x تبلیغات
saheleaftab2022

چگونه می توانیم ویزای طلایی بگیریم؟

 

چگونه می توانیم ویزای طلایی بگیریم؟

"اقامت طلایی یونان"، برنامه‌ای است که از 2013 آغاز شده و به سرمایه‌گذاران غیراتحادیه اروپا اجازه اخذ ویزای اقامت 5 ساله در ازای سرمایه‌گذاری می‌دهد. پس از 5 سال، امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد.  همچنین پس از 7 سال اقامت متوالی در یونان، با حداکثر 6 ماه غیبت در سال و پرداخت مالیات، درخواست شهروندی دهید. برای واجد شرایط بودن، زبان، تاریخ، و فرهنگ یونانی را در سطح پایه یاد بگیرید و از طریق آزمون نشان دهید که در جامعه یونانی یکپارچه هستید. همچنین، اظهارنامه مالیاتی آخرین سال مالی نیز موردنیاز است. وشایان ذکر است که پاسپورت یونان از قوی‌ترین پاسپورت‌ها به شمار می‌آید و اجازه دارید در هر نقطه از اتحادیه اروپا به عنوان مقیم اتحادیه اروپا زندگی کنید بعلاوه سیستم مالیاتی یونان نیز به عنوان یک سیستم سالم شناخته می‌شود.

نگاه اجمالی به اقامت طلایی یونان

اعتبار مجوز اقامت طلایی یونان

5 سال

شرط حضور برای تمدید اقامت

ندارد

زمان مورد نیاز جهت اخذ شهروندی

بعد از 7 سال

شرط حضور برای اخذ شهروندی

زندگی بیش از 6 ماه در سال

اجازه کار تا زمان اخذ اقامت دائم

ندارد

در کل، یونان اقدامات متعددی را برای جلب سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت طلایی ارائه می‌دهد، که متناسب با نیازها و تمایلات سرمایه‌گذاران مختلف می‌توانند انتخاب شوند. برای درخواست ویزای اقامت طلایی یونان در سال 2022، شرایطی وجود دارد: درخواست‌کنندگان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و بی‌سوءقتی جنایی در کشور زندگی یا سابقه جرمی نداشته باشند. ضمناً رزومه کاری و تجربه کسب و کار، گواهی سلامت پزشکی از موسسه تایید شده، و بیمه پزشکی از شرکت یونانی الزامی است.همچنین، سرمایه‌گذاری در اقتصاد یونان و ارائه مدارک مربوطه لازم است. مقاضیان به عنوان سرمایه گذار اصلی می‌توانند برای اعضای خانواده خود مانند: همسر، والدین وابسته، فرزندان تحت تکفل تا 21 سال، و فرزندان 21 تا 24 سالی که در تحصیل هستند اقامت طلایی دریافت کنند از این رو اعضای خانواده می‌توانند بدون ویزا به منطقه شنگن سفر کرده و از مزایای اقامت طلایی یونان بهره‌ ببرند.

گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت طلایی یونان عبارتند از:

1.     خرید ملک یا املاک با ارزش حداقل 250 هزار یورو در شهرهای مختلف یونان، یا با حداقل 500 هزار یورو در شهرهای معین مانند آتن و تسالونیکی.

2.     قرارداد اجاره 10 ساله در هتل یا اقامتگاه‌های مبله در مجتمع‌های توریستی با مبلغ حداقل سرمایه‌گذاری پیش از درخواست.

3.     مشارکت با حداقل 400 هزار یورو در یک شرکت یونانی یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک.

4.     خرید اوراق قرضه دولتی یونان با ارزش حداقل 400 هزار یورو و مدت حداقل 3 سال از طریق موسسه اعتباری مستقر در یونان.

5.     خرید سهام اوراق قرضه خزانه داری یونان یا اوراق قرضه شرکتی با ارزش حداقل 800 هزار یورو.

6.     خرید واحدهایی با حداقل ارزش 400 هزار یورو از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یونان یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

7.     انتقال سرمایه از طریق سپرده‌های بانکی با حداقل سرمایه 400 هزار یورو به مؤسسه اعتباری داخلی به مدت حداقل 1 سال.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

شرایط تمدید ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

 

شرایط تمدید ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

بسیاری از خارجی ها سرمایه گذاری در اسپانیا را به عنوان راهی برای اخذ اقامت اسپانیا انتخاب کردند که این می تواند یک نقطه ورود عالی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا به اسپانیا و حتی اروپا محسوب شود. اما، با این وجود، اگر می خواهید مجوز خود را حفظ کنید، باید به طور کامل درک کنید که چه شرایطی را برای تمدید آن باید رعایت کنید و این همان چیزی است که در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم مربوط به مدت اعتبار ویزای طلایی است.یعنی چه زمانی باید ویزای طلایی خود را تمدید کنم و شرایط تمدید آن چیست؟

باید بدانید که کارت اولیه اقامت طلایی اسپانیا که ابتدا به مدت ۲ سال صادر می‌شود (در صورت دریافت از کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا، مدت اعتبار ۱ سال است). پس از پایان این دوره، باید ویزای خود را تمدید کنید. این ویزا به شما امکان می دهد آزادانه با بستگان خود در اتحادیه اروپا حرکت کنید و در کشورهای دیگر بمانید و زندگی کنید و به خاطر داشته باشید که باید فرآیند تمدید خود را در یک محدوده زمانی واقعاً مشخص شروع کنید که معمولاً زمان مناسب برای شروع فرآیند تمدید بین 60 روز قبل و 90 روز پس از انقضای کارت شما باید باشد در غیر این صورت، تمدید امکان پذیر نخواهد بود.

الزامات اصلی برای تمدید ویزای اقامت طلایی اسپانیا کاملاً ساده و آسان است و ما فقط در مورد دو شرط اصلی آن صحبت می کنیم که باید برای حفظ و تمدید موفق ویزای طلایی خود رعایت کنید که عبارتند از:

حفظ سرمایه‌گذاری: شما باید در زمان تمدید ویزای خود، نشان دهید که سرمایه‌گذاری اولیه خود را که برای دریافت ویزا انجام داده‌اید، همچنان حفظ شده است.

حداقل سالی یکبار از اسپانیا بازدی کنید: شما باید حداقل یک بار در سال به اسپانیا سفر کرده باشید تا بتوانید ویزای طلایی خود را تمدید کنید. این نشان می‌دهد که نیازی به اقامت دائم در اسپانیا ندارید. اما اگر تمایل دارید اقامت دائم یا شهروندی اسپانیا را درخواست کنید، یعنی برای درخواست اقامت دائم باید حداقل 5 سال با ویزای طلایی در اسپانیا زندگی کرده باشید و برای درخواست شهروندی، 10 سال اقامت در کشور مورد نیاز است.

مراحل تمدید ویزای طلایی اسپانیا به شرح زیر است:

1.     جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و ارسال به UGE (واحد مهاجرت اسپانیا).

2.     دریافت پاسخ از UGE که ممکن است تا ۲۰ روز زمان ببرد، در صورت تطابق با شرایط.

3.     ثبت مجدد اثر انگشت‌ها در اداره مهاجرت.

4.     انجام مراحل پس از ثبت اثر انگشت، که تا ۳۰ روز طول می‌کشد.

5.     دریافت کارت اقامت تمدید شده.

به طور خلاصه، تمدید ویزای طلایی اسپانیا به دو شرط اصلی و تمام مراحل فوقی وابسته است. با رعایت این موارد، شما می‌توانید اقامت خود را در اسپانیا با ویزای طلایی تمدید کرده و از مزایای آن بهره‌برداری کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

پروسه خرید ملک و اخذ گلدن ویزای یونان

 

پروسه خرید ملک و اخذ گلدن ویزای یونان

خرید ملک در یونان انتخابی مهم و جذاب برای اتباع غیراتحادیه اروپا می باشد که به عنوان گامی به سوی اخذ گلدن ویزای یونان محسوب می شود که با حداقل 250 هزار یورو، امکان اخذ اقامت با محدودیت‌های کم فراهم می‌شود. البته گزینه های دیگری همچون خرید هتل، خانه، مغازه یا زمین، حتی اجاره اتاق در مجتمع‌های توریستی، جهت اخذ این ویزا وجود دارد. اگر قصد خرید ملک در یونان را دارید باید یک پروسه را پشت سر بگذارید که ما در این مقاله برایتان به صورت مختصر بیان کرده ایم که عبارتند از:

برای خرید ملک در یونان، نیاز به تدابیر مهمی دارید. ابتدا، برای انتخاب شهر و منطقه مناسب برای خرید ملک، باید اطلاعات دقیقی را جمع‌آوری کنید. با مراجعه به سایت‌های مختلف خرید ملک در یونان، می‌توانید نمونه‌های زیادی از املاک موجود را مشاهده کنید. این تجربه به شما کمک می‌کند تا قبل از سفر به یونان، سلایق و اهداف خود را بهتر تعیین کنید.

پس از اخذ ویزا، سفر به یونان ضروری است. با همراهی وکیل رسمی یونانی، املاک موجود در شهر موردنظر خود را بازدید کنید. اگر ملکی پسندیده‌اید، وکیل مرتبط با آن اطلاعات دقیقی را برای شما فراهم می‌کند. این اطلاعات شامل تاییدیه‌های رسمی مربوط به ملک و مالک، اسناد قیمت‌گذاری درست، تاریخچه مالیاتی، وام‌های ممکن و تسویه حساب‌های آنها، جریمه‌ها و هشدارهای احتمالی، ارتباط ملک با دارایی‌های دیگر، تجهیزات و وضعیت سلامتی ملک، و همچنین اجاره‌دهی ملک در صورت تصمیم به اجاره آن است.

اگر تصمیم به خرید دارید، در مرحله دوم، در دفتر اسناد رسمی قولنامه‌ای تنظیم می‌شود و شما 10% از هزینه ملک را پرداخت می‌کنید. این مبلغ باید از حساب بانکی شما به حساب مالک منتقل شود که توسط وکیل محلی برای شما حساب بانکی ایجاد خواهد شد.

مرحله سوم شامل معاملات انتقال سند و امور مربوط به انتقال مالکیت است. وکیل و شما این مراحل را از طریق دفاتر اسناد رسمی در یونان پیگیری می‌کنید و مابقی مبلغ خرید را به حساب مالک واریز می‌کنید.

پس از دریافت موافقت اقامت (Blue Paper)، و پس از انجام مراحل اداری، مقیم یونان می‌شوید. پس از انجام انگشت ‌نگاری، کارت اقامت 5 ساله خود را دریافت می‌کنید.

به طور خلاصه، خرید ملک در یونان نیازمند مراحل دقیقی از تحقیق و انتخاب تا انجام معاملات حقوقی است که با راهنمایی وکیل محلی و تجمیع اطلاعات کامل، انجام می‌شود

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

چرا باید در پرتغال ملک بخرید؟

 

چرا باید در پرتغال ملک بخرید؟

پرتغال، با سواحل زیبا، جامعه مهاجر پذیر، و آب و هوای خوشایند، به یک مقصد محبوب برای مهاجران تبدیل شده است. شهر پایتخت لیسبون، با جمعیت حدود نیم میلیون نفر، جذابیتی منحصر به فرد دارد. اندازه کوچک آن باعث شده تا شهر را دلنشین و دوست داشتنی کند، همچنین شهرهای دیگری نیز مانند پورتو، آمادورا و مناطق ساحلی آلگارو، به خصوص در میان مهاجران خارجی، جذب کننده هستند.

یک ویژگی جذاب پرتغال، تعداد زیادی صاحب خانه در این کشور است که تا 75 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. این آمار حتی بیشتر از کشورهایی مانند ایالات متحده و بریتانیا است. خارجی‌های زیادی در حال حاضر در پرتغال زندگی می کنند، برخی به عنوان مهاجر و برخی به عنوان سرمایه‌گذار در بازار املاک این کشور. یکی از جذابیت‌های پرتغال این است که برای خارجی‌هایی که تمایل به خرید ملک در پرتغال دارند، هیچ محدودیتی وجود ندارد. دولت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات را تشویق می‌کند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیز می‌توانند با خرید ملک در این کشور موفق به دریافت ویزای طلایی پرتغال شوند. این ویزا به افراد امکان زندگی، کار، تحصیل و مسافرت آزاد به منطقه شینگن اتحادیه اروپا را می‌دهد. و بعد از 5 سال، امکان درخواست اقامت دائم یا تبدیل به شهروندی پرتغال نیز وجود دارد.

هزینه خرید ملک در پرتغال به شدت متغیر است و به مکان و نوع ملک بستگی دارد. اما شهرهای مختلف می‌توانند گزینه‌های متفاوتی را ارائه دهند. به عنوان مثال، افراد غیر اتحادیه اروپا با خرید ملک به قیمت‌هایی مانند 500 هزار یورو یا حتی 280 هزار یورو در مناطق کم‌تراکم، می‌توانند به ویزای طلایی دست پیدا کنند. اما اراضی مسکونی در شهرهای لیسبون و پورتو واجد شرایط اقامت نیستند مگر اقدام به خرید املاک تجاری کنید.

پرتغال به عنوان یک کشور مقرون به صرفه در اروپای غربی شناخته می‌شود، و همچنین با امکانات مختلف برای مهاجران و سرمایه‌گذاران جذابیت دارد. دارندگان ویزای طلایی پرتغال می‌توانند به مدت ۲ سال اقامت موقت دریافت کنند که تمدیدپذیر است، و در طی این مدت می‌توانند شرایط اقامت دائم یا شهروندی پرتغال را نیز برآورده کنند. این ویزا امکان زندگی، کار، تحصیل، و مسافرت آزاد به منطقه شینگن را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، با توجه به شغل و منابع درآمدی که دارید، ممکن است بتوانید از مزایای مالیاتی وضعیت NHR در پرتغال ببهره ببرید و تا ۱۰ سال بدون مالیات در این کشور زندگی کنید. به طور کلی، پرتغال با مزایای متنوعی برای مهاجران و سرمایه‌گذاران همراه است.Top of Form

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آیا با خرید ملک در اسپانیا اجازه کار دارید؟

آیا با خرید ملک در اسپانیا اجازه کار دارید؟

در سال 2013 کشور اسپانیا تصویب کرد که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا که توانایی مالی کافی برای سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند، اجازه اقامت اسپانیا را ارائه می دهد که به ویزای طلایی اسپانیا معروف است حال هدف از ویزای طلایی جذب سرمایه‌گذاران خارجی است که قصد سرمایه گذاری یا حتی خرید ملک در اسپانیا دارند که اینگونه آنها می توانند راحت تر اجازه اقامت  به دست آورند.

خرید ملک در اسپانیا یکی از گزینه های اخذ اقامت طلایی در این کشور است که با حداقل 500 هزار یورو می توان در این کشور ملک خرید و واجد شرایط اقامت طلایی شد و این گزینه در میان سرمایه گذاران هم از محبوبیت بیشتری برخوردار است زیرا هیچ محدودیتی برای خرید ملک وجود ندارد، ملک می تواند تجاری، مسکونی یا زمین باشد. بعلاوه خریدار می تواند به راحتی برای تمامی اعضای خانواده تحت تکفل خود اقامت طلایی اسپانیا را دریافت کند.

با دریافت اقامت طلایی از طریق خرید ملک در اسپانیا متقاضی و همه ی اعضای خانواده او می توانند آزادانه و بدون ویزا به تمامی مناطق شینگن سفر کنند و حق زندگی در کشوری با ثبات سیاسی - اقتصادی و تحصیل رایگان را داشته باشند. و خوشبختانه نکته ایی که حائز اهمیت می باشد این است که اسپانیا به سرمایه گذارانی که اقدام به خرید ملک در اسپانیا می کنند و حتی خانواده آنها اجازه کار قانونی در این کشور را می دهد که این موضوع بسیار از اهمیت خاصی برخوردار است. سپس بعد از 5 سال زندگی به شرط اقامت 6 ماه در سال، می توانند برای اقامت دائم اسپانیا و پس از 10سال به شرط قبولی در آزمون شهروندی اسپانیا و تسلط به زبان اسپانیایی، برای اخذ شهروندی اسپانیا اقدام کنند تا از حقوقی برابر با یک شهروند اسپانیایی برخوردار شوند و ناگفته نماند که پاسپورت اسپانیا سومین پاسپورت قدرتمند دنیا را دارد.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

گلدن ویزای یونان چیست؟

 

گلدن ویزای یونان چیست؟

منظور از گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی، نوعی ویزای سرمایه‌گذاری است که توسط برخی کشورها به شهروندان خارجی غیر در ازای سرمایه گذاری مالی یا راه اندازی کسب و کارهای واجد شرایط در آن کشور اعطاء می‌شود و بسیاری از کشورها اقامت‌ها یا شهروندی‌ از طریق سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهند و کشور یونان هم یکی از آن کشورهایی است که اقامت طلایی یونان را در ازای سرمایه گذاری های تعیین شده در اقتصاد یونان به تعدادی از شهروندان کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا (خصوصاً ایرانی‌ها و شهروندان کشورهای عربی)  ارائه می دهد.

به این ترتیب سرمایه گذاران به همراه خانواده خود از جمله همسر، فرزندان تحت تکفل تا سن 24 سال و والدین آنها شانس زندگی در یونان با اجازه اخذ اقامت دائم می دهد و برای حفظ اجازه اقامت خود مجبور به زندگی در این کشور نیستند و امکان تمدید مجوز وجود دارد. با اخذ اقامت طلایی یونان امکان سفر بدون ویزا به سراسر کشورهای منطقه شینگن فراهم می شود.

اقامت طلایی به مدت 5 سال اعطاء می‌شود و هر 5 سال یکبار در صورت حفظ سرمایه گذاری قابل تمدید می باشد. این اقامت به مرور زمان به شهروندی یونان منجر می شود یعنی طبق قوانین یونان افراد مقیم در صورت اقامت به مدت 7 سال، می‌توانند درخواست اخذ شهروندی یونان را نیز داشته باشند البته مشروط بر اینکه متقاضیان حداقل 6 ماه از سال را در یونان زندگی کنند و بتوانند به زبان یونانی صحبت کنند.

نکته ایی که وجود دارد این است که سرمایه گذاران در دوره 5 ساله اول اقامت خود اجازه دسترسی به هیچ شغلی را در این کشور ندارند مگر انجام سرمایه گذاری های خاص و کسب درآمد از آن. و پس از اخذ اقامت دائم پس از 5 سال می توانند هرشغلی را داشته باشند حتی کارمندی.

حال سرمایه گذاری هایی که متقاضیان می توانند برای سرمایه گذاری انتخاب کنند تا واجد شرایط اخذ اقامت طلایی یونان شوند عبارتند از:

1.     خرید ملک یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا حتی اجاره ملک به هر تعداد، به ارزش حداقل 250 هزار یورو در یونان و این ملک می‌تواند هر نوع ملکی باشد تجاری یا مسکونی مانند: آپارتمان، ویلا ، زمین، مغازه یا واحد تجاری باشد.

2.     امضای یک قرارداد اجاره برای اقامت در هتل ها، اقامتگاه های توریستی یا مجتمع های اقامتی توریستی مبله به مدت 10 سال.

3.     سرمایه‌گذاری در اقتصاد یونان حداقل 400 هزار یورو در پروژه‌های تجاری، صنعتی یا توریستی، در شرکت‌های یونانی و یا سهام شرکت های سرمایه گذاری

4.     خرید اوراق قرضه دولتی یونان با حداقل 400 هزار یورو.

5.     انتقال سرمایه از طریق سپرده بانکی به یک مؤسسه اعتباری داخلی حداقل 400 هزار یورو.

6.     سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار دولتی یونان با  حداقل 800 هزار یورو

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

نکاتی که پیش از خرید ملک در پرتغال باید بدانید

 

نکاتی که پیش از خرید ملک در پرتغال باید بدانید

پرتغال یکی از کشورهایی است که به اتباع غیر اتحادیه اروپا در ازای خرید ملک در کشورش، مجوز اقامت اعطاء می کند و از آنجائیکه خرید ملک همیشه پر از استرس و چالش است خصوصاً زمانی که تصمیم به خرید ملک در کشور دیگری غیر از کشور خود که به زبان آن مسلط نیستید را داشته باشید؛ بنابراین قصد داریم از این طریق نکاتی را به شما بگویم که پیش از خرید ملک در پرتغال باید بدانید.

توصیه می شود که پس از انتخاب ملک مورد نظر خود و تحقیق در مورد منطقه ای که در آن برای خرید ملک جستجو می کنید یعنی درست قبل از امضای قرارداد، اطلاعات ثبتی ملک را بررسی کنید بعلاوه از اداره مالیات یک سند دریافت کنید تا مطمئن شوید که ملک بدهی معوقه ایی مانند مالیات پرداخت نشده، سه سال قبض برق، و حتی یک وام مسکن یا بدهی های شخصی نداشته باشد زیرا با خرید ملک بدهی آن هم به خریدار منتقل می شود.

از همه مهم تر اینکه خریدار باید اطمینان حاصل کند که ملک مستاجر نداشته باشد. بعلاوه اینکه تمام اقلام موجود در فروش مانند لوازم و اتصالات ملک و غیره حتماً در سند قید شده باشد.

یکی دیگر از مشکلات احتمالی خرید ملک در پرتغال، وراثتی بودن ملک و پراکندگی مالکیت است لذا باید هویت مالک/مالکان واقعی را بررسی کنید تا همه با فروش موافقت کنند تا مانع فروش نشوند زیرا در صورتیکه یکی از آنها موافق نباشد یا حتی ممکن است یکی از مالکان مهاجرت کرده باشد و در دسترس نباشد که اینگونه در بهترین حالت، تلاش برای به دست آوردن یکی از مالکان می تواند فروش را هفته ها یا ماه ها به تاخیر بیندازد.

پیدا کردن یک آژانس مشاوره املاک پرتغالی ثبت شده و دارای شماره مجوز دولتی از اتحادیه کارگزاران املاک باشد.AMI)) یکی دیگر از نکات پیش از خرید ملک در پرتغال می باشد.

در نظر گرفتن هزینه های احتمالی خرید ملک در پرتغال هم یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشیم زیرا غیر از هزینه خرید ملک، طیف وسیعی از مالیات ها و هزینه های جانبی جهت خرید ملک وجود دارد مانند هزینه های دفتر اسناد رسمی و ثبت نام، پرداخت حق تمبر، وکیل، نقل و انتقال ملک و یا در صورت خرید ملک قدیمی جهت بازسازی هزینه های نوسازی و ... نیز وجود دارد. و شایان ذکر است که اکثر خانه های قدیمی دارای مشکلات ناشناخته و پنهانی است که ممکن است در سند لحاظ نشده لذا استخدام یک نقشه بردار خالی از لطف نیست تا همه جانبه ملک را از نظر فیزیکی بررسی و تأیید کند.

در صورتیکه تصمیم دارید یک زمین بخرید و آن را بسازید بهتر است قبل از خرید، مجوز آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دارای مجوز و ثبت شده باشد تا اجازه کاری را که می‌خواهید انجام دهید را داشته باشید به ویژه در مورد املاک و زمین های روستایی، زیرا اغلب زمین های روستایی، به دلیل داشتن مشکلات مربوط به اسناد مالکیت و عدم وجود سوابق اداری و نداشتن پهنه بندی درست برای ساخت و ساز مشکل ساز هستند.

در انتها هم در امضای قرارداد و بررسی بندهایی که در آن قید شده باید احتیاط خاصی صورت گیرد زیرا ممکن است قرارداد حاوی بندهایی باشد که به ضرر شما باشد. لذا چیزی را که بررسی نکرده اید را امضا نکنید. در هر صورت داشتن یک وکیل خوب می‌تواند کمک شایانی به آگاهی شما کند.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری از چه راه هایی ممکن است؟

 

اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری از چه راه هایی ممکن است؟

سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از مسیرهای اخذ اقامت این کشور است که به اقامت طلایی شناخته می شود بسیار هم توسط دولت اسپانیا مورد تشویق قرار می گیرد. حالا برای اخذ این ویزا راه های مختلفی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند بسته به نوع شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنند که عبارتند از:

-         سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا خرید ملک در اسپانیا

این گزینه رایج ترین راه برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا، خرید ملک است. ارزش کل سرمایه گذاری باید حداقل 500 هزار یورو باشد و می تواند در هر ملکی باشد مانند ملک تجاری، مغازه، آپارتمان، خانه یا فاینکا و حتی زمین یعنی متقاضیان می توانند یک قطعه زمین بخرند و ملک خود را بسازند و واجد شرایط دریافت ویزا باشند.

-         سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو

در شرکت های اسپانیایی یا نهاد اسپانیایی به عنوان سهامدار ، سرمایه گذاری در سهام اسپانیا یا صندوق های سرمایه گذاری

-         سرمایه گذاری در بدهی عمومی به ارزش حداقل 2 میلیون یورو

-         واریز حداقل 1 میلیون یورو به عنوان یک سپرده بانکی در حساب بانکی اسپانیایی خود

-         سرمایه گذاری در یک پروژه کارآفرینی یاراه اندازی کسب و کار خود برای تحقق یک پروژه تجاری نوآورانه

فقط باید یک سری معیارها رعایت شود که نشان دهد تجارت جدید مورد علاقه عمومی است و برای اسپانیا مفید است تا واجد شرایط اخذ اقامت طلایی اسپانیا شود یعنی این طرح کسب و کار باید شامل:1. اطلاعاتی مربوط به صنعت، استراتژی بازاریابی، پیش بینی های مالی باشد. 2. مشخص کردن میزان سرمایه گذاری در پروژه، جدول زمانی سرمایه گذاری و بازده مورد انتظار 3. اثبات سرمایه گذاری با ارائه شواهد که می تواند به صورت حواله بانکی یا رسید پرداخت باشد. 4. اثبات مالکیت کسب و کار مانند اساسنامه شرکت یا سایر اسناد قانونی. 5. ارائه برنامه ایی برای طرح  ایجاد شغل در نتیجه پروژه کارآفرینی که این طرح باید شامل اطلاعاتی در مورد تعداد و نوع مشاغل ایجاد شده و همچنین حقوق و مزایای مورد انتظار باشد.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخذ ویزای طلایی یونان چه مراحلی دارد؟

 

اخذ ویزای طلایی یونان چه مراحلی دارد؟

یونان کشوری منحصر به فرد است که پر از فرهنگ، اسطوره، چشم‌اندازهای مشهور و جزایر زیبا است که به نظر می‌رسد تکه‌ های کوچکی از بهشت در دریا پراکنده شده که همان جزایر یونانی می باشد لذا می تواند رویای هر فردی برای زندگی باشد بنابراین ویزای طلایی یونان می تواند یکی از برترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت به این کشور به شمار آید. به بیانی دیگر، اقامت طلایی یونان نوعی مسیر سرمایه گذاری محسوب می شود که از این طریق می توانید به راحتی و به طور همزمان با خانواده ی خود به این کشور مهاجرت کرده مجوز اقامت طلایی یونان علاوه بر اجازه زندگی در یونان، امکان استفاده از مزایای بهداشتی، آموزشی و سفر آزادانه و بدون ویزا در سراسر مناطق شینگن را نیز برای متقاضیان و خانواده ی آنها به وجود می آورد.

اخذ ویزای اقامت طلایی یونان مراحل بسیار آسانی دارد که باید به ترتیب طی شود و ما در این قسمت به آن اشاره نموده ایم که عبارتند از:

مرحله اول

ابتدا باید یکی از گزینه های سرمایه گذاری که توسط دولت یونان تعیین شده را انتخاب کنید که شامل:

-         خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یونان به ارزش حداقل 250 هزار یورو.

-          حداقل 250 هزار یورو برای امضای یک قرارداد اجاره 10 سال برای اقامت در هتل ها یا اقامتگاه های توریستی.

-         حداقل 400 هزار یورو سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی یونان/ سهام یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر/ صندوق سرمایه گذاری خصوصی/ صندوق سرمایه گذاری مشترک مستقر در یونان و یا سپرده بانکی در بانک یونان.

-         سرمایه گذاری در سهام یا اوراق قرضه شرکتی یا اوراق قرضه خزانه داری یونان که در مراکز تجاری فعال در یونان فهرست شده است به ارزش حداقل 800 هزار یورو.

مرحله دوم

دریافت یک شماره مالیات غیر مقیم یونانی که برای انجام هر گونه معامله و کار اداری مورد نیاز است بعلاوه افتتاح یک حساب بانکی در یونان برای سهولت کار جهت انجام امور مربوط به سرمایه گذاری.

مرحله سوم

انجام سرمایه گذاری و آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز در مورد جهت درخواست اقامت طلایی یونان که غالباً استخدام یک وکیل می تواند کمک شایانی کند.

مرحله چهارم

ارسال تمام داده های بیومتریک به مقامات مربوطه در یونان

مرحله پنجم

پس از بررسی درخواست ویزای طلایی شما در صورت تائید شدن یک کارت اقامت طلایی یونان برای شما صادر می شود که 5 سال اعتبار دارد و برای حفظ این مجوز، هیچ الزامی به زندگی در این کشور ندارید و در صورت حفظ سرمایه گذاری خود می توانید این اقامت را هر 5 سال یکبار تمدید کنید. و پس از زندگی به مدت 7 سال و پرداخت مالیات، شما واجد شرایط درخواست شهروندی و پاسپورت یونان می شوید. و ناگفته نماند که به لطف معاهده مالیات مضاعف یونان، خارجی ها در یونان فقط بر اموال یونانی خود مالیات می پردازند و در صورتیکه کمتر از 6 ماه در سال در این کشور زندگی کنند مقیم مالیاتی محسوب نمی شوند و اجباری به پرداخت آن ندارند مگر قصد اخذ شهروندی داشته باشند.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

فرآیند اخذ ویزای طلایی پرتغال

 

 فرآیند اخذ ویزای طلایی پرتغال

کشور پرتغال از سال 2012 به قصد تقویت اقتصاد کشور خود، سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا را تشویق به سرمایه گذاری در این کشور کرده و در ازای آن، ویزای طلایی این کشور را به آنها اعطاء می کند. این مجوز اقامت که به اقامت طلایی شناخته می شود، دارای انعطاف پذیری و مزیت های بیشتر و شرایط نسبتاً ساده تر با محدودیت کمتر ی نسبت به سایر کشورها هم برخوردار می باشد بعلاوه شما برای تمدید این مجوز هیچ الزامی به حضور و زندگی در خاک پرتغال ندارید و تنها حضور 7 روز در سال کفایت می کند و پس از گذشت 5 سال زندگی در این کشور به شرط حفظ سرمایه گذاری خود و آشنایی داشتن به و دانش کلی از جامعه و قوانین پرتغال بعالاوه زبان پرتغالی در سطح ابتدایی می توانید اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید و در پایان سال پنجم هم می توانید برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کنید تا شهروند پرتغال محسوب شوید.

شایان ذکر است که متقاضیان می توانند بدون هیچ شرطی برای خانواده ی خود شامل: همسر و فرزندان زیر 18 سال و فرزندان مجرد و محصل تا 26 سال و همچنین پدر و مادر خانواده خود و همسرش،  حتی برادران و خواهران زیر 18 سال متقاضی اصلی و همسر او که به صورت قانونی تحت سرپرستی آنها باشند اقامت طلایی پرتغال را دریافت کنند و آنها هم از این مزایا بهره مند شوند و حتی شهروندی این کشور شوند.

اخذ اقامت طلایی پرتغال بر اساس یک فرآیند انجام می شود که باید به درستی آن را طی کنید تا بتوانید این  مجوز را دریافت کنید که این فرآیند را برایتان مختصراً توضیح خواهیم داد.

مرحله اول سفر به پرتغال و انتخاب نوع سرمایه گذاری یعنی باید یک سفر قبلی با ویزای شنگن به پرتغال داشته باشید تا با کمک وکیل خود روند سرمایه گذاری خود را شروع کنید گزینه های سرمایه گذاری عبارتند از:

انتقال سرمایه به ارزش حداقل 1.5 میلیون یورو به پرتغال

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات پرتغال

ایجاد حداقل 10 شغل جدید ثبت شده در سازمان تامین اجتماعی پرتغال

سرمایه گذاری حداقل 250 هزار یورو برای حفظ میراث ملی پرتغال.

انتقال سرمایه به ارزش حداقل 500هزار یورو به منظور خرید واحد در یک صندوق سرمایه گذاری یا سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری واجد شرایط پرتغالی، سرمایه گذاری در یک موسسه تحقیقاتی علمی پرتغالی، تشکیل یا سرمایه گذاری در یک شرکت / کسب و کار پرتغالی که ثبت شده باشد و حداقل پنج شغل دائمی و تمام وقت را  برای حداقل 3 سال ایجاد کند.

 در مرحله دوم قبل از نهایی کردن سرمایه گذاری خود به شماره مالیات پرتغالی (NIF) و حساب بانکی نیاز دارید لذا یک حساب بانکی و شماره مالیاتی برای خود تنظیم کنید.

در مرحله سوم باید سرمایه گذاری خود را نهایی کنید که ممکن است ماه ها طول بکشد. پس از نهایی کردن می توانید به کشور خود جهت جمع آوری مدارک مورد نیاز و درخواست ویزای طلایی پرتغال بازگردید.

در مرحله چهارم پس از تکمیل سرمایه گذاری می توانید درخواست اقامت طلایی پرتغال را در خدمات مهاجرت و مرزها (SEF) ارسال کنید.

سپس در مرحله پنجم  بعد از اینکه درخواست خود را ارسال کردید 3 تا 6 ماه طول می کشد تا کارت اقامت خود را دریافت کنید. و بعد از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری می توانید برای اخذ شهروندی یا اقامت دائم پرتغال درخواست دهید.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 صفحه بعد