x تبلیغات
saheleaftab2022

بهترین شهرهای یونان برای خرید ملک

 

بهترین شهرهای یونان برای خرید ملک

اگر به دنبال سرمایه گذاری و یا خرید ملک در اروپا هستید، یکی از بهترین گزینه ها یونان است زیرا یک راه مقرون به صرفه برای اخذ اقامت دائم اروپا است بعلاوه یونان یک مقصد محبوب برای بسیاری از مهاجران خصوصاً ایرانیان می باشد زیرا یکی از نزدیکترین کشورهای اروپایی به ایران است.کشور یونان به سرمایه گذاران و خریداران ملک طیف گسترده و شگفت انگیزی از آب و هوا، سبک زندگی، منظره و جغرافیا را برای انتخاب ارائه می دهد. یونان بیش از 200 جزیره مسکونی و شهرهای متعددی دارد که مکان های محبوبی برای خرید ملک در یونان می باشند لذا برای یافتن بهترین شهرهای یونان برای خرید ملک با ما همراه باشید.

آتن با اقتصاد پر رونق، یکی از محبوب ترین مکان های یونان است که مرکز بازرگانی و تجارت است که فرصت های شغلی زیادی را دارد و از قدیمی ترین پایتخت های دنیا محسوب می شود که ترکیبی زیبا از تاریخ و مدرنیته است یعنی یک شهر با امکانات مدرن اما در عین حال مملو از فرهنگ است.

تسالونیکی دومین شهر بزرگ یونان به شمار می آید و در بخش شمالی کشور قرار دارد، تسالونیکی یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای یونان است و استاندارد زندگی بالایی را ارائه می دهد. این شهر اقتصاد پر رونقی دارد که دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی گوناگونی را در خود جای داده است.

پاتراس که در بخش غربی این کشور قرار دارد یکی از بزرگترین شهرهای بندری یونان است لذا این شهر را به مرکزی برای مشاغل و فعالیت های تجاری تبدیل کرده است. و به دلیل رقابت سالمی که میان مشاغل مختلف در این شهر وجود دارد، قیمت ها نسبت به سایر شهرهای یونان، پایین نگه داشته شده است. همچنین این شهر مکانی عالی برای افرادی است که در زمینه های علمی هستند، زیرا موسسات تحقیقاتی و دانشگاه های بسیاری را دارد.

کورفو مکان مورد علاقه بسیاری از افراد مشهور است که مهاجران اروپایی زیادی دارد زیرا مملو از سواحل عالی و فضای سبز است.

 شهر توریستی سانتورینی یکی از زیباترین جزایر جهان است که گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال مهاجرت و خرید ملک در یونان هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

شرایط وضع شده دولت یونان جهت اعطای کارت اقامت تمکن مالی به افراد خارجی چیست؟

 

شرایط وضع شده دولت یونان جهت اعطای کارت اقامت تمکن مالی به افراد خارجی چیست؟

یکی از راه های اخذ اقامت یونان، اقامت تمکن مالی یونان است که به ویزای بازنشستگی یا FIP شناخته می شود و برای افرادی که می توانند 6 ماه از سال را در یونان زندگی کنند یک انتخاب عالی محسوب می شود. دولت یونان از این طریق به دنبال جذب شهروندان غیر اتحادیه اروپا است که توانایی  مالی جهت حمایت و اسکان خود و افراد تحت تکفل خود را داشته باشند. البته مقامات مهاجرت یونان به صلاحدید خود، درخواست های افراد غیر بازنشسته را که واجد شرایط باشند را در نظر می گیرد.

در اصل، برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان انتظار می رود که متقاضیان بدون نیاز به شغل یا سرمایه گذاری در یونان، بتوانند خود و وابستگان تحت حمایت خود را حمایت کنند. و تنها در صورتی شما مجاز به کار از راه دور هستید که برای یک کارفرمای غیر یونانی کار کنید.

دو راه برای واجد شرایط شدن جهت اخذ ویزای اقامت تمکن مالی یونان/ FIP وجود دارد:

 1- میتوانید بر اساس درآمد غیرفعال ثابت و مکرر اقدام کنید که در این صورت باید ثابت کنید که درآمد پایدار و تکرار شونده ای مانند حقوق بازنشستگی، درآمد اجاره بلندمدت، سود سهام، حق امتیاز یا درآمدهای پس انداز با نرخ ماهانه 2000 یورو یا بیشتر در ماه به دست می آورید. و این مبلغ به ازای همسر شما 20 درصد (400 یورو) اضافه می شود برای هر فرزند وابسته اضافی، باید 15 درصد (300 یورو) درآمد اضافی در ماه نشان دهید.

 2- میتوانید بر اساس پس انداز درخواست دهید. با توجه به اینکه ویزای اقامت تمکن مالی یونان برای یک دوره 2 ساله صادر می شود، پس باید ثابت کنید که پس انداز کافی برای اسکان و حمایت از خود و خانواده تان در یونان برای این مدت زمان 2 ساله را دارید. بنابراین باید 48 هزار یورو پس انداز در دسترس داشته باشید و به ازای همسرتان 9 هزار و 600 یورو، و به ازای هر فرزند 7 هزار و 200 یورو اضافه می شود.

نکته کلیدی که باید به آن توجه داشت این است که ، باید این پس انداز خود را به بانک ملی یونان منتقل کنید و این مبلغ در طول مدت اقامت شما در این حساب باقی بماند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

بررسی گلدن ویزا پرتغال

 

بررسی گلدن ویزا پرتغال

گلدن ویزا یا اقامت طلایی نوعی اجازه اقامت است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار و زندگی کنند. و اغلب این ویزاها در ازای سرمایه گذاری قابل توجه اعطاء می شوند. الزامات و میزان سرمایه گذاری بسته به کشورها متفاوت است، اما به طور کلی، سرمایه گذاری مالی قابل توجهی مورد نیاز است.

در حال حاضر با حداقل 280 هزار یورو می توانید اقامت طلایی پرتغال را دریافت کنید و پس از 5 سال هم می توانید برای اخذ شهروندی این کشور درخواست دهید که در مقایسه با کشورهای دیگراروپایی زمان نسبتاً کوتاهی می باشد.

یک نگاه کلی به اقامت طلایی پرتغال

اعتبار اولیه کارت اقامت طلایی پرتغال

2 سال

شرط اقامت و حضور فیزیکی

7 روز در سال

زمان اخذ تابعیت و شهروندی پرتغال

پس از 5 سال

کار کردن در حین اقامت با ویزای طلایی پرتغال

مجاز است

اخذ اقامت طلایی برای اعضای خانواده سرمایه گذار

مجاز است

 

سرمایه گذارانی که آماده سرمایه گذاری قابل توجهی در اقتصاد پرتغال هستند می توانند در گزینه های زیر سرمایه گذاری کنند:

یک شرکت در پرتغال راه اندازی کنید که حداقل 10 شغل جدید ایجاد کند.

حداقل 250 هزار یورو برای بازسازی میراث ملی یا هنر و فرهنگ پرتغال انتقال دهید.

حداقل 500 هزار یورو برای خرید صندوق های سرمایه گذاری یا واحدهای صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری کنید.

حداقل 500 هزار یورو برای تامین مالی فعالیت های تحقیقاتی علمی سرمایه گذاری کنید.

حداقل 500 هزار یورو در یک شرکت یا کسب و کار محلی سرمایه گذاری کنید تا حداقل پنج شغل ایجاد کنید.

حداقل 1 میلیون و 500 هزار یورو انتقال سرمایه به پرتغال انجام دهید.

خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500 هزار یورو

توجه داشته باشید که خرید املاک مسکونی در لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی شما را  واجد شرایط اخذ اقامت طلایی پرتغال نمی کند مگر آنکه یک ملک تجاری را در این مکان ها خریداری کنید. و اگر ملکی در یک منطقه کم تراکم در پرتغال بخرید مبلغ واجد شرایط به 400 هزار یورو کاهش می یابد. همچنین می توانید با حداقل 350 هزار یورو یک ملکی را که  بیش از 30 سال قدمت دارد و یا واقع در مناطق بازسازی شهری است بخرید. و اگر در یک منطقه کم تراکم در پرتغال باشد، به 280 هزار یورو کاهش می یابد.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

شرایط اقامت یونان با اجاره ملک چگونه است؟

 

شرایط اقامت یونان با اجاره ملک چگونه است؟

به منظور اخذ ویزای طلایی در یونان سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا می توانند اقدام به خرید ملک در یونان کنند اما شاید برخی فکر کنند که با اجاره ملک هم می توانند اقامت یونان را دریافت کنند اما اقامت یونان با اجاره ملک امکان پذیر نمی باشد ولی در عوض سرمایه گذاران میتوانند به جای خرید ملک در یونان با یک هتل یا اقامتگاه توریستی مبله قرارداد اجاره امضا کنند. حالا ما می خواهیم به طور مختصر درباره چگونگی این کار برایتان توضیح دهیم لذا با ما همراه باشید تا بدانید شرایط اقامت یونان با اجاره ملک چگونه است؟

با اینکه خرید ملک در یونان یکی از محبوب ترین گزینه های اخذ اقامت یونان می باشد اما گزینه اجاره برای اقامت در هتل ها یا اقامتگاه های توریستی مبله در استراحتگاه های توریستی یکپارچه وجود دارد. از شرایط و الزامات اخذ اقامت یونان از طریق این روش این است که این قرارداد باید حداقل 250 هزار یورو را برای مدت حداقل 10 سال اجاره را پوشش دهد تا بتوانند جهت اقامت یونان اقدام کنند، همچنین متقاضیان باید یک نسخه محضری از قرارداد اجاره را ارائه دهند. بعلاوه رسید پرداخت مبلغ 250 هزار یورویی را نشان دهند.

مدت این مجوز هم مانند مجوز اقامت  خرید ملک در یونان 5 ساله است و هر 5 سال یکبار هم قابل تمدید می باشد. که به متقاضی و خانواده اش اجازه می دهد زندگی، کار و تحصیل کنند. دارندگان اجازه اقامت می تواند 3 ماه از 6 ماه را در تمام کشورهای شنگن رفت و آمد آزادانه داشته باشند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

چه کسی می‌تواند ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزا را دریافت کند؟

 

چه کسی می‌تواند ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزا را دریافت کند؟

کشور پرتغال قوانین کارآمدی را ارائه کرده است که از طریق آن ساکنان غیر اتحادیه اروپا می توانند از طریق سرمایه گذاری اجازه اقامت طلایی پرتغال را دریافت کنند که 5 سال اعتبار دارد و در صورت تمایل پس از 5 سال می توانند برای اخذ شهروندی پرتغال اقدام کنند و با اخذ تابعیت پرتغال می توانند از تمام مزایای اروپا بهره مند شوند و دیگر شهرونداروپا محسوب می شوند. این به معنای سفر بدون ویزا به بیش از 189 کشور جهان از جمله خاور میانه، آسیا، آفریقا، ایالات متحده آمریکا و اکثر کشورهای شمال، مرکزی و جنوبی آمریکا است. حالا سوال اینجاست چه کسی می تواند ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزا را دریافت کند؟

سرمایه گذارانی که آماده سرمایه گذاری قابل توجهی در اقتصاد پرتغال هستند می توانند در گزینه های زیر سرمایه گذاری کنند تا واجد شرایط دریافت گلدن ویزا پرتغال شوند.

نوع سرمایه گذاری

حداقل مبلغ واجد شرایط

سرمایه گذاری در فعالیت های علمی پرتغالی

500 هزار یورو

اهدا برای بازسازی میراث ملی یا فرهنگ و هنر پرتغال

250 هزار یورو

انتقال سرمایه به یک بانک در پرتغال

1 میلیون و 500 هزار یورو

خرید املاک و مستغلات

500 هزار یورو

املاک و مستغلات با قدمت بالای 30 سال برای بازسازی

350 هزار یورو

خرید ملک با قدمت بالای 30 سال واقع در مناطق بازسازی شهری

280 هزار یورو

 

خرید صندوق های سرمایه گذاری یا واحدهای صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر در پرتغال

500 هزار یورو

در یک شرکت یا کسب و کار محلی سرمایه گذاری کنید تا حداقل پنج شغل ایجاد کنید.

 

 

500 هزار یورو

علاوه بر سرمایه گذاری، خود سرمایه گذار باید واجد شرایط باشد تا بتواند ویزای طلایی پرتغال را دریافت کند که آن شرایط عبارتند از:

سرمایه گذاران باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و از شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA یا غیر سوئیس باشند تا بتوانند برای برنامه ویزای طلایی پرتغال درخواست دهند. همچنین باید فاقد سوابق کیفری در کشور خود و در پرتغال باشند و سرمایه گذاری را حداقل به مدت 5 سال حفظ کنند تا بتوانند آن را تمدید کنند یا برای اخذ شهروندی اقدام کنند.

نکته دیگر اینکه مجوز اقامت طلایی پرتغال قابل گسترش به اعضای خانواده سرمایه گذاران می باشد و اعضای خانواده شما که واجد شرایط ویزای طلایی پرتغال هستند عبارتند از: همسر، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان وابسته تا 26 سال که وابسته باشند، والدین سرمایه گذار و همسر او که بالای 65 سال هستند و از نظر مالی به شما وابسته هستند بعلاوه خواهر و برادرهای زیر 26 سال که تحت حضانت شما و از نظر مالی وابسته هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

استانداردهای سرمایه گذاری در یونان

 

استانداردهای سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری یکی از اصلی ترین راه های اخذ اقامت در یونان می باشد که به اقامت طلایی یونان معروف می باشد و در نهایت هم منجر به اخذ اقامت دائم و حتی شهروندی یونان می شود. سرمایه گذاری در یونان از طریق روش های گوناگونی امکان پذیر است که از بهترین روش های که بسیار محبوب است خرید ملک در یونان می باشد زیرا املاک در یونان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد و کمترین آستانه سرمایه گذاری را دارد و شما می توانید با حداقل 250 هزار یورو برای خرید ملک در یونان اقدام کنید. اما به طور کلی سرمایه گذاری در یونان دارای یک سری قوانین و شرایط است که باید حتماً رعایت شوند تا واجد شرایط شوید و درخواست اقامت شما پذیرفته شود لذا ما در این راهنما قصد داریم در مورد استانداردهای سرمایه گذاری در یونان مختصراً شما را راهنمایی کنیم.

در وحله ی اول باید بدانید در شهرهای آتن، تسالونیکی، میکونوس و سانتورینی نمی توانید ملک بخرید.* (گفته می شود طبق قوانین جدید یونان، خرید ملک در یونان با حداقل 500 هزار یورو در شهرهای آتن، تسالونیکی، میکونوس و سانتورینی امکان پذیر است).

سپس باید معیارهای سرمایه گذاری را تعیین و ملک خود را انتخاب کنید. و می توانید ابتدا با دریافت شماره مالیات غیر مقیم یونانی و افتتاح حساب بانکی یونان شروع کنید اگر چه برای خرید ملک در یونان افتتاح حساب بانکی ضروری نیست.

بعد از آن به بررسی قانونی ملک بپردازید همچنین گواهی مالکیت فروشنده و دفتر ثبت را بررسی کنید تا دریابید که آیا ملک دارای بدهی، عوارض و معوقات مالیاتی است یا خیر؛ بعد از آن خریدار و فروشنده می توانند قرارداد خرید اولیه را با پرداخت 10 درصد از کل مبلغ، امضا کنند.( توصیه می کنیم قبل از امضای خرید، خریدار از طرف خود یک وکیل را استخدام کنید تا دچار مشکل نشوید و یا مورد کلاهبرداری قرار نگیرید)

وقتی قرارداد نهایی خرید ملک توسط سردفتر تنظیم و آماده شد، خریدار و فروشنده آن را امضا می کنند و خریدار باید کل پول را به حساب بانکی فروشنده واریز کند. پس از یک مدت هم، ملک در اداره ثبت اسناد و املاک به ثبت می رسد. و با استفاده از این اسناد می توانید برای درخواست اجازه اقامت اقدام کنید. سپس به همراه تمام مدارک مورد نیاز به یونان سفر می کنید و تمام داده های بیومتریک خود را به مقامات مربوطه در یونان ارسال می کنید و در صورتی که درخواست شما از طرف مقامات ذیصلاح تائید شود کارت اقامت طلایی یونان 5 سال اعتبار دارد برای شما صادر می شود که البته قابل تمدید است. و پس از زندگی در یونان به مدت 7 سال شما واجد شرایط درخواست شهروندی و پاسپورت یونانی می شوید.

دیگرگزینه های سرمایه گذاری در یونان

توضیحات

حداقل مبلغ مورد نیاز به یورو

امضای قرارداد اجاره 10 ساله برای اقامت در هتل ها یا اقامتگاه های توریستی مبله

250.000

سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی یونان، اوراق قرضه یا سهام شرکت های سرمایه گذاری املاک و مستغلات در یونان و یا سهام و اوراق قرضه صندوق های خطرپذیر و سهام خصوصی که دفتر مرکزی آنها در یونان است.

 

 

400.000

سرمایه گذاری در اوراق بهادار یا سپرده بانکی در یونان

400.000

سرمایه گذاری در سهام، اوراق قرضه شرکتی یا اوراق قرضه دولتی

 

 

800.000

 

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آشنایی با راه های اخذ اقامت طلایی پرتغال

 

آشنایی با راه های اخذ اقامت طلایی پرتغال

دولت پرتغال به سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا در عوض سرمایه گذاری در این کشور،  مجوز اقامت، کار و تحصیل در پرتغال را  ارائه می دهد که به اقامت طلایی پرتغال معروف می باشد. این مجوز قابل گسترش به اعضای خانواده سرمایه گذار هم می باشد و پس از 5 سال، واجد شرایط اقامت دائم یا شهروندی پرتغال می شوند، که این زمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار  کوتاه می باشد.

موضوعی که ما قصد داریم در این راهنما راجع به آن توضیح دهیم شاید سوال خیلی از افراد باشد، لذا با ما همراه باشید تا در مورد، آشنایی با راه های اخذ اقامت طلایی پرتغال بیشتر بدانید.

کشور پرتغال راه ها و گزینه های سرمایه گذاری متعددی را برای اتباع غیر اتحادیه اروپا، جهت دریافت اقامت طلایی پرتغال ارائه می دهد. حال این گزینه ها عبارتند  از:

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در یک صندوق سرمایه گذاری پرتغالی با سر رسید حداقل 5 سال

انتقال سرمایه حداقل 1.5 میلیون یورو به پرتغال

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در صندوق های سرمایه گذاری پرتغالی واجد شرایط

ایجاد حداقل 10 شغل تمام وقت جدید

ایجاد حداقل 8 شغل تمام وقت جدید در یک منطقه کم تراکم در پرتغال

سرمایه گذاری و انتقال سرمایه حداقل 500 هزار یورو در یک کسب و کار پرتغالی که ثبت شده باشد و حداقل 5 شغل دائمی و تمام وقت را  برای حداقل 3 سال ایجاد کند.

حداقل 250 هزار یورو برای حفظ میراث ملی در پرتغال سرمایه گذاری کنید.

حداقل 500 هزار یورو در یک فعالیت تحقیق و توسعه در پرتغال سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، که خود از چهار طریق امکان پذیر می باشد و عبارتند از:

حداقل 500 هزار یورو برای سرمایه گذاری املاک و مستغلات برای هر نوع ملک در هر منطقه واجد شرایط پرتغال البته به غیر از لیسبون، پورتو یا مناطق ساحلی آلگاروه.

حال اگر این ملک در یک منطقه کم تراکم (شامل پیشرفت های جدید) باشد می توان با حداقل با 400 هزار یورو سرمایه گذاری کرد.

همچنین می توان با حداقل 350 هزار یورو در یک ملکی که بالای 30 سال قدمت دارد و نیازمند بازسازی است سرمایه گذاری کرد. (اما نه در منطقه کم تراکم). اما اگر این ملک با این شرایط در یک منطقه کم تراکم باشد است می توان با حداقل 280 هزار یورو سرمایه گذاری کرد.

*توجه داشته باشید که خرید املاک مسکونی در لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی شما را  واجد شرایط اخذ اقامت طلایی پرتغال نمی کند. مگر آنکه یک ملک تجاری را در این مکان ها خریداری کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

شرایط اخذ ویزای همراه در روش اقامت یونان با خرید ملک

 

شرایط اخذ ویزای همراه در روش اقامت یونان با خرید ملک

یونان به شهروندان غیر اتحادیه اروپا که در این کشور سرمایه گذاری کنند اجازه اقامت 5 ساله در این کشور را اعطاء می کند که به اقامت طلایی یونان معروف می باشد. مجوز اقامت طلایی یونان، به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به طور قانونی در یونان اقامت کنند و 3 ماه را از یک دوره 6 ماهه، در منطقه شینگن سفر کنند. بعلاوه هیچ حداقل زمانی وجود ندارد که دارندگان مجوز اقامت طلایی در طول سال ملزم به اقامت در یونان باشند و غیبت طولانی مدت از خاک یونان مانعی برای تمدید این مجوز اقامتی ایجاد نمی کند.

یکی از ساده ترین مسیرهای اخذ اقامت یونان با خرید ملک در یونان امکان پذیر می باشد و باید بگوئیم که اعضای خانواده سرمایه گذارانی که اقدام به خرید ملک در یونان کرده اند هم، شامل مجوز اقامت به عنوان همراه می شوند. یعنی می توانند مجوز اقامت یونان را با همان مدت مشابه 5 سال دریافت کنند. اما سوال اینجاست که شرایط اخذ ویزای همراه در روش اقامت یونان با خرید ملک چیست؟

اخذ اقامت یونان با خرید ملک برای تمامی اعضای خانواده واجد شرایط متقاضی شامل همسر و همه فرزندان زیر 21 سال مجرد در صورت تحصیل و وابستگی، والدین سرمایه گذار و والدین همسر سرمایه گذار قابل گسترش است در نهایت آنها هم می توانند تابعیت و پاسپورت یونان را دریافت کنند.

یک سری قوانین در یونان وجود دارد که باید رعایت شود تا درخواست ویزا برای خریدار و اعضای خانواده او به عنوان همراه پذیرفته شود از جمله اینکه: سرمایه گذاران و خانواده شان باید از اتباع غیر اتحادیه اروپا باشند و فاقد سابقه کیفری باشند، هچنین سرمایه گذاران باید حداقل 250 هزار یورو جهت خرید ملک در یونان بپردازند تا خود و اعضای خانواده شان واجد شرایط دریافت مجوز اقامت یونان شوند. اما این مجوز اجازه کار کردن را نمی دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با گلدن ویزای پرتغال چگونه می توان پاسپورت گرفت؟

 

با گلدن ویزای پرتغال چگونه می توان پاسپورت گرفت؟

برنامه اجازه اقامت طلایی پرتغال یک پروسه اقامت 5 ساله ی مبتنی بر سرمایه گذاری است که برای اتباع غیر اتحادیه اروپا طراحی شده است و تنها ​​7 روز در سال نیاز به اقامت در پرتغال می باشد. و از مزایای آن قابل گسترش بودن این اقامت است یعنی مجوز اقامت طلایی پرتغال علاوه بر سرمایه گذاران به خانواده های آنها اجازه اقامت می دهد. همچنین آنها می توانند بدون ویزا در 26 کشور اروپایی واقع در منطقه شینگن رفت و آمد داشته باشند. و بعد از 5 سال هم می توانند برای دریافت پاسپورت پرتغال درخواست دهند و در صورت داشتن شرایط لازم از جمله: نداشتن سوابق کیفری، قبولی در آزمون زبان پرتغالی و داشتن دانش کافی از فرهنگ و تاریخ پرتغال، می توانند شهروند پرتغال شوند.

با داشتن پاسپورت پرتغال می توانید در تمام کشورهای اتحادیه اروپا زندگی، کار و تحصیل کنید حتی دریافت اقامت سایر کشورهای اروپایی هم ساده تر می شود. در حال حاضر پاسپورت کشور پرتغال در رتبه پنجم دنیا قرار دارد که امکان دسترسی بدون ویزا به 189 کشور دنیا را می دهد، لذا این امر آن را به یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان تبدیل می کند.

حال قصد داریم در این راهنما برایتان توضیح دهیم که با گلدن ویزای پرتغال چگونه می توان پاسپورت گرفت؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم با اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق گزینه های سرمایه گذاری واجد شرایط، متقاضی و خانواده اش در صورت تمایل می توانند تابعیت کامل و پاسپورت پرتغال را دریافت کنند. حالا گزینه های سرمایه گذاری واجد شرایطی که شما را مجاز به اخذ گلدن ویزای پرتغال یا همان اقامت طلایی پرتغال می کند عبارتند از:

انتقال سرمایه به ارزش حداقل 1.5 میلیون یورو.

ایجاد حداقل 10 شغل جدید ثبت شده در سازمان تامین اجتماعی.

خرید یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

سرمایه گذاری یا خرید املاک و مستغلات با قدمت بالای 30 سال به ارزش حداقل 280 هزار یورو واقع در منطقه بازسازی شهری کم تراکم.

سرمایه گذاری یا خرید املاک و مستغلات با قدمت بالای 30 سال به ارزش حداقل 350 هزار یورو واقع در منطقه بهسازی شهری.

سرمایه گذاری یا خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500 هزار یورو

*توجه داشته باشید که خرید املاک مسکونی در شهر لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی پرتغال مجاز نمی باشد و فقط در بخش‌هایی از منطقه ساحلی آلگاروه یا سایر مناطق داخلی کشور یا مناطق روستایی مجاز است. مگر آنکه املاک تجاری در این مکان ها خریداری کنید. تملک و خرید املاک تجاری با حداقل ارزش 500 هزار یورو در هر کجای پرتغال حتی واقع در همه مراکز گردشگری پرتراکم ممکن می باشد. حال اگر ملک مورد انتخاب شما در یک منطقه کم تراکم در پرتغال باشد این مبلغ 500 هزار یورو به 400 هزار یورو کاهش می یابد

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو به منظور : خرید واحد در یک صندوق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در یک موسسه تحقیقاتی علمی، تشکیل / سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری که پنج شغل ایجاد می کند.

سرمایه گذاری حداقل 250 هزار یورو برای حفظ میراث ملی در پرتغال.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

از نظر قانونی چه مراحلی برای خرید ملک در یونان باید سپری شود؟

 

از نظر قانونی چه مراحلی برای خرید ملک در یونان باید سپری شود؟

زمانی که قصد خرید ملک در یونان را دارید،  قبل از فرآیند درخواست خود برای اخذ اقامت باید بدانید از نظر قانونی چه مراحلی برای خرید ملک در یونان باید سپری شود؟

هر خارجی می تواند در یونان صاحب ملک شود زیرا این کشور محدودیتی برای خرید اعمال نمی کند. اما یک سری مراحل قانونی و استانداردهایی وجود دارد که باید آن را رعایت کرد و اولین مرحله قانونی برای خرید ملک در یونان، داشتن مدارک مورد نیاز آن می باشد از جمله:

شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید با داشتن پاسپورت معتبر یک ویزای معتبر برای ورود به یونان هم داشته باشند همچنین مدارک شناسایی صادر شده توسط دولت، شماره مالیاتی (AFM)، کپی اظهارنامه مالیاتی، اثبات محل سکونتی که می خواهید در یونان اقامت داشته باشید.

سپس باید تصمیم بگیرید که چه نوع ملکی را می خواهید بخرید مثلاً آپارتمان، ویلا، خانه های روستایی یا املاک تجاری؛ همچنین به این فکر کنید که کجای یونان می خواهید نقل مکان کنید، و بعد از آن امور مالی خود را بررسی و بودجه خود را تعیین کنید. و حتما تحقیق خود را در مورد ملک انتخابی خود شروع کنید تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرید.

مرحله بعد از انتخاب ملک، مذاکره در مورد قیمت ملک است، پس از مذاکره و تعیین قیمت نهایی، جهت تایید خرید ملک با واریز مبلغی ناچیز به فروشنده که معمولاً 10 درصد از قیمت کل می باشد، ملک را رزرو کنید. پس از آن شما قرارداد اولیه خود را دریافت خواهید کرد.

*توجه حتماً استخدام یک وکیل می تواند منطقی باشد و بدون مشورت با وکیل خود هیچ مبلغی را پرداخت و هیج سندی را امضاء نکنید.

بعد از این مرحله وکیل باید وضعیت کلی ملک، مقررات، مالیات ها و بدهی های ملک را را بررسی کند، و با دریافت یک نسخه از قرارداد برای پیش نویس قرارداد نهایی به دفتر اسناد رسمی مراجعه کند. و پس از امضای سند نهایی و قطعی توسط خریدار در دفاتر اسناد رسمی یونان، فرآیند خرید ملک در یونان در دفاتر اسناد رسمی ثبت خواهد شد. نهایتاً از فروشنده خواسته می شود تا گواهی مالیاتی ارائه دهد تا اثبات کند سابقه پاکی در گذشته دارد.

همانطور که پیش تر گفتیم برای خرید ملک در یونان باید اتباع غیراتحادیه اروپا یک شماره مالیاتی دریافت کنند به این منظور باید به نزدیکترین اداره مالیات محل اقامت خود مراجعه کنند. و در نهایت پس از طی کردن تمامی مراحل بالا، اسناد و اوراق قرارداد را به اداره ثبت اسناد یونان تحویل دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه قبل 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد