x تبلیغات
saheleaftab2022

اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت

 

اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت

اگر شما یک تبعه غیر اتحادیه اروپا و EEA هستید و قصد ثبت شرکت در پرتغال دارید، باید ویزای D2 پرتغال را دریافت کنید. ویزای D2 به عنوان ویزای کارآفرین، ویزای مستقل حرفه ای و استارت آپ پرتغال نیز شناخته می شود و به کارآفرینان کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد در پرتغال تجارت کنند و استارتاپ موجود خود را در پرتغال توسعه دهند. به عنوان یک کارآفرین، اگر شرکت شما واجد شرایط باشد، می توانید این ویزا را دریافت کنید و اقدام به ثبت شرکت در این کشور کنید البته باید یک شماره مالیات پرتغالی (NIF) از اداره مالیات پرتغال و شماره تأمین اجتماعی داشته باشید.

برای درخواست ویزای D2، لازم است که یک شرکت در پرتغال راه اندازی شود شرکت با مسئولیت محدود و شرکت انفرادی بیشترین استفاده را برای دریافت این ویزا داشته اند. نوع اول مشارکت حداقل شامل دو شریک است، در حالی که شرکت انحصاری متشکل از یک شریک است. در هر دو نوع ذکر شده، سرمایه سهام آزادانه در قرارداد اجتماعی ثابت است.

در مورد دریافت D2 پرتغالی، ویزا باید دارای یک طرح تجاری قوی و قابل اعتماد با تحقیقات عمیق در مورد تجارت آینده در پرتغال و این کشور باشد و باید یک رابطه قوی با جامعه تجاری پرتغال را نشان دهد. همچنین، قبل از شروع پروژه خود در پرتغال باید در مراجع مربوطه ثبت نام کنید. سرمایه تجاری یکی از نشانه های مهم علاقه شماست و یک سرمایه گذار باید بودجه و پول کافی برای ثبت و راه اندازی یک شرکت تجاری در پرتغال داشته باشد. هیچ مبلغ سرمایه گذاری تجویز شده ای توسط مقامات پرتغالی برای ویزای D2 وجود ندارد و همیشه به طرح یا پروژه شما در پرتغال بستگی دارد.

اعتبار ویزای D2 ،3 ماه است که در این 3 ماه باید به پرتغال بروید و برای درخواست اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت درخواست دهید بنابراین هنگامیکه وارد پرتغال شدید باید در خدمات خارجی و مرزی پرتغال (SEF) جهت ارائه اطلاعات بیومتریک خود در مورد دریافت کارت اقامت پرتغال که برای مدت 2 سال اعتبار دارد، مراجعه کنید. فرد برای تمدید کارت اقامت خود باید 6 ماه متوالی یا 8 ماه غیر متوالی در پرتغال بماند همچنین شخص باید قبل از ترک قلمرو پرتغال به SEF اطلاع دهد.

ثبت شرکت در پرتغال به شما اجازه می دهد تا به بازار اتحادیه اروپا راه پیدا کنید، به طوری که اتحادیه اروپا بیش از 7٪ از جمعیت جهان و 23٪ از تولید ناخالص داخلی اسمی جهانی را تشکیل می دهد. از این رو اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت یک مسیر سریع برای سرمایه گذاران خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای دریافت مجوز اقامت در پرتغال است و از این طریق می توانید وارد پرتغال شوید، زندگی کنید و کار کنید بعلاوه می توانید آزادانه در منطقه شینگن سفر کنید و می توانید افراد تحت تکفل خود را در ویزا قرار دهید. اعضای خانواده تحت تکفل شما هستند:

همسر یا شریک زندگی مشترک، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان 18 سال یا بیشتر که دارای ناتوانی ذهنی هستند، فرزندان 18 سال یا بیشتر در صورت مجرد بودن، وابستگی مالی و دانش آموزان تمام وقت در پرتغال، والدین وابسته مالی خواهند بود (آنها می توانند والدین همسر شما نیز باشند).

هیچ الزامی برای زبان یا اقامت وجود ندارد.

هیچ الزامی برای عملکرد تجاری وجود ندارد.

پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کنید*

برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت ساحل آفتاب مراجعه کنید.

راه های اخذ اقامت پرتغال

 

راه های اخذ اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا، از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که ما شما را دراین مقاله با تمامی راه های اخذ اقامت پرتغال آشنا خواهیم کرد.

اقامت از طریق ثبت شرکت و استارت آپ

دولت پرتغال کارآفرینان خارجی غیر اتحادیه اروپا را برای ایجاد استارت آپ و راه اندازی کسب و کار در پرتغال، تشویق می کند و هدف اصلی جذب مبتکران است، به این منظور باید یک طرح تجاری قوی ارائه دهید و اقدام به ثبت شرکت در داخل کشور پرتغال کنید لذا مطمئن شوید که به یک ایده خلاقانه و بدیع رسیده اید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

کشور پرتغال به اتباع غیر اتحادیه اروپا که در این کشور اقدام به سرمایه گذاری می کنند اجازه اقامت در این کشور را می دهد که معمولاً به عنوان برنامه ویزای طلایی شناخته می شود. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری 250.000 یورو برای حمایت از هنر و فرهنگ پرتغال است اما محبوب ترین راه های اخذ اقامت پرتغال، سرمایه گذاری حداقل 500.000 یورو در املاک و مستغلات یا خرید ملک است اما در شرایط خاص و قدمت بالای 30 سال می تواند 350.000 یورو باشد.

اقامت از طریق کار

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت پرتغال از طریق استخدام و ویزای کار تائید شده است. اتباع غیر اتحادیه اروپا در صورتیکه خود اشتغال نباشند، باید قبل از درخواست برای ویزای کار در کشور خود، حتما توسط یک کارفرمای پرتغالی استخدام شوند و پس از ورود به پرتغال باید ویزای خود را به اجازه اقامت تغییر دهند.

اقامت از طریق تحصیل

برای اخذ اقامت پرتغال از طریق تحصیل باید به سفارت پرتغال در کشور خود درخواست دهید و پس از تائید و دریافت ویزای تحصیلی، به پرتغال سفر کنید و برای اجازه اقامت تحصیلی درخواست دهید و این مجوز میتواند تا پایان تحصیل شما تمدید شود. با این مجوز اقامت، دانشجویان تنها مجاز به مشاغل پاره وقت بسته به تایید SEF هستند. ویزای تحصیلی پرتغال، تا 20 ساعت در هفته در طول تحصیل و 40 ساعت در هفته در زمان تعطیل بودن مدارس و دانشگاه، اجازه کار می دهد.

پس از پایان دوره تحصیلی باید حتما به کشور خود بازگردید با این حال به دانشجویان مجوز جستجوی شغلی 1 ساله، برای یافتن شغل با حقوق در پرتغال داده می شود. اگر شاغل شوید، می توانید مجوز اقامت خود را به ویزای کاری تغییر دهید که به شما امکان می دهد در پرتغال اقامت کنید.

اقامت از طریق تمکن مالی

برای دریافت اجازه اقامت تمکن مالی پرتغال باید ثابت کنید که حداقل 705 یورو درآمد پایدار ماهانه بدون نیاز به کار کردن دارید. می توانید افراد تحت تکفل خود را نیز در این نوع درخواست برای اقامت لحاظ کنید. اجازه اقامت موقت به مدت 2 سال صادر می شود و تا زمانی که شرایط اقامت را رعایت کنید قابل تمدید است.

یکی از مزایای اصلی این برنامه اقامت، این است که شما به مدت 10 سال از معافیت مالیاتی کامل بر حقوق بازنشستگی، سود سهام، حق امتیاز، درآمد بهره برخوردار خواهید شد.

اقامت از طریق ازدواج

از طریق ازدواج با یک شهروند پرتغالی می توانید برای اقامت و در نهایت تابعیت پرتغال اقدام کنید. اولین مرحله در این فرآیند دریافت مجوز اقامت موقت به مدت 5 سال است و سپس می توانید اقامت دائم را انتخاب کنید. در این دوره 5 ساله نیازی به زندگی مستمر در کشور نیست. اگر می‌خواهید تابعیت پرتغال را دریافت کنید، باید حداقل 3 سال با شریک زندگی خود ازدواج کرده باشید و از زبان پرتغالی درک کافی داشته باشید و با جامعه پرتغالی پیوندهای مؤثری داشته باشید.

 

اخذ اقامت پرتغال با تمکن مالی

 

اخذ اقامت پرتغال با تمکن مالی

اخذ اقامت پرتغال با تمکن مالی یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به پرتغال می باشد. دولت پرتغال با هدف جذب بازنشستگان و اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپایی دارای منابع درآمد غیرفعال، مستمر و پایدار، امکان اخذ اقامت پرتغال و حتی شهروندی را، بدون نیاز به سرمایه گذاری قابل توجه در این کشور ارائه می دهد.

در حالی که اغلب ویزای تمکن مالی، به عنوان ویزای بازنشستگی شناخته می شود اما در واقع یک ویزای درآمد غیرفعال است که برای متقاضیان بالای 18 سال غیر اتحادیه اروپا از سراسر جهان آزاد است البته تا زمانی که بتوانند شرایط و معیارهای واجد شرایط بودن را برآورده کنند. این برنامه به طور فزاینده ای در میان کسانیکه از راه دور کار می کنند بسیارمحبوبیت پیدا کرده است زیرا افراد تا زمان دریافت شهروندی پرتغال اجازه کار کردن در پرتغال را ندارند.

داشتن درآمد غیرفعال و مستمر در خارج از پرتغال، مهمترین واقعیت در اخذ اقامت پرتغال با تمکن مالی است. به همین دلیل است که ویزای تمکن مالی در پرتغال به ویزای درآمد غیرفعال یا (D7) نیز نامیده می شود. از این رو متقاضیان دارای منابع درآمد غیرفعال و مکرر پایدار ماهانه 705 یورو اجازه دارند تا به پرتغال نقل مکان کرده و برای اجازه اخذ اقامت پرتغال و حتی شهروندی در پرتغال اقدام کنند و تمام خانواده واجد شرایط خود را از جمله همسر، فرزندان و والدین را برای نقل مکان به پرتغال بیاورند.

 این برنامه یک اقامت 2 ساله موقت است که بعد از پایان این 2 سال به شرط حضور متوالی حداقل 6 ماه در سال برای 3 سال دیگر قابل تمدید می باشد و می توانید پس از 5 سال اقامت موقت، اقامت دائم و حتی شهروندی پرتغال را دریافت کنید و به عنوان مقیم این کشور شما و خانوادتان نیز می توانید در این کشور کار کنید و از سفر بدون ویزا در کل منطقه شنگن تا 90 روز از هر 180 روز و دسترسی به سیستم بهداشت ملی پرتغال، خدمات آموزشی ملی پرتغال، مدارس و آموزش های حرفه ای لذت ببرید همچنین پس از 1 سال اقامت در این کشور، فرزندان تازه متولد شده شما می توانند شهروند پرتغال شوند.

 

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال با تمکن مالی

برای درخواست ویزای تمکن مالی پرتغال، به طور مؤثر 5 نیاز اولیه وجود دارد:

-         ابتدا نداشتن سابقه کیفری یک پیش نیاز است .

-         متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که درآمد غیر فعال پایدار و مکرر کافی، برای حمایت از خود در پرتغال بدون نیاز به کار کردن، کسب می کنند (حداقل مبلغ مورد نیاز به 705 یورو در ماه / 8460 یورو در سال) و منابع درآمدی که واجد شرایط برآورده کردن این الزام هستند عبارتند از: درآمد ثابت اجاره از دارایی‌های منقول یا غیرمنقول، پرداخت‌های مستمری ماهانه، حق امتیاز و سود سهام البته مشروط بر اینکه شما فعالیتی در اداره شرکتی که این پرداخت ها از آن دریافت می شود نداشته باشید و غیره...

-         ممکن است از شما خواسته شود که علاوه بر شرط درآمد پایدار، مدرکی مبنی بر پس انداز قابل توجه موجود ارائه دهید و یک شماره مالیاتی (NIF) در پرتغال دریافت کنید.

-         در حالی که شما نیازی به خرید ملک در پرتغال ندارید، اما باید یک آدرس داشته باشید به طور ایده آل برای 12 ماه یا بیشتر، یعنی متقاضی باید قرارداد اجاره یا خرید خانه با هر ارزشی را منعقد کند.

-         متقاضی و هر فرد وابسته ی او همگی باید از پوشش بیمه درمانی جامع اتحادیه اروپا برخوردار باشند.

اخذ اقامت در کشور پرتغال

 

اخذ اقامت در کشور پرتغال

اخذ اقامت در کشور پرتغال یک مجوز رسمی است که به اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا اعطا می شود و بسته به شرایط ، دلیل مهاجرت و مدت زمانی که قصد اقامت دارند، حق زندگی، سفر آزادانه، تحصیل و انجام کار و تجارت در پرتغال و در تمام کشورهای حوزه شنگن، را به آنها می دهد.

همچنین شما با اخذ اقامت در کشور پرتغال، میتوانید سایر اعضای خانواده تان به پرتغال بیاورید و از اقامت در یک کشور امن و صلح آمیز از نظر اجتماعی و سیاسی، با یک سیستم آموزشی معتبر بین المللی و دسترسی به یک سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار واجد شرایط ، لذت ببرید و بعد از 5 سال به یک شهروند پرتغالی تبدیل شوید.

 

انواع اخذ اقامت در کشور پرتغال

§        اقامت تحصیلی پرتغال

این مجوز به اتباع غیر اتحادیه اروپایی که در یکی از دانشگاه های پرتغال ثبت نام می کنند یا در یک موسسه آموزشی در پرتغال پذیرفته شده اند، داده می شود. این مجوز بسته به مدت تحصیل شما قابل تمدید است و پس از اتمام تحصیل شما، این مجوز دیگر معتبر نیست و شما نمی توانید با این مجوز دانشجویی اقامت دائم کسب کنید و در صورتیکه می خواهید پس از پایان تحصیلات خود در پرتغال بمانید، باید شغلی داشته باشید تا بتوانید مجوز اقامت تحصیلی خود را به مجوز اقامت کاری پرتغال تغییر دهید.

 

§        اقامت کاری پرتغال

برای دریافت اقامت کاری پرتغال استخدام توسط یک کارفرمای پرتغالی الزامی است زیرا باید کارفرما درخواست مجوز کار را در اداره کار پرتغال آغاز کند سپس شما برای ویزای کار مورد نظر، به سفارت پرتغال در کشور محل اقامت خود درخواست می دهید، در نهایت آن شغل 3 ماه آگهی می شود و در صورتیکه یک تبعه اتحادیه اروپایی پیدا نشود، شما می توانید استخدام شوید. پس از دریافت ویزای کار، باید به پرتغال سفر کنید و در اداره مهاجرت پرتغال(SEF)  برای اجازه اقامت درخواست دهید و در صورت تائید، برای 1 سال صادر می شود، که با توجه به قرارداد کاری شما قابل تمدید است.

 

§        اقامت برای مقاصد تجاری ( اقامت استارت آپ پرتغال برای کارآفرینان / D2 )

 برای دریافت ویزای استارت آپ پرتغال، کارآفرینان باید یک طرح تجاری ارائه دهند و اقدام به ثبت شرکت در پرتغال کنند لذا مطمئن شوید که به یک ایده خلاقانه با پتانسیل بالا رسیده اید.

 

§        اقامت سرمایه گذاری پرتغال (ویزای طلایی)

اقامت از طریق سرمایه گذاری که به عنوان "ویزای طلایی " شناخته می شود، راهی است برای اخذ اقامت پرتغال. در این روش باید با انتقال پول در پرتغال سرمایه گذاری کنید و مقدار انتقال پول بسته به نوع سرمایه گذاری که قصد انجام آن را دارید متفاوت است، به عنوان مثال، اگر قصد خرید ملک در پرتغال را دارید، باید حداقل 500.000 یورو سرمایه گذاری کنید البته در صورت خرید ملک با قدمت بالای 30 سال (با توجه به شرایط خاص) می توان حداقل 350.000 یورو سرمایه گذاری کرد. چندین گزینه ی دیگر وجود دارد که کمترین مقدار سرمایه گذاری 250.000 یورو برای حمایت از هنر و میراث فرهنگی پرتغال است.

اجازه اقامتی شما در ابتدا 2 سال اعتبار دارد و سپس می توانید به شرط اقامت 7 روز در سال، مجوز را تمدید کنید و پس از 5 سال زندگی در پرتغال، می توانید برای شهروندی و اخذ تابعیت پرتغال اقدام کنید.

 

§        اقامت تمکن مالی پرتغال/ ویزای D7

اگر متقاضیان غیر اتحادیه اروپا مدرکی دال بر درآمد غیرفعال ماهانه 705 یورو دارند که به آنها امکان زندگی در پرتغال بدون نیاز به کار کردن را می دهد، می توانند برای ویزای اقامت تمکن مالی پرتغال اقدام کنند که به ویزای بازنشستگی یا درآمد غیرفعال هم معروف است.

 

اقامت خرید ملک در اسپانیا

 

خرید ملک در اسپانیا می تواند فرصتی برای دریافت اقامت اسپانیا و در نهایت امکان دریافت پاسپورت اسپانیایی باشد. این نوع مجوزاقامت که ویزای طلایی نام دارد برای تمام افراد خارج از اتحادیه اروپا که مایل به نقل مکان و زندگی در اسپانیا و سرمایه گذاری عمده در این کشور هستند در نظر گرفته شده است. برنامه ویزای طلایی اسپانیا که در سال 2013 راه اندازی شد، به سرمایه گذاران و خانواده های آنها اجازه می دهد در ازای خرید ملک، اقامت و تابعیت اسپانیا را دریافت کنند.

اولین و مهمترین قدم برای دریافت اجازه اقامت، خرید ملکی به ارزش 500.000 هزار یورو یا بیشتر در اسپانیا است که در این صورت به طور خودکار واجد شرایط دریافت ویزای اقامت خواهید بود. هر نوع سرمایه گذاری ملک معتبر است، به این معنی که می توانید ملک تجاری، ملک مسکونی، زمین، مزرعه یا ترکیبی از املاک خریداری کنید.

اگر می خواهید بعد از خرید ملک اقامت بگیرید، باید دارای بیمه درمانی خصوصی از یک شرکت اسپانیایی داشته باشید. همچنین، باید گواهی سوابق کیفری خود را ارائه دهید که نشان دهنده عدم وجود سوء سابقه باشد. به خاطر داشته باشید که تمام اسناد خارجی باید قانونی و قانونی به اسپانیایی ترجمه شوند.

برای خرید ملک ابتدا باید با یک ویزای شینگن که 3 ماه اعتبار دارد، به اسپانیا بروید و به دنبال ملک بگردید و ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید و به فروشنده پیشنهاد بدهید و بر سر قرارداد توافق کنید و با پرداخت ودیعه، قرارداد اولیه را امضا کنید و پیش از امضای نهایی ملک در دفتر اسناد رسمی، شما باید شماره شناسایی خارجی خود را (NIE) دریافت کرده باشید همچنین استعلام هایی در مورد ملک مورد نظر خود انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز در مورد ملک با سند همخوانی داشته باشد و ملک بدهی معوقه ایی نداشته باشد و یا مشکل پنهانی نداشته باشد توصیه می شود یک وکیل برای کمک به خود در فرآیند خرید استخدام کنید. سپس قرارداد فروش را در محضر دفتر اسناد رسمی امضا کنید و نهایت مهم ترین مرحله این است که ملک خود را در اداره ثبت املاک به نام خود ثبت کنید تا به صورت قانونی ملک به نام شما شود.

پس از خرید ملک باید سند آن را به سفارت اسپانیا در کشور محل اقامت خود ارائه دهید تا مجوز اقامت اولیه خود را که به مدت یک سال معتبر است را دریافت کنید.

هنگامی که مجوز 1 ساله ویزای طلایی اسپانیا منقضی شود، سرمایه گذاران می توانند برای اقامت دو ساله در اسپانیا درخواست دهند. تا زمانی که آستانه سرمایه گذاری 500000 یورو حفظ شود، این مبلغ برای 2 سال قابل تمدید است. برای تمدید ویزای اقامت خود و بهره مندی از مزایای ویزای طلایی الزامی به زندگی رسمی در اسپانیا نیست، شما فقط باید یک بار در طول مدت اعتبار مجوز اقامت خود، برای تمدید آن به اسپانیا سفر کنید. مگر اینکه قصد داشته باشید در آینده برای شهروندی کامل اسپانیا اقدام کنید. در این صورت باید ثابت کنید که حداقل شش ماه در سال را در اسپانیا زندگی کرده اید.

پس از 5 سال اقامت مداوم، سرمایه گذاران می توانند برای اقامت دائم اسپانیا اقدام کنند. پس از 10 سال اقامت، می توانید تابعیت اسپانیایی را درخواست کنید.

پس از دریافت مجوز اقامت در اسپانیا، می توانید در طول مدت اعتبار این مجوز در اسپانیا به طور قانونی زندگی و کار کنید. علاوه بر این می توانید آزادانه و بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید. شما همچنین می توانید پس از یک سال زندگی اعضای خانواده خود را بیاورید و برای همسر و فرزندان زیر 18 سال یا بالای 18 سال وابسته و مجرد که قادر به تامین نیازهای خود نیستند، اجازه اقامت دریافت کنید، پس از آن شما و خانواده تان به خدمات دولتی مانند بیمارستان ها و آموزش دسترسی خواهید داشت و می توانید به یک مدرسه دولتی در اسپانیا بروید.

برای مطالعه بیشتر به سایت ساحل آفتاب مراجعه فرمایید.

صفحه قبل 1 ... 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد