی دارد حال اگر ملک بالای 30 سال قدمت داشته باشد و در منطقه کم تراکم هم باشد می توان با حداقل 280 هزار یورو واجد شرایط اخذ اقامت طلایی پرتغال شد.

-         انتقال سرمایه حداقل 500 هزار یورو جهت تملک در صندوق های سرمایه گذاری یا تأمین سرمایه برای شرکت های نوپا به مدت 5 سال.

-         انتقال سرمایه حداقل 500 هزار یورو به منظور ثبت یک شرکت تجاری در پرتغال یا برای افزایش سرمایه یک شرکت تجاری ثبت شده در پرتغال و ایجاد همزمان 5 موقعیت شغلی دائمی به مدت 3 سال.

-         حداقل 500 هزار یورو سرمایه گذاری برای ایجاد یا حفظ پنج موقعیت شغلی دائمی برای 3 سال .

-         سرمایه گذاری در بخش پژوهش های علمی پرتغال.

-         سرمایه گذاری حداقل 250 هزار یورو برای حمایت از تولید هنری یا حفظ میراث فرهنگی ملی.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد