x تبلیغات
saheleaftab2022

مهم‌ترین عوامل ریجکتی اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

 

  مهم‌ترین عوامل ریجکتی اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

اجازه اقامت تمکن مالی یونان 2 سال اعتبار دارد که البته بعد از اتمام مجوز با رعایت شرایط مقرر در قانون یونان هر 3 سال یکبار قابل تمدید می باشد و فقط به اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا که فاقد سوء پیشینه کیفری هستند اعطاء می شود البته مشروط بر اینکه فرد دارای ویزای مناسب و منابع مالی کافی یا درآمد ثابت ماهانه 2 هزار یورو برای پوشش مخارج خود بدون نیاز به کار کردن باشد زیرا مجوز اقامت تمکن مالی یونان به دارنده آن اجازه دسترسی به بازار کار و فعالیت شغلی را نمی دهد.

همانطور که اشاره کردیم مبلغ مورد نیاز برای واجد شرایط بودن جهت اخذ اقامت تمکن مالی یونان به ازای متقاضی اصلی 2 هزار یورو در ماه/ 24 هزار یورو در سال، است و در صورتی که متقاضی اصلی با اعضای خانواده خود همراه باشد، این مبلغ به ازای همسر 20 درصد و 15 درصد به ازای هر فرزند زیر 18 سال افزایش می یابد.

درآمد متقاضی باید پایدار و ثابت بدون حضور فیزیکی فرد و از راه های مجاز و شناخته شده کسب شود مانند: داشتن صورت ‌حساب بانکی، سود سهام، سود سپرده گذاری یا درآمدهای پس انداز با نرخ سود ثابت، مستمری بازنشستگی، اسناد مالکیت به عنوان سرمایه، درآمد دریافت اجاره ی املاک و مستغلات، کسب سود از مشارکت اقتصادی، شغل مجازی، تجارت، پس‌انداز یا کمک‌های بلاعوض و غیره می باشد. مواردی که ذکر شده همه الزامات و شرایط اخذ اقامت تمکن مالی است که لازم الاجرا می باشد.

می توان گفت از مهم‌ترین عوامل ریجکتی اقامت تمکن مالی یونان که ممکن است سفارت یا کنسولگری کشور شینگن از دادن ویزا به شما امتناع کند عبارتند از: داشتن  سوءسابقه کیفری، عدم ارائه صورت های مالی، نداشتن مدرکی مبنی بر وجود وجوه کافی برای مدت اقامت در منطقه شینگن و برای بازگشت به کشور خود ، نداشتن سفر خارجی یا ویزای شنگن و از همه مهم تر داشتن سابقه ریجکتی از حوزه شینگن می‌تواند از دلایل اصلی برای ریجکتی اقامت تمکن مالی یونان باشد.که در صورت عدم پذیرش یا رد درخواست شما، ما توصیه می‌کنیم، بدون کمک یک تیم حقوقی تخصصی که در طول فرآیند به شما مشاوره می‌دهند، درخواست دیگری ارسال نکنید و با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان با تجربه و حرفه ایی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

هزینه های جانبی خرید ملک در یونان چقدر است؟

 

هزینه های جانبی خرید ملک در یونان چقدر است؟

همانطور که بودجه کل خود را برای خرید ملک در یونان تنظیم می کنید ایده خوبی است که بدانید علاوه بر مبلغی که بابت خرید ملک می پردازید، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید، این هزینه ها برخی از هزینه های استاندارد هستند که باید پس از انتخاب ملک و تکمیل مدارک، خریدار بپردازد. از جمله:

نرخ تبدیل ارز بر هزینه کلی خرید ملک در یونان تأثیرخواهد داشت که باید آن را در نظر بگیرید.

مالیات نقل و انتقالات که 3% درصد از قیمت خرید ملک یا ارزش ملک است یعنی هر کدام که بیشتر باشد و معمولاً این قیمت توسط مقامات مالیاتی محاسبه می شود.

مالیات بر ارزش افزوده 24% درصد از قیمت خرید یا ارزش ملک؛ البته این هزینه برای ساختمان هایی است که پروانه ساخت آنها پس از 1 ژانویه 2006 صادر شده و برای اولین بار توسط یک سازنده فروخته می شود.

هزینه های دفتر اسناد رسمی برای خرید ملک در یونان که تقریباً 1.5 تا 2% درصد از مبلغ تعیین شده در قرارداد خرید و فروش است. (به اضافه 24% مالیات بر ارزش افزوده)

هزینه های مهندس عمران برای تأیید انطباق ساختمان با مجوز ملک مربوطه و در صورتیکه محدودیت های ساخت و ساز در ملک وجود دارد معلوم شود و غیره (تقریباً 500 یورو بسته به ملک، به اضافه مالیات بر ارزش افزوده( 24% درصد).

هزینه ثبت نام ملک 0.5% درصد از مبلغ مندرج در قرارداد خرید و فروش می باشد بعلاوه مالیات بر ارزش افزوده (24%)

هزینه های وکیل معمولاً معادل 1 تا 1.5 درصد هزینه واقعی ملک است. (به اضافه 24% مالیات بر ارزش افزوده که به این مبلغ اضافه می شود)

حق الزحمه شرکت املاک که 2% درصد ارزش واقعی ملک است+ مالیات بر ارزش افزوده (24%)

لطفاً به خاطر داشته باشید که این هزینه های خرید ملک در یونان که به آن اشاره داشتیم ممکن است تغییر کند زیرا سیستم مالیاتی در یونان در حال حاضر در حال بررسی است.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آیا برنامه ویزای طلایی پرتغال منجر به دریافت پاسپورت این کشور نیز خواهد شد؟

 

آیا برنامه ویزای طلایی پرتغال منجر به دریافت پاسپورت این کشور نیز خواهد شد؟

اقامت طلایی پرتغال یکی از پر تقاضاترین برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری است که مختص اتباع غیر اتحادیه اروپا می باشد و از زمان شروع آن در سال 2012، افراد زیادی به این کشور برای شروع زندگی جدید، نقل مکان کرده اند. که این بخشی از یک اقدام مهاجرتی دولت پرتغال برای استقبال از سرمایه گذاران به این کشور است و ناگفته نماند که این مجوز پس از 5 سال منجر به دریافت پاسپورت پرتغال می شود.

مجوز اقامت طلایی پرتغال که 2 سال اعتبار دارد و قابل تمدید نیز می باشد، به سرمایه گذاران واجد شرایط حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال را می دهد و اجازه جابجایی آزاد در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن اروپا را می دهد. حتی خانواده وابسته شما مانند همسر، کودکان زیر 18 سال، فرزندان تحت تکفل زیر 26 سال تا زمانی که مجرد هستند و برای تحصیل تمام وقت ثبت نام کرده اند یا اینکه بتوانند نشان دهند که همچنان از نظر مالی به والدین خود وابسته هستند، بعلاوه والدین متقاضی اصلی و همسر او که بالای 66 سال سن دارند (یا بالای 55 سال در صورت وابستگی مالی)؛ می توانند در برنامه گنجانده شوند. این بدان معناست که تمامی اعضای خانواده شما نیز هم می توانند مانند شما از همان آزادی فرصت ها و اقامت دوم در یک کشور امن و با ثبات برخوردار شوند.

به خاطر داشته باشید که برای دریافت اقامت دائم و شهروندی پرتغال باید اقامت به مدت 5 سال حفظ شود و تمام الزامات مندرج در قوانین مهاجرت و ملیت پرتغال رعایت شود به عنوان مثال باید سرمایه خود را حداقل به مدت 5 سال نگه دارید و سابقه کیفری تمیز داشته باشید، مدرک زبان پرتغالی تا سطح A2 داشته باشید.


برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان با تجربه و حرفه ایی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اقامت خودحمایتی یونان به چه صورت قابل تمدید می باشد؟

 

اقامت خودحمایتی یونان به چه صورت قابل تمدید می باشد؟

مجوز اقامت تمکن مالی یا خود حمایتی یونان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا صادر می شود که می توانند از نظر مالی خود و اعضای خانواده شان را تأمین کنند و برای واجد شرایط شدن این مجوز اقامت باید یک مبلغ ثابت ماهانه از یک منبع درآمد دائمی مانند صندوق امانی یا مستمری بازنشستگی دریافت کنید.

نکات برجسته اقامت تمکن مالی یونان

مدت اعتبار ویزای اولیه

2 سال

اجازه کار، تجارت و فعالیت اقتصادی

ندارد

شرایط اصلی اقامت فیزیکی

اقامت 6 ماه در سال در یونان

حداقل درآمد غیر فعال

2000 یورو در ماه

زمان دریافت شهروندی

پس از 7 سال اقامت

 

مجوز اقامت تمکن مالی یونان، 2 سال اعتبار دارد و هر بار به شرط رعایت مستمر شرایط این مجوز قابل تمدید است. از جمله شرایط تمدید اقامت تمکن مالی یونان این است که باید فرد دارای منابع مالی کافی برای حمایت از خود و در صورت لزوم اعضای خانواده اش برای پوشش مخارج زندگی باشد، بعلاوه داشتن بیمه خدمات درمانی خصوصی که در یونان معتبر است و مدارک دیگری مانند گواهی نامه پلیس و گواهی پزشکی باید ارائه دهید، همچنین شواهدی مبنی بر اینکه 6 ماه در سال در یونان اقامت داشته باشد تا واجد شرایط تمدید شوید.

و یک نکته ی مهمی که وجود دارد این است که اجازه اقامت تمکن مالی یونان، برای اعضای خانواده باید همزمان با مجوز متقاضی و یا حامی اصلی منقضی یا تمدید شود. و در نهایت پس از 7 سال میتوان برای دریافت تابعیت و شهروندی یونان اقدام کرد و افراد بعد از دریافت تابعیت مجاز به انجام امور تجاری و اقتصادی می باشند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

محدودیت های خرید ملک در یونان چیست؟

 

محدودیت های خرید ملک در یونان چیست؟

مانند هر کشور دیگری برای سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا که در یونان اقدام به خرید ملک در یونان می کنند، بر اساس منطقه ای که ملک در آن قرار دارد محدودیت های خاصی اعمال می شود از این رو، قبل از خرید ملک در یونان برخی جنبه های ضروری وجود دارد که به توجه ویژه ایی نیاز به عنوان مثال خرید ملک در مناطقی مانند خط ساحلی، مرزها و مناطق تاریخی به مجوز ویژه از مقامات بالاتر نیاز دارد.

همچنین بنا به دلایل امنیتی قوانین یونان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا محدودیت هایی سختگیرانه جهت خرید ملک در یونان در مناطق مرزی تعریف شده لذا باید حتما قبل از خرید از وزارت دفاع ملی و مقامات عالی مجوز بگیرید که کار دشواری است. یک لیست در دسترس است که چنین مناطقی را مشخص می کند و سرمایه‌گذاران باید تحقیقات کاملی را در مورد چنین زمین‌هایی قبل از خرید انجام دهند. برخی از این مناطق مانند: مانند ایوانینا در اپیروس، فلورینا، پلا، دریای اژه شرقی، جزایر دودکانیز، مناطق یونان شمالی، کرت، رودس و غیره ؛

تملک در مناطق جنگلی امکان ندارد پس باید توجه ویژه ایی داشته باشید که محدودیت هایی  برای خرید ملک در مناطق جنگلی به علت غیر قابل تغییر بودن کاربری اراضی، وجود دارد.

محدودیت هایی هم برای خرید ملک خارج از مناطق شهری یا مسکونی وجود دارد زیرا در بیشتر موارد نمی توان آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کرد.

خرید ملک هایی که در نزدیکی خط ساحلی واقع شده اند تحت شرایط بسیار خاص توسط دولت ممنوع یا گاها مجاز است.

از آنجائیکه یونان کشور تاریخی است، محدودیت های خرید ملک در مناطقی که بناهای تاریخی وجود دارد که توسعه وساخت را با شرایط بسیار خاص ممنوع یا مجاز می کند و برای این کار مجوز ویژه توسط اداره وزارت فرهنگ لازم است. حتی خرید و یا توسعه ملک در مناطقی تحت عنوان حفاظت از محیط زیست ممکن است به دلیل محدودیت هایی ممنوع شود. لذا برای خرید ملک در یونان حتما بررسی های لازم را انجام دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای سرمایه‌‌گذاری در پرتغال چقدر بودجه لازم است؟

 

برای سرمایه‌‌گذاری در پرتغال چقدر بودجه لازم است؟

سرمایه گذاری یکی از سریع ترین و جذاب ترین راه های اخذ اقامت می باشد به این منظور اروپا، برای اتباع غیر اتحادیه اروپا که تمایل به دریافت اقامت اروپا دارند برنامه اقامت طلایی را در نظر گرفت تا سرمایه گذاری در اروپا را تشویق کند و یکی از بهترین کشورهای اروپا برای سرمایه گذاری، پرتغال است.

دولت پرتغال یک مسیر آسان و سریع سرمایه گذاری را به تمام سرمایه گذاران و خانواده های آنها که تمایل به اخذ اقامت و در نهایت شهروندی از طریق سرمایه گذاری در پرتغال هستند را ارائه می دهد.

اقامت طلایی پرتغال، یک برنامه اقامت 2 ساله قابل تمدید است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا از طریق سرمایه گذاری، واجد شرایط مجوز اقامت طلایی شوند و در نهایت در صورت واجد شرایط بودن پس از 5 سال اقامت در این کشور، می توانند پاسپورت کشور پرتغال را دریافت کنند. 

اقامت طلایی پرتغال حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و اجازه دسترسی و سفر بدون ویزا به منطقه شنگن اروپا بدون مشکل را می دهد. و این برنامه ​​تنها به هفت روز در سال اقامت در پرتغال در این دوره 5 ساله نیاز دارد، یعنی حداقل 7 روز در سال باید در این کشور زندگی کنید.

اصلی ترین موضوع مبلغ سرمایه گذاری در پرتغال است، زیرا یک حداقل بودجه برای اخذ اقامت طلایی پرتغال وجود دارد که باید رعایت شود تا واجد شرایط اخذ اقامت شوید از این رو گزینه های متعددی وجود دارد که می توانید با توجه به شرایط و بودجه خود انتخاب کنید که عبارتند از:

خرید املاک و مستغلات حداقل 500 هزار یورو

 (نکته:*نمی توانید املاک مسکونی در لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی بخرید مگر آنکه یک ملک تجاری را در این مکان ها خریداری کنید.) حال اگر ملکی در یک منطقه کم تراکم در پرتغال بخرید مبلغ واجد شرایط به 400 هزار یورو کاهش می یابد. همچنین می توانید با حداقل 350 هزار یورو یک ملکی را که  بیش از 30 سال قدمت دارد و یا واقع در مناطق بازسازی شهری است بخرید. و اگر در یک منطقه کم تراکم در پرتغال باشد، به 280 هزار یورو کاهش می یابد.

انتقال سرمایه 1.5 میلیون یورویی

بیشترین بودجه برای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزای طلایی پرتغال، انتقال سرمایه حداقل 1.5 میلیون یورو به یک حساب بانکی بین المللی در پرتغال است و پس از آن ملزم به ارائه مدرکی مبنی بر واریز وجه و انتقال سرمایه هستید.

 

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو را در یک صندوق سرمایه گذاری واجد شرایط در پرتغال یا سرمایه گذاری در شرکت های ثبت شده و دارای دفتر در کشور پرتغال، با سررسید حداقل پنج سال

از طریق ایجاد شغل و کسب و کار

راه اندازی یک شرکت یا شغل و ایجاد حداقل ده شغل تمام وقت جدید که شما مالک آن هستید.

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در یک تجارت موجود پرتغالی/ یا سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو برای ادغام و افزایش سرمایه یک شرکت ثبت شده در پرتغال که این کسب و کارها باید حداقل پنج شغل دائمی تمام وقت جدید در عرض سه سال ایجاد کند.

از طریق اهداء و کمک

سرمایه گذاری حداقل 250 هزار یورو برای کمک به هنر یا حفظ و نگهداری میراث فرهنگی ملی پرتغال

سرمایه گذاری 500 هزار یورو در تحقیقات علمی و توسعه فناوری نهادهای دولتی یا خصوصی ملی پرتغال

 

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای اثبات تمکن مالی باید سرمایه خودمان را به یونان منتقل کنیم؟

 

برای اثبات تمکن مالی باید سرمایه خودمان را به یونان منتقل کنیم؟

اقامت تمکن مالی یونان راهی ساده برای اخذ اقامت یونان بدون حضور در این کشور می باشد. برای درخواست این ویزا، باید نشان دهید در زمان زندگی در یونان بدون نیاز به کار کردن در داخل کشور، از نظر مالی درآمد کافی و ثابتی دارید که از خود و خانواده خود حمایت مالی کنید. و درآمد شما باید بدون انجام فعالیت فیزیکی و خارج از یونان کسب شود. ولی می توانید به عنوان یک مدیر عامل یا سرمایه گذار درآمد کسب کنید و یا حتی مجاز به کار از راه دور هستید مانند: بازاریاب‌های وابسته آنلاین، کارگران از راه دور و کارآفرینانی که قادر به برآوردن نیازهای مالی خود هستند.

بر اساس قوانین کشور یونان برای واجد شرایط بودن برای اقامت تمکن مالی یونان، شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید بر اساس مدارک و شواهد ثابت کنند که دارای درآمد ماهانه حداقل 2000 یورو هستند و در صورت همراه داشتن همسر 20 درصد (400 یورو) و برای هر فرزند 15 درصد (300 یورو) به این مبلغ اضافه می شود. این درآمد باید پایدار و تکرار شونده باشد مانند: حقوق بازنشستگی، درآمد اجاره بلندمدت، سود سهام، حق امتیاز یا درآمدهای پس انداز با نرخ ثابت 2000 یورو یا بیشتر در ماه به دست می آورید. و اگر درآمد ماهانه شما واجد شرایط و ثابت نیست، می توانید بر اساس پس انداز درخواست دهید. با توجه به اینکه ویزای تمکن مالی شما برای یک دوره 2 ساله صادر می شود، باید ثابت کنید که پس انداز کافی به ارزش حداقل 48 هزار یورو در یک حساب بانکی بین المللی برای امرار معاش، اسکان و حمایت از خود و خانواده، در یونان برای این مدت زمان اقامت خود دارید. یا اینکه معادل این مبلغ سرمایه دارید مانند ملک یا سهام و غیره.

 اگر هم به عنوان یک زوج متاهل درخواست می دهید، این مبلغ به 57600 یورو می رسد. این مبلغ به ازای همسر متقاضی برای 2 سال 9.600 یورو و به ازای هر فرزند 7.200 یورو افزایش می یابد. *حالا هر چه منبع درآمد قوی تری داشته باشید یا حتی وجوه بیشتری در حساب بانکی خود داشته باشید شانس شما برای تائید شدن بیشتر خواهد بود.

نکته حائز اهمیت بعدی که باید در نظر داشته باشید و پیشتر به آ اشاره کردیم این است که برای واجد شرایط بودن باید کل این مبلغ پس انداز یا سرمایه تعیین شده خود را به یک بانک ملی در یونان منتقل کنید. و کل این وجوه باید در طول مدت اقامت شما در این حساب باقی بماند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آیا با خرید ملک میتوان اقامت دائم یونان را بدست آورد؟

 

آیا با خرید ملک میتوان اقامت دائم یونان را بدست آورد؟

اگر به دنبال خرید ملک در اروپا هستید، خرید ملک در یونان یکی از بهترین گزینه ها برای خارجی ها است. زیرا این یک راه شفاف، امن و مقرون به صرفه برای اخذ اقامت دائم اروپا است. به دلیل می گوئیم مقرون به صرفه است که هنوز هم قیمت ملک در بسیاری از مناطق یونان، از بسیاری از نقاط اروپا پایین تر است.

اخذ اقامت دائم یونان برای کسانی که می خواهند اقامت خود را در یونان طولانی تر کنند، یک گام طبیعی است. همچنین یک مرحله از مهاجرت است که در آن فرد باید به طور موثر در یونان مستقر شده تا تصمیم خود را برای اقامت رسمی کند.

اتباع غیر اتحادیه اروپا می توانند از طریق خرید ملک در یونان برای دریافت مجوز اقامت طلایی یونان نیز درخواست دهند که 5 سال اعتبار دارد و قابل تمدید نیز می باشد

و جالب است بدانید پس از 5 سال زندگی متوالی وقانونی در یونان میتوانید برای اخذ اقامت دائم یونان درخواست دهید. فقط باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد شما 6 ماه در سال به مدت 5 سال را در یونان زندگی کرده اید. همچنین امکان درخواست شهروندی و پاسپورت، پس از 7 سال اقامت در کشور یونان بر اساس اخذ اقامت دائم یونان وجود دارد.

نکات برجسته اقامت از طریق خرید ملک در یونان

دوره اعتبار کارت ویزای اقامت طلایی یونان

5 سال

حداقل مبلغ سرمایه گذاری

250 هزار یورو

شرط اقامت جهت دریافت شهروندی

بیش از 6 ماه در سال

حداقل نیاز به اقامت

ندارد

اجازه کار

ندارد

 

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

شرایط ویزای طلایی پرتغال برای دریافت اقامت دائم به چه صورت است؟

 

 شرایط ویزای طلایی پرتغال برای دریافت اقامت دائم به چه صورت است؟

شهروندان غیر اتحادیه اروپا از مسیرهای مختلفی که توسط دولت پرتغال تعیین شده است می توانند برای اخذ اقامت پرتغال درخواست دهند و پس از 5 سال اقامت در پرتغال هم واجد شرایط دریافت اقامت دائم پرتغال می شوند حال یکی از سریع ترین و آسان ترین مسیرهای اخذ اقامت پرتغال، سرمایه گذاری در این کشور است که منجر به دریافت ویزای طلایی پرتغال می شود که به اقامت طلایی پرتغال نیز هم معروف می باشد که 2 سال اعتباردارد و در صورت حفظ سرمایه گذاری، قابل تمدید می باشد.

اقامت طلایی پرتغال دارای یک سری شرایط خاص می باشد که باید حتماً رعایت شود تا متقاضیان واجد شرایط دریافت اقامت دائم پرتغال شوند، به عنوان مثال: متقاضیان باید بالای 18 سال و از اتباع غیر اتحادیه اروپا باشند که فاقد هر گونه سوابق کیفری هستند همچنین به طور قانونی باید وارد پرتغال شده باشند، بعلاوه باید دارای بیمه درمانی معتبر با پوشش کامل در پرتغال باشند و از همه مهمتر بسته به شرایط خود باید اقدام به سرمایه گذاری مشروط در پرتغال کنید و به این منظور باید تمام وجوه سرمایه گذاری، از خارج پرتغال وارد این کشور شود از این رو باید مدارکی مبنی بر تایید انتقال وجوه و اینکه منشأ آنها خارج از پرتغال است را ارائه دهید. حالا این گزینه هایی که می تواند شما را به دریافت اقامت دائم برساند عبارتند از:

خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500 هزار یورو یا 400 هزار یورو در مناطق کم تراکم

حداقل 350 هزار خرید ملک با قدمت بیش از 30 سال در مناطق بازسازی و نوسازی شهری و اگر این ملک در مناطق کم تراکم هم باشد این مبلغ به 280 هزار یورو کاهش می یابد.

1.5 میلیون یورو انتقال سرمایه به حساب بانکی پرتغال

سرمایه گذاری حداقل 250 هزار یورو برای کمک به هنر و فرهنگ پرتغال  و حفاظت از میراث ملی پرتغال

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو برای کمک به یک فعالیت تحقیق و توسعه در پرتغال

اشتراک حداقل 500 هزار یورو در یکی از صندوق های واجد شرایط پرتغال با سررسید حداقل پنج سال

سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود پرتغالی یا ثبت شرکت، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار کوچک و متوسط که متعلق به متقاضی اصلی باشد البته به شرط سودآوری و استخدام حداقل 10 کارمند محلی تمام وقت برای حداقل سه سال

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

میزان درآمد لازم در ایران برای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی یونان چقدر باید باشد؟

 

میزان درآمد لازم در ایران برای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی یونان چقدر باید باشد؟

بر اساس قوانین کشور یونان برای واجد شرایط بودن جهت دریافت اقامت تمکن مالی یونان، باید متقاضیان از شهروندان غیر اتحادیه اروپا باشند و بر اساس مدارک و شواهد ثابت کنند که  بودجه کافی و مداوم با منشأ قانونی به صورت ماهانه برای پوشش هزینه های زندگی خود و خانواده ، بدون اشتغال و فعالیت اقتصادی در طول اقامت یونان را دارند.

اگر بخواهیم میزان درآمد لازم در ایران برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان را بگوئیم چقدر است، کار دشواری است زیرا با توجه به نوسانات ارزی در ایران نمی توان این مقدار را به طور دقیق برآورد کرد اما می توان گفت در حال حاضر این مبلغ برای متقاضی اصلی حداقل 2000 یورو در ماه یا 24 هزار یورو در سال تعیین شده. این مبلغ در صورت همراه داشتن همسر 20 درصد (400 یورو) و برای هر فرزند 15 درصد (300 یورو) به این مبلغ اضافه می شود. فقط باید ثابت کنید که این درآمد پایدار و تکرار شونده است مانند حقوق بازنشستگی، درآمد اجاره بلندمدت، سود سهام، حق امتیاز یا درآمدهای پس انداز با نرخ ثابت 2000 یورو یا بیشتر در ماه.

حالا اگر شما درآمد واجد شرایط و ثابتی ندارید، می توانید بر اساس پس انداز خود درخواست دهید. با توجه به اینکه ویزای تمکن مالی یونان برای یک دوره 2 ساله صادر می شود، باید ثابت کنید که پس انداز کافی برای اسکان و حمایت از خود و خانواده، در یونان برای این مدت زمان اقامت دارید.

از این رو باید برای درخواست متقاضی اصلی ، مبلغ 48 هزار یورو پس انداز در دسترس داشته باشید. بعلاوه باید پول پس انداز خود را به یک حساب بانکی در یونان منتقل کنید و کل این وجوه باید در طول مدت اقامت شما در این حساب باقی بماند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه قبل 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد