x تبلیغات
saheleaftab2022

گرفتن اقامت در اسپانیا

 

گرفتن اقامت در اسپانیا

گرفتن اقامت در اسپانیا از چندین راه ممکن است که هر کدام بسته به هدف موردنظر شما متفاوت است به عنوان مثال:

اقامت کاری اسپانیا

برای گرفتن اقامت در اسپانیا با ویزای کاری، باید ابتدا مجوز کار دریافت کنید. و باید توجه داشته باشید شما نمی توانید برای این ویزا به تنهایی درخواست دهید. قانون ویزای اسپانیا حکم می کند که کارفرمای شما باید از طرف شما درخواست دهد. یعنی شما باید قرارداد و پیشنهاد کار داشته باشید؛ البته یک استثنا وجود دارد اگر قصد دارید به عنوان یک فریلنسر یا خود اشتغال کار کنید، می توانید خودتان برای مجوز کار خوداشتغالی درخواست دهید.  ویزای کار در اسپانیا معمولا 1 سال اعتبار دارد و می توانید آن را تا 5 سال تمدید کنید و پس از 5 سال هم، می توانید اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنید.

اقامت تحصیلی اسپانیا

گرفتن اقامت در اسپانیا از طریق تحصیل برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل تحقیق و یا کارآموزی در اسپانیا هستند امکان پذیر می باشد. فقط برای درخواست ویزای تحصیلی شما باید در یک موسسه آموزشی یا دانشگاه اسپانیایی بپذیرفته شوید. و تا زمانیکه به تحصیل ادامه دهید می توانید ویزای خود را تمدید کنید. و تا 20 ساعت در هفته مجاز به کار کردن هستید.

 

اقامت تمکن مالی اسپانیا

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس که مایل به مهاجرت یا بازنشستگی در اسپانیا هستند و قصد کار دراین کشور را ندارند در دسترس می باشد. فقط شما باید ثابت کنید که توانایی مالی برای حمایت از خود در اسپانیا را بدون کار کردن دارید. به این صورت که حداقل 27.115 یورو در حساب بانکی خود به اضافه 6778 یورو برای هر عضو خانواده ی تحت تکلف خود داشته باشید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا اجازه هیچ نوع فعالیت حرفه ای پرسود و کار کردن را در این کشور نمی دهد، حتی کار از راه دور. (اگر قصد دارید از راه دور به عنوان یک فریلنسر در اسپانیا کار کنید، بهتر است برای مجوز کار خوداشتغالی اقدام کنید.)

 

اقامت سرمایه گذاری در اسپانیا (ویزای طلایی)

گرفتن اقامت در اسپانیا برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند ممکن می باشد؛ که منجر به اخذ ویزای طلایی می شود. مانند:

سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در املاک و مستغلات و یا خرید ملک.

سپرده گذاری حداقل 1 میلیون یورو در یک بانک یا موسسه مالی اسپانیایی یا سرمایه گذاری در سهام شرکت های اسپانیایی.

 سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون یورو در بدهی عمومی اسپانیا.

 

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

اگر با یک شهروند اسپانیا ازدواج کرده باشید و 1 سال در اسپانیا زندگی کرده باشید، اخذ تابعیت اسپانیا بسیار آسان است. متقاضی مجبور نیست 10 سال صبر کند تا اقامت خود را دریافت کند. فقط باید ازدواج خود را در اسپانیا ثبت کنید.

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اگر مایل به ثبت و راه اندازی شرکت در اسپانیا و در عین حال اخذ اقامت اسپانیا هستید دو گزینه متفاوت دارید:

در صورتی که ایده کسب و کار شما و نوآورانه، دارای منافع اقتصادی برای کشوراسپانیا و سطح بالایی از فناوری باشد، می توانید برای ویزای کارآفرینی اقدام کنید. اگر فقط می خواهید یک شرکت معمولی ایجاد کنید، و پروژه شما چندان نوآورانه نیست، می توانید از طریق سفارت اسپانیا در کشور خود برای مجوز کار خوداشتغالی درخواست دهید.

 وکلای حرفه ای شرکت ساحل آفتاب با سال ها تجربه به شما در تمام مراحل کمک خواهند کرد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

نکاتی که پیش از خرید ملک در پرتغال باید بدانید.

 

1-      عنوان اصلی محتوا:

نکاتی که پیش از خرید ملک در پرتغال باید بدانید.

2-      کلمه کلیدی اصلی

خرید ملک در پرتغال

3-      کلمه کلیدی مرتبط

پرتغال، ملک

4-      خلاصه محتوا (20 تا 30 کلمه)

در این مقاله قصد داریم از 0 تا 100 در مورد نکاتی که قبل از خرید ملک در پرتغال باید بدانید صحبت می کنیم.

 

مقدمه

زندگی کردن در یک کشور خارجی می تواند آرزوی بسیاری از افراد باشد. علت این موضوع را می توان امکاناتی که سایر کشورها در اختیار شهروندان خود قرار می دهند، دانست. پرتغال یکی از کشورهای محبوب و پر طرفدار است که این روزها بسیاری از مردم از سراسر دنیا برای ادامه زندگی، کار و یا تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. برای زندگی در کشور پرتغال نیاز است تا افراد صاحب ویزا باشند. راه های زیادی وجود دارد که می توان به وسیله آن ویزای کشور پرتغال را دریافت کرد. یکی از این راه ها خرید ملک در پرتغال می باشد. در صورتی که فرد بتواند یک ملک در کشور پرتغال خریداری نماید، دولت این کشور به او و اعضای خانواده اش ویزا اعطا می نماید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این موضوع است که هر ملکی نمی تواند باعث شود تا شما بتوانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با افراد کار بلد در این زمینه مشورت داشته باشید.

 

نکاتی که پیش از خرید ملک در کشور پرتغال باید بدانید.

اگر قصد شما از خرید ملک در پرتغال این است که بتوانید به وسیله آن ویزای طلایی را دریافت نمایید باید ملک شما حداقل 500.000 هزار یورو ارزش داشته باشد. با داشتن ویزای طلایی این کشور می توان به کشورهای عضو شنگن سفر کرده و در آن جا زندگی کرده و حتی مشغول به کار شد.

نکته مهم بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، این موضوع است که قبل از خرید ملک باید اقدام به دریافت شماره مالیاتی نمایید. برای تکمیل این فرم نیاز است تا حتما به اداره مالیاتی این کشور مراجعه نمایید. اگر با انجام این روش آشنا نیستید، بهتر است در این راه با یک وکیل مهاجرتی در ارتباط باشید.

عدم داشتن سوء پیشینه کیفری و حقوقی را می توان از دیگر الزامات کار دانست. برای خرید ملک در این کشور نباید هیچ سوء سابقه ای داشته باشید.

هزینه ای که برای خرید ملک در پرتغال پرداخت می نمایید باید حتما از یک کشور دیگر به کشور پرتغال آورده شود و نمی توانید با دریافت وام در این کشور اقدام به خرید ملک نمایید.

 

چگونه می توان پاسپورت پرتغال با خرید ملک را دریافت کرد؟

 

1-      عنوان اصلی محتوا:

چگونه می توان پاسپورت پرتغال با خرید ملک را دریافت کرد؟

2-      کلمه کلیدی اصلی

پاسپورت پرتغال با خرید ملک

3-      کلمه کلیدی مرتبط

پرتغال

4-      خلاصه محتوا (20 تا 30 کلمه)

در این مقاله قصد داریم از 0 تا 100 در مورد چگونگی دریافت پاسپورت پرتغال با خرید ملک توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

چکیده محتوا

آیا تاکنون به فکر دریافت پاسپورت پرتغال با خرید ملک بوده اید؟ آیا می دانید چطور می توان اقامت پرتغال را اخذ کرد؟ اگر دوست دارید آینده شغلی و یا تحصیلی خود را در کشور پرتغال رقم بزنید پیشنهاد می کنیم با دقت ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

پرتغال یکی از کشورهای اروپایی و سطح اول دنیاست. بسیاری از افراد به دلایل امکانات بی نظیری که این کشور در اختیار شهروندان خود قرار می دهد به دنبال دریافت پاسپورت این کشور هستند. برای دریافت پاسپورت کشور پرتغال راه های مختلفی وجود دارد. در این میان خرید ملک در پرتغال را می توان یکی از راه های مطمئن برای دریافت پاسپورت دانست. البته برای دریافت پاسپورت پرتغال با خرید ملک باید یک سری از قدم ها را به درستی طی نمایید.

دریافت پاسپورت پرتغال با خرید ملک

 نکته مهمی که باید به آن توجه داشته این است که با خرید هر ملکی نمی توانید پاسپورت کشور پرتغال را دریافت کنید. باید حداقل یک مبلغ مشخصی را برای خرید ملک در پرتغال پرداخت نمایید. این مبلغ مشخص توسط دولت پرتغال تعیین می شود. در صورتی که یک ملکی را خریداری نمایید به مدت حداقل 5 سال حق فروش آن را ندارید؛ چرا که در این صورت دولت پرتغال به شما پاسپورتی را نمی دهد. زمانی که 6 ماه از خرید ملک شما بگذرد برای شما و اعضای خانواده تان که به هر دلیل تحت تکفلتان هستند، اقامت موقت داده می شود. در صورت داشتن این اقامت می توانید به تمامی کشورهای اروپایی بدون محدودیت خاصی سفر کنید.

بعد از گذشت 2 سال از زمان خرید ملک، دولت پرتغال به شما و اعضای خانواده تان اقامت دائم داده می شود. بعد از گذشت 5 سال در صورتی که همچنان صاحب ملک در این کشور باشید دولت کشور پرتغال با رعایت یک سری از نکات و شرایط برای شما پاسپورت صادر می نماید. از مهم ترین مدارکی که نیاز است تا شما به دولت این کشور ارائه دهید ارائه نامه تمکن مالی می باشد. در صورتی که نامه تمکن مالی داشته باشید، برایتان پاسپورت صادر می شود در غیر این صورت حتی با داشتن ملک نیز نمی توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

 

خرید ملک در یونان به پول ایران متوسط چقدر است؟

 

1-    عنوان اصلی محتوا:

خرید ملک در یونان به پول ایران متوسط چقدر است؟

2-    کلمه کلیدی اصلی

خرید ملک در یونان

3-    کلمه کلیدی مرتبط

یونان

4-    خلاصه محتوا (20 تا 30 کلمه)

در این مقاله قصد داریم از 0 تا 100 در مورد خرید ملک در یونان و ویژگی های آن صحبت کنیم.

 

یونان یکی از کشورهای اروپایی دنیا به حساب می آید که این روزها میزبان مهاجران زیادی از سراسر دنیا می باشد. این کشور به واسطه امکانات رفاهی بی نظیری که دارد این روزها به یکی از مقاصد مهم ایرانیان تبدیل شده است. برای دریافت ویزای این کشور راه های مختلفی وجود دارد. یکی از راه های دریافت اقامت دائم این کشور خرید ملک در یونان می باشد. در صورتی که شخص متقاضی بتواند یک ملک با مقدار مشخصی که دولت این کشور تعیین کرده است را خریداری نماید، بعد از مدت زمانی کوتاه به راحتی می تواند پاسپورت این کشور را اخذ نماید. از آن جایی که خرید ملک در یونان سخت است و در نوع خود پیچیدگی نیز دارد، نیاز است تا در این راه از افراد با تجربه کمک بگیرید.

خرید ملک در یونان

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول نماید، موضوع هزینه آن به پول ایران می باشد. همان طور که می دانید واحد پول این کشور یورو می باشد. به دلایل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و نوسانات ارز نمی توان یک مبلغ دقیق به ریال برای خرید ملک در یونان را اعلام کرد. کم ترین مبلغی که شخص باید برای خرید ملک در کشور یونان پرداخت نماید، 250000 یورو می باشد. با توجه به نرخ ارز در دی ماه سال 1401 این مبلغ به ریال ایران 42 هزار تومان می باشد. با یک ضرب ساده می توانید متوجه این موضوع شوید که به ریال ایران چه مقدار مبلغی را باید برای خرید ملک پرداخت کنید. البته با توجه به نوسانات ارز بهتر است هر چه سریع تر برای خرید ملک در یونان اقدام نمایید تا دچار زیان نشوید.

ابته این نکته را فراموش نکنید که با خرید ملک در یونان دولت این کشور ملزم به دادن پاسپورت به شما نمی باشد. نیاز است علاوه بر خرید ملک در کشور یونان، یک سری از شرایط را نیز داشته باشید. عدم داشتن سوء سابقه کیفری و حقوقی از شرایط و الزامات مهم برای دریافت ویزای این کشور به حساب می آید. برای کسب اطلاعات بیش تر و تکمیلی تر می توانید با ما در ارتباط باشید.

بررسی شرایط کلی اقامت یونان از طریق تمکن مالی

 

1-    عنوان اصلی محتوا:

بررسی شرایط کلی اقامت یونان از طریق تمکن مالی

2-    کلمه کلیدی اصلی

شرایط کلی اقامت یونان از طریق تمکن مالی

3-    کلمه کلیدی مرتبط

یونان

4-    خلاصه محتوا (20 تا 30 کلمه)

در این مقاله قصد داریم از 0 تا 100 در مورد شرایط کلی اقامت یونان از طریق تمکن مالی توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

آیا شرایط کلی اقامت یونان از طریق تمکن مالی را می دانید؟ آیا می دانید چطور می توان در یونان اقامت دائم و یا موقت را دریافت کرد؟ اگر دوست دارید به پاسخ سوال های خود برسید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

یونان از کشورهای اروپایی دنیا محسوب می شود. به عقیده بسیاری از افراد دریافت پاسپورت این کشور کاری راحت است و می توانند نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار سریع تر جواب بگیرند. این یک تصور کاملا اشتباه است چرا که گرفتن اقامت دائم و یا موقت از این کشور کاری سخت محسوب می شود. اگر کوچک ترین اطلاعاتی در مورد قوانین مهاجرت داشته باشید، حتما با این موضوع آشنا هستید که داشتن تمکن مالی یک اصل مهم و اساسی به حساب می آید. بدون داشتن تمکن مالی نمی توان اقامت یک کشور را دریافت کرد.

 

شرایط کلی اقامت یونان از طریق تمکن مالی

برای دریافت اقامت کشور یونان راه های مختلفی وجود دارد. یکی از راه های دریافت اقامت یونان، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. خرید ملک، ثبت شرکت در یونان و... از راه های مختلف به حساب می آید. برای سرمایه گذاری در این کشور فرد باید تمکن مالی یونان داشته باشد. برای نشان دادن تمکن مالی فرد باید مستندات بانکی ارائه دهد.

دریافت گواهی تمکن مالی از آن جهت اهمیت دارد که فرد بتواند به دولت یونان اثبات نماید توانایی پرداخت هزینه های زندگی در کشور یونان را دارد. معمولا خرید یک خانه در یونان با یک مبلغ مشخصی که دولت در نظر گرفته است یکی از راه های اثبات تمکن مالی فرد می باشد. ثبت شرکت را می توان از راه های دیگر برای اثبات داشتن تمکن مالی دانست. اگر قصد دریافت اقامت یونان را دارید بهتر است تا دیر نشده دست به بررسی شرایط اقامت یونان از طریق تمکن مالی بزنید. در صورتی که بتوانید به هر طریق ممکن تمکن مالی خود را اثبات نمایید شانس شما برای دریافت ویزا و اقامت دائم این کشور بیش تر از هر زمان دیگری می شود.

برای این که بتوانید از 0 تا 100 با این قوانین آشنا شوید، می توانید با وکلای مهاجرت که در این زمینه فعالیت دارند در ارتباط باشید.

 

شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

 

شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

کشور اسپانیا همیشه برای شهروندان خارجی غیر اتحادیه اروپا یک مقصد توریستی جذاب بوده است، بنابراین اصلا تعجب آور نیست که بسیاری از سرمایه گذاران خارجی بخواهند در این کشور سرمایه گذاری انجام دهند حالا چه برای راه اندازی یک تجارت در اسپانیا چه برای اهداف شخصی.

در واقع، کشور اسپانیا سرمایه داران خارجی را چه مقیم و چه غیر مقیم را برای انجام سرمایه گذاری تشویق می کند و مزایای زیادی را به این منظور ارائه می دهد. به عنوان مثال اگر شهروندان غیر اتحادیه اروپا ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو در اسپانیا خریداری کنند، می توانند برای ویزای طلایی اسپانیا اقدام کنند و هیچ محدودیتی برای خرید ملک در اسپانیا، خواه تجاری، مسکونی یا زمین وجود ندارد.

سرمایه گذاران خارجی با دریافت ویزای طلایی اسپانیا می توانند تمامی افراد تحت تکلف خود را به اسپانیا بیاورند. و این کشور حق زندگی، کار، تحصیل و سفر بدون ویزا به تمامی مناطق شینگن را به همه ی اعضای خانواده می دهد. و بعد از 5 سال زندگی مداوم (حداقل 6 ماه در سال) می توانید برای اقامت دائم اسپانیا و پس از 10 برای اخذ شهروندی و تابعیت اسپانیا اقدام کنید. تا از حقوقی برابر با یک شهروند اسپانیایی برخوردار شوید.

فقط به منظور سرمایه گذاری در ملک اسپانیا شرایطی وجود دارد که شهروندان خارجی ملزم به رعایت آن هستند از جمله شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک عبارتند از:

-         از اولین شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک این است که سرمایه گذاران باید بالای 18 سال باشند و از شهروندان غیر اتحادیه اروپا، غیر منطقه اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی باشند.

-         انجام سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا، که از طریق ارائه گواهی مالکیت از سازمان ثبت اسناد و املاک و سند آن اثبات می شود. همچنین بایداسنادی ارائه دهید که منشاء پول مورد نظر برای سرمایه گذاری در اسپانیا را نشان دهد.(تمام اسناد خارجی باید قانونی باشد و به صورت قانونی به اسپانیایی ترجمه شوند.)

-         مهم ترین قسمت از شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک این است که باید برای خرید ملک در اسپانیا باید NIE (شماره مالیات اسپانیایی) داشته باشید، سندی که یک شماره شناسایی منحصر به فرد را به خارجی های اسپانیا اختصاص می دهد و بدون NIE نمی‌توانید ملکی را به نام خود ثبت کنید و مالیات بپردازید.

-         سرمایه گذاران باید بیمه درمانی خصوصی داشته باشند که در اسپانیا معتبر باشد.

-         عدم داشتن سوابق کیفری سرمایه گذاران و ارائه گواهی آن جهت اثبات.

-         اگر چه برای خرید خانه نیازی به افتتاح حساب بانکی ندارید و ملزم به این کار نیستید اما قبل از خرید ملک در اسپانیا افتتاح یک حساب بانکی باعث می شود پرداخت ها آسان تر و سریع تر انجام شود.

-         نکته قابل توجه که قبل از خرید ملک توصیه می شود این است که حتمااز یک وکیل خوب مشاوره بگیرید زیرا خدمات یک وکیل اغلب برای پیشگیری از پیچیدگی ها و مشکلات احتمالی خرید ملک و کلاهبرداری بسیار مفید است بعلاوه تلاش برای یافتن یک وکیل مجرب می تواند شما را از مشکلات زیادی نجات دهد بنابراین وکلای حرفه ایی و با تجربه ی ما در شرکت ساحل آفتاب می توانند در یافتن ملک در اسپانیا به شما کمک کنند تا بررسی های لازم را در مورد ملک مد نظر شما را انجام دهند.

 

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل مجوزی از دولت اسپانیا جهت تحصیل، کار یا آموزش است. دانشجویان غیراتحادیه اروپا برای درخواست ویزا باید از سفارت کشوری که در آن اقامت دارند اقدام کنند. قبل از درخواست باید برای یک برنامه در یک مرکز آموزشی مجاز یا دانشگاه، به صورت تمام وقت پذیرفته شوید (همه مراکز آموزشی در اسپانیا مجاز و معتبر نیستند لذا فقط مراکز مجاز می توانند مدارک مورد نیاز را به مقامات اسپانیایی ارائه دهند)، سپس شما باید هنگام درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی مدارکی را ارائه دهید و اسناد بسته به محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. برای پذیرش، باید مدارک تحصیلی شما به طور رسمی توسط وزارت آموزش اسپانیا ارزیابی شود تا سطح علمی معادل آن در اسپانیا شناسایی شود.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای دانش آموزانی است که می خواهند بین 3 تا 6 ماه در اسپانیا تحصیل کنند. این ویزا به هر دلیلی قابل تمدید نیست و مخصوص کسانی هست که می خواهند زبان اسپانیایی و دوره های دیگر را که بیش از 3 ماه و کمتر از 6 ماه طول می کشد، مطالعه کنند. اما از سوی دیگر کسانیکه می خواهند بیش از 6 ماه در اسپانیا اقامت داشته باشند باید ظرف 30 روز پس از ورود به اسپانیا برای دریافت کارت اقامت تحصیلی در اداره مهاجرت اسپانیا اقدام کنند.

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل برای اقامت بلند مدت شرایطی دارد که باید آنها در نظر گرفت به عنوان مثال:

-          به نامه پذیرش خود از دانشگاه یا کالج اسپانیا نیاز دارید.

-         دانش آموزان باید از امکانات اقتصادی کافی برای حمایت از خود و تامین هزینه های اقامت همچنین بازگشت به کشور مبدا خود برخوردار باشید.

-         شما برای اقامت تحصیلی به 565 یورو در ماه نیاز دارید. و در صورت همراهی اعضای خانواده ماهانه به این مبلغ اضافه می شود، 75% برای اولین عضو، و 50% ماهانه برای بقیه اعضای خانواده.

-         باید اطلاعاتی درباره جزئیات مطالعات و ساعات هفته ی آن  همچنین در مورد آدرس محل اقامت خود در طول تحصیل در اسپانیا ارائه دهید.

 

-         نداشتن سابقه کیفری در 5 سال گذشته. ( بررسی سوابق کیفری در صورتی است که تحصیل بیش از 6 ماه باشد و سن فرد بالای 18 سال باشد.)

 

-         شما باید بیمه درمانی عمومی یا خصوصی داشته باشید.

-         باید گواهی پزشکی یا سلامت دریافت کنید که تأیید کند که هیچ بیماری که عواقب جدی برای سلامت عمومی داشته باشد ندارید. (این گواهی تنها در صورتی مورد نیاز است که مطالعات برای مدت بیش از 6 ماه انجام شود.)

 

-        دانش‌آموزان زیر 18 سال باید مجوزی از والدین یا قیم قانونی خود ارائه دهند.

 

با اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل می توانید:

-          بدون کنترل مرزی به کشورهای دیگری که بخشی از قلمرو شینگن هستند سفر کنید.

-         مجوز اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهید.

-         همسر و فرزندان زیر 18 سال شما مجاز به همراهی شما هستند، بدون اینکه لازم باشد در اسپانیا نیز تحصیل کنند.

-         با اینکه ویزای تحصیلی به شما اجازه کار در اسپانیا را نمی دهد، اما می توانید یک مجوز کار ویژه دانشجویان دریافت کنید که در طول تحصیل به صورت پاره وقت کار کنید. و بیش از 20 ساعت در هفته نباشد و کارفرما باید برای شما مجوز کار در وزارت خارجه اسپانیا درخواست دهد.

-         جهت اخذ اقامت دائم اسپانیا باید حداقل 6 ماه در سال به مدت 5 سال در این کشور زندگی کنید، اما سال هایی که تحت ویزای تحصیلی در اسپانیا زندگی کرده اید برای اخذ اقامت دائم نصف می شود و تنها 50 درصد از آن سال ها محاسبه می شود.

 

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

 

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

اسپانیا سال به سال هزاران خارجی را که می خواهند در این کشور ساکن شوند و زندگی جدید خود را در یک کشور جدید شروع کنند، به خود جذب می کند. اما یک سوال مطرح می شود: چگونه می توانم این کار را از نظر قانونی انجام دهم؟ چگونه می توانم اقامت بگیرم؟  

بدون شک اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک یک مسیر ایده آل خواهد بود، زیرا معمولاً مسیری است که الزامات قانونی کمتری دارد. در این مقاله مسیر اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک را با تمام جزئیات مرتبط را توضیح خواهیم داد.

از سال 2013 شهروندان غیر اتحادیه اروپا/ غیرمنطقه اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی که ملکی را در قلمرو اسپانیا خریداری می کنند می توانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند و این به لطف طرح ویزای طلایی می باشد. تا زمانی که سرمایه گذاری ملک حداقل 500 هزار یورو باشد، آنها می توانند مجوز اقامت 2 ساله را دریافت کنند و تا زمانی که سرمایه گذاری خود را در این کشور حفظ کنند می توانند مجوز اقامت خود را تمدید کنند. برای تمدید هم،  تنها باید سالی یک بار به این کشور سفر کنند و نیازی به اقامت طولانی مدت یا مقیم شدن نیست. البته در صورتیکه در آینده قصد دریافت اقامت دائم اسپانیا را داشته باشند باید حداقل 6 ماه در سال را برای مدت 5 سال به صورت مداوم در خاک اسپانیا زندگی کنند. و پس از 10 سال هم می توانند برای اخذ شهروندی و تابعیت اسپانیا درخواست دهند.

فقط باید بدانید که این 500 هزار یورو را باید از کشور خود، وارد اسپانیا کنید و نمی توانید از وام مسکن از بانک اسپانیایی برای خرید ملک استفاده کنید مگر آنکه ارزش ملک مورد نظرتان بیشتر از 500 هزار یورو باشد و شما برای مابقی این 500 هزار یورو وام بگیرید. از سوی دیگر، شما می توانید چندین ملک خریداری کنید یا شریک داشته باشید فقط باید مجموع ارزش ملک ها از 500 هزار یورو بیشتر باشد و هر نفر این مبلغ را آورده باشند.

پس از خرید ملک در این کشور، می توانید فرآیند درخواست اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک را آغاز کنید، می توانید با ویزای توریستی شینگن که 3 ماه اعتبار دارد، وارد اسپانیا شوید و ملک خود را خریداری کنید سپس مستقیماً از اسپانیا برای درخواست اقامت اقدام کنید.

از آنجائیکه اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک یک نوع مجوز ویژه با هدف جذب سرمایه گذارهای خارجی ایجاد شده است. از این رو، در مقایسه با بقیه مجوزهای اقامت اسپانیایی، طیف گسترده تری از امکانات و مزایا را ارائه می دهد از جمله:

اقامت اسپانیا با خرید ملک به شما امکان زندگی و کار قانونی در اسپانیا را می دهد.

شما به عنوان متقاضی اصلی واجد شرایط می توانید به راحتی با تمامی اعضای خانواده تحت تکلف خود به اسپانیا مهاجرت کنید و آنها اقامت خود را به سادگی دریافت می کنند.

در نهایت، شما اجازه خواهید داشت آزادانه و بدون ویزا در منطقه شینگن حرکت کنید.

نکته:

اگر در خرید ملک دقت نکنید و سرمایه گذاری که ریسک بالایی دارند را انجام دهید، سرمایه شما کاملا از بین خواهد رفت و اغلب مورد کلاهبرداری قرار می گیرید لذا برای داشتن یک سرمایه گذاری مطمئن با مشاورین شرکت ساحل آفتاب تماس بگیرید تا آنها این فرآیند خرید ملک را به وکلا و کارشناسان بسیار زبده و مجرب خود بسپارند.

 

 

 

 

شرایط اخذ اقامت دائم اسپانیا

 

شرایط اخذ اقامت دائم اسپانیا

شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند پس از اقامت قانونی در اسپانیا به مدت 5 سال بدون وقفه،  اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنند و مانند شهروندان اسپانیایی در آنجا به طور نامحدود کار و زندگی کنند. به این منظور اخذ اقامت دائم اسپانیا شرایط و الزاماتی دارد که باید رعایت شود و تا هنگامی که افراد این شرایط خاص را برآورده می کنند، می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند و سپس حق زندگی تا پایان عمر خود را دراین کشور به دست آورند. وقتی صحبت از الزامات و شرایط اخذ اقامت اسپانیا می شود، شاید این فرآیند به نظر دشوار و پیچیده برسد اما چنان سخت هم نیست.

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم یکی از شرایط اخذ اقامت دائم اسپانیا این است که باید نشان دهید در 5 سال گذشته بدون وقفه در کشور اسپانیا زندگی کرده اید (یعنی حداقل 6 ماه در سال) در واقع این شرط یکی از اصلی ترین شرایط اخذ اقامت دائم اسپانیا می باشد، و برای اثبات این موضوع می توانید شواهدی مانند ارائه یک کپی از قرارداد اجاره مسکن یا سند ملک خود را نشان دهید؛ پس از آن پاک بودن سابقه کیفری شما و داشتن سوابق روشن بسیار حائز اهمیت می باشد؛ علاوه بر این، اظهارنامه مالیاتی یا سوابق حقوقی و دستمزد شما برای تأیید و نشان دادن اشتغال شما یا نحوه کار شما در کشور اسپانیا مورد نیاز خواهد بود.

از طرفی دیگر برای تکمیل فرآیند اخذ اقامت اسپانیا باید مدارکی را ارسال کنید که شامل: پرداخت هزینه مربوطه، ارائه فرم تکمیل شده EX-11، کارت اقامت فعلی شما که در آستانه انقضا است، اصل پاسپورت و کپی آن.

شاید این سوال برایتان پیش آید که چه زمانی باید مراحل درخواست اقامت اسپانیا را شروع کنید، قبل یا بعد از انقضای مجوز اقامت خود؟ توصیه ما این است که این کار را 60 روز قبل از انقضای مجوز فعلی خود انجام دهید. به خاطر داشته باشید که بوروکراسی می تواند روند را از مسیر خارج کند و ممکن است گاهی کند باشد و همه چیز طبق برنامه یا به همان سرعتی که انتظار می رود پیش نرود بنابراین باید در اسرع وقت برای انجام این کار اقدام کنید.

پس از ارائه فرم درخواست اقامت و ارسال مدارک مورد نیازخود، ظرف 3 ماه، نامه ای مبنی بر تایید مجوز دریافت خواهید کرد. سپس برای ثبت اثر انگشت خود باید به اداره پلیس مراجعه کنید. و پس از 30 روز دوباره به اداره پلیس مراجعه می کنید و با ارائه پاسپورت و کارت اقامت قبلی خود، کارت اقامت دائم اسپانیا را دریافت می کنید که مدت زمان آن 5 سال خواهد بود.

خرید یا اجاره ملک در اسپانیا

 

خرید یا اجاره ملک در اسپانیا

امروزه کشور اسپانیا به یکی از کشورهای مهاجر پذیر اروپا تبدیل شده است و سالانه هزاران مهاجر را از سرتاسر دنیا را نسبت به سوی  فرا می­خواند. یکی از مسائل مهمی که متقاضیان مهاجرت با آن روبرو هستند خرید ملک در اسپانیا است. به طور معمول سوال هایی از قبیل: چگونه می­توان در اسپانیا ملک پیدا کرد و یا قیمت خرید یا اجاره ملک در اسپانیا چگونه است؟

این مطلب در رابطه با خرید یا اجاره ملک در اسپانیا نوشته شده است و می­تواند ابهامات شما در این باره را تا حدی شفاف سازی کند.

روش های یافتن خانه در اسپانیا برای خرید ملک در اسپانیا

در روند یافتن خانه مناسب که در کنار قیمت مناسب از امکانات و متراژ خوبی برخوردار باشد بدون شک به یک راهنما یا مشاور احتیاج دارد. برای اطمینان انتخاب ملک مناسب و خرید یا اجاره ملک در اسپانیا بهترین راه آن است که با استفاده از ویزاهای توریستی سفر کوتاه مدتی به این کشور داشته و از طریق آژانس املاک به بررسی گزینه های مختلف و انتخاب بهترین مورد بپردازید.

برای یافتن ملک همچنین می توانید از وب سایت های مربوط به این موضوع کمک بگیرید. نکات مثبت اینگونه وبسایت ها تنوع بسیار بالای املاک و امکان جست و جو بر اساس منطقه، قیمت و اندازه است. برخی از وبسایت هایی که می توانید از آن ها برای یافتن ملک در اسپانیا کمک بگیرید به شرح زیر است:

·        www.idealista.com

·        www.pisos.com

·        www.tucasa.com

·        www.yeancontre.com

 

مبلغ اجاره ملک در اسپانیا چقدر است؟

بدون شک می­توان گفت عمده مخارج شما در کشور اسپانیا صرف اجاره خانه خواهد شد. بدون شک بسته به اینکه کدام شهر و یا کدام منطقه را برای زندگی انتخاب می­کنید مبلغ اجاره ماهانه شما می تواند تغییر کند. قیمت خانه در مناطق شهری اسپانیا به طور کلی بسته به عوامل زیر می­تواند تغییر کند:

·        متراژ

·        امکانات ملک

·        سن ساختمان

·        چگونگی آب و هوا

·        وجود رستوران ها و مغازه ها

·        فاصله از مراکز تفریحی و خدماتی همچون فرودگاه یا ساحل

به طور کلی و با تقریب می توان قیمت آپارتمان در مناطق مختلف اسپانیا را به شیوه زیر تقسیم بندی کرد:

1.     آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 650 یورو در ماه

2.     آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 500 یورو در ماه

3.     آپارتمان مبله در مرکز شهر: 800 یورو

4.     آپارتمان مبله خارج از شهر: 650 یورو در ماه

خرید ملک در شهر های مختلف اسپانیا

همانطور که پیشتر اشاره شد با توجه به شهری که آن را برای اقامت انتخاب می کنید قیمت آن نیز می­تواند متفاوت باشد. قیمت خانه در شهر های مختلف اسپانیا به صورت میانگین به شرح زیر است. البته لازم به ذکر است قیمت خانه با توجه به امکانات و منطقه می­تواند بیشتر یا کمتر از مبلغ ذکر شده باشد:

نام شهر

قیمت

 

مالاگا

2100 یورو

مادرید

3682 یورو

والنسیا

1824 یورو

بیلبائو

3073 یورو

بارسلونا

4009 یورو

مورسیا

1069 یورو

تولدو

1355 یورو

جدول خرید ملک در شهر های اسپانیا

 

بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر برای خرید ملک در اسپانیا و گرفتن بهترین نتیجه حتماً با افراد آگاه در این زمینه مشورت داشته باشید تا کارهای اقامت شما با سرعت بیشتری با مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت ساحل آفتاب انجام شود.

صفحه قبل 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد