x تبلیغات
saheleaftab2022

فرآیند دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک چیست؟

 

فرآیند دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک چیست؟

اگر مایل به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستید، می توانید این کار را با بازدید از اسپانیا یا با دادن وکالت به یک وکیل انجام دهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

افرادی که قصد دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک را دارند باید در وحله ی به سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه کنند و فرم درخواست خود را به همراه تمام مدارک لازم به مراجع ذیصلاح ارائه دهند و بعد از ارسال این مدارک به مرکز مهاجرت اسپانیا توسط سفارت باید درخواست شما تائید شود که معمولاً از 20 روز تا نهایتاً 6 ماه از تائید ویزای خود مطلع می شوید که در صورت پذیرش یک ویزای شنگن که 3 ماه اعتبار دارد دریافت می کنید و با این ویزا به اسپانیا سفر آمده و در این بازه زمانی اقدام به سرمایه گذاری کنید

 اما باید توجه داشته باشید که از نظر حقوقی یکی از مهم ترین مراحل فرآیند دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا به عنوان یک خارجی دریافت شماره شناسایی مالیاتی/NIE  است که یک شماره منحصر به فرد است که برای افتتاح حساب بانکی و انجام هر گونه معامله در اسپانیا ضروری است سپس یک حساب بانکی در اسپانیا افتتاح کنید و وجوه مالی مورد نیاز برای سرمایه گذاری را به این حساب بانکی منتقل کنید تا برای خرید اقدام کنید. گام بعدی گرفتن اثر انگشت  ودریافت کارت شناسایی TIE که یک مجوز اقامت اسپانیا بیشتر از 6 ماه برای اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا است می باشد.

پس از تکمیل سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا اسناد آن را جهت درخواست اقامت طلایی به مقامات سفارت اسپانیا در ایران تحویل نمایید. و مرحله نهایی فرآیند درخواست این است که منتظر نتیجه بررسی های مرجع و پروسه تائید یا رد درخواست باشید. اگر مقامات درخواست را رد نکنند، درخواست اقامت به طور خودکار صادر می شود.( البته قبل از تکمیل فروش در دفتر اسناد رسمی می توان درخواست اقامت داد.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه چگونه است؟

 

ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه چگونه است؟

ویزای طلایی پرتغال یک مجوز اقامت است که در ازای سرمایه گذاری واجد شرایط در پرتغال برای سرمایه‌گذار و خانواده نزدیک او صادر می شود که به مجوز اقامت طلایی پرتغال شناخته می شود فقط متقاضی باید یک شهروند غیر اتحادیه اروپاEEA/ یا سوئیس باشد که هیچ گونه سابقه کیفری ندارد.

یکی از روش های اخذ اقامت طلایی پرتغال، سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری ویزای طلایی پرتغال است که اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است و این سرمایه گذاری راه را برای دریافت پاسپورت پرتغالی و اقامت اتحادیه اروپا هموار می کند.

در گزینه صندوق های سرمایه گذاری باید حداقل سرمایه گذاری 500 هزار یورو با سررسید حداقل 5 سال باشد بعلاوه باید حداقل 60 درصد سرمایه گذاری در شرکت های تجاری باشد که یک دفتر مرکزی در قلمرو پرتغال دارد در این صورت واجد شرایط درخواست می شود و معمولاً اکثر صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر پرتغال برای ویزای طلایی پرتغال واجد شرایط هستند. صندوق های سرمایه گذاری پرتغالی گزینه های سرمایه گذاری را در زمینه هایی مختلف ارائه می دهد مانند املاک و مستغلات، مراقبت های بهداشتی، انرژی، صنعت و فناوری را ارائه می دهند.

گزینه صندوق سرمایه پرتغال جهت اخذ اقامت طلایی پرتغال دارای مزایای خاصی است که سایر مسیرهای سرمایه گذاری فاقد آن هستند. برخی از مزایا عبارتند از:

-         مزایای مالیاتی یا حتی معافیت مالیاتی بر درآمد و سود حاصل از صندوق به ویژه اگر سرمایه گذاران مقیم مالیاتی در پرتغال نباشند

-         صندوق های سرمایه گذاری توسط مدیران حرفه ای و کارشناسان مجاز در این زمینه مدیریت می شود.

-         صندوق ها تنظیم شده هستند و با قوانین کمیسیون بازار اوراق بهادار پرتغال (CMVM) بانک پرتغال و شرکت مدیریت صندوق خارجی تنظیم می شود. علاوه بر این مقامات مالیاتی پرتغال نیز صندوق را بررسی می کنند لذا چنین سطوح بالای مقررات، تضمین می کند که صندوق با قوانین پرتغال، قوانین مالیاتی و طرح سرمایه گذاری پیشنهادی تایید شده توسط صندوق سرمایه گذار پرتغال مطابقت دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات جامع تر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

محدودیت ها و مشکلات اخذ اقامت طلایی از طریق ملک خرید ملک در یونان چیست؟

 

محدودیت ها و مشکلات اخذ اقامت طلایی از طریق ملک خرید ملک در یونان چیست؟

تقریباً یکی از رویاهای همه ی ما خرید خانه است خصوصاً در اروپا، لذا ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین مکان و انتخاب را داشته باشیم حال یکی از مکان های ایده آل برای خرید خانه رویایی خود، یونان سرزمین خدایان است زیرا یکی نزدیکترین کشور اروپایی به ایران است که مزیت بزرگی محسوب می شود بعلاوه تغییرات مثبت در سیستم مالیاتی و قیمت های مقرون به صرفه در این کشور یکی از عامل های کلیدی است که سرمایه گذاران را تشویق به خرید ملک در یونان می کند. و اگر قصد سرمایه گذاری در ملک یونان برای کسب درآمد در یونان را دارید، می توانید ملک خود را اجاره دهید.

مانند هر کشوری همیشه یک سری محدودیت ها و مشکلات جهت اخذ اقامت طلایی یونان از طریق خرید ملک برای سرمایه گذاران خارجی اعمال می شود که باید از آن ها آگاه بود. به طور کلی در نظر گرفتن تمام جنبه های قانونی یکی از اصول خرید و سرمایه گذاری است در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید ملک در یونان از آن آگاه باشیم از جمله اینکه:

ابتدا دریابید که ملکی که می خواهید بخرید بدهی معوقه نداشته باشد زیرا در صورت خرید ملکی که بدهی دارد شما مسئول پرداخت خواهید شد همچنین بررسی فنی ملک به شدت توصیه می شود زیرا اگر مشکلی در ساختار ملک وجود داشته باشد می تواند فروش ملک را نامعتبر کند یا حتی سرمایه گذاری را دچار ضعف کند.

علاوه بر این کشور یونان نیز بر اساس منطقه ای که ملک و یا زمین در آن قرار دارد، محدودیت هایی برای خرید تعیین کرده است خصوصاً برای اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا/منطقه غیراقتصادی اروپا و سوئیسی که عبارتند از:

1.      از آنجائیکه در برخی مناطق جنگلی تغییر کاربری اراضی وجود ندارد خرید ملک در مناطق جنگلی با محدودیت و حتی بعضاً ممنوعیت همراه می باشد.

2.     محدودیت‌های سختگیرانه برای خرید ملک در مناطق مرزی و یا حتی نزدیک به مرز برای اتباع غیر اتحادیه اروپای اعمال می‌شود از این رو باید قبل از خرید، تحقیقات کاملی انجام داد.

3.     محدودیت در خرید ملک هایی که خارج از پهنه بندی شهری هستند یعنی خارج از مناطق شهری یا مسکونی باشند زیرا در اغلب موارد نمی توان آن ها را به قطعات و بخش های کوچکتر تقسیم کرد.

4.     تملک در خطوط ساحلی تحت شرایط بسیار خاص که توسط دولت یونان تعیین شده ممنوع یا مجاز باشد.

5.     برای خرید ملک در مناطقی که آثار باستانی در آن قرار دارند نیازمند به مجوز ویژه توسط اداره ذیصلاح وزارت فرهنگ می باشید.

6.     خرید ملک در مناطقی تحت عنوان حفاظت از محیط زیست ممکن است توسط وزارت محیط زیست به دلیل برخی محدودیت ها ممکن است مسدود شود.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات جامع تر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

چه نوع سرمایه گذاری هایی برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا مناسب اند؟

 

چه نوع سرمایه گذاری هایی برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا مناسب اند؟

کشور اسپانیا سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا با فرهنگ غنی، سواحل بسیار زیبا که دارای کلاس جهانی می باشد و استانداردهای بالای زندگی یک چشم انداز جذاب برای سرمایه کذاری و حتی مهاجرت محسوب می شود.

این کشور به سرمایه گذاران خارجی و خانواده های آنها اقامت اسپانیا را در ازای مشارکت اقتصادی واجد شرایط ارائه می دهد که به اقامت طلایی اسپانیا معروف می باشد. سرمایه گذاری هایی که برای اخذ ویزای طلایی واجد شرایط و مناسب اند عبارتند از:

-         خرید املاک تجاری یا مسکونی در اسپانیا به ارزش حداقل 500 هزار یورو

-         سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون یورو در اوراق بدهی عمومی

-         سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو در سهام یا سهام شرکت های اسپانیایی، در صندوق های سرمایه گذاری اسپانیایی، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر که توسط دولت اسپانیا حمایت می شود

-         سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو در سپرده های بانکی موسسات مالی اسپانیا.

-         سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو برای راه اندازی کسب و کاری جدید در اسپانیا که باعث ایجاد اشتغال، کمک به نوآوری های فنی یا علمی، و تأثیر اجتماعی - اقتصادی قوی در منطقه ایی که کسب و کار میکنید داشته باشد.

هر شهروند غیر اتحادیه اروپا، غیر منطقه اقتصادی اروپا، یا غیر سوئیسی در صورت عدم داشتن سابقه کیفری و انجام سرمایه گذاری مالی واجد شرایط در اقتصاد اسپانیا که در بالا ذکر شد، می تواند همراه با اعضای خانواده تحت تکفل خود برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا اقدام کند. اعتبار اولیه این مجوز 2 سال است که پس از آن می توان هر 5 سال آن را تمدید کرد البته به شرط حفظ سرمایه گذاری خود، نکته ایی که وجود دارد این است سرمایه گذاران برای تمدید مجوز اقامت خود نیازی به زندگی در اسپانیا ندارند اما دریافت اقامت دائم و اخذ شهروندی اسپانیا مستلزم این است که سرمایه گذار و اعضای خانواده واجد شرایط آنها حداقل 6 ماه در سال به مدت 5 سال برای دریافت اقامت دائم و 10 سال متوالی را برای اخذ شهروندی در اسپانیا زندگی کنند. هنگامی که متقاضیان اقامت دائم یا شهروندی داشته باشند، دیگر نیازی به حفظ سرمایه گذاری خود ندارند.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای سرمایه‌‌گذاری در پرتغال چقدر بودجه لازم است؟

 

برای سرمایه‌‌گذاری در پرتغال چقدر بودجه لازم است؟

کشور پرتغال مقصد انتخابی برای خارجی هایی که به دنبال زندگی در اروپا با امکانات و سطح استانداردهای بالا هستند زیرا پرتغال با توجه به شرایط و مزایایی که ارائه می دهد آن را به مقصدی جذاب تبدیل کرده است لذا خارجیانی که مایل به سرمایه گذاری در پرتغال هستند و از کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس هستند می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت طلایی پرتغال را دریافت کنند این مجوز 2 سال اعتبار دارد و تا زمانیکه سرمایه گذاری خود را حفظ کنند می توانند مجوز اقامت خود را تمدید کنند.

مزایای سرمایه گذاری و اخذ اقامت طلایی پرتغال، بسیار فراتر از اقامت در پرتغال است مثلاً می توان بدون ویزا به سراسر منطقه شنگن رفت و آمد کرد و سرمایه گذار می تواند برای تمامی اعضای خانواده خود اقامت دریافت کند.

ویزای طلایی شرط حضور ندارد و تنها باید به مدت 7 روز در سال را در خاک پرتغال زندگی کنید علاوه بر این دارندگان ویزای طلایی می توانند تنها بعد از 5 سال برای مجوز اقامت دائم یا تابعیت پرتغال درخواست دهند و پاسپورت پرتغال را که پنجمین پاسپورت قدرتمند دنیا است را دریافت کنند که این مدت زمان درمقایسه با دیگر کشورهای ارائه کننده اقامت طلایی، زمان نسبتاً کوتاهی به شمار می آید.

بودجه ایی که برای سرمایه گذاری در پرتغال لازم است تا شما واجد شرایط اخذ اقامت طلایی شوید عبارتند از:

-         انتقال سرمایه به ارزش حداقل 1.5 میلیون یورو.

-         ایجاد حداقل 10 موقعیت شغلی جدید ثبت شده در سازمان تأمین اجتماعی.

-         خرید ملک و یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات پرتغال به ارزش حداقل 500 هزار یورو البته خرید املاک مسکونی در شهر لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی پرتغال مجاز نیستند مگر آنکه املاک تجاری در این مکان ها خریداری کنید و خرید املاک تجاری با حداقل ارزش 500 هزار یورو در هر کجای پرتغال حتی واقع در تمامی مراکز گردشگری پرتراکم ممکن می باشد و خرید املاک مسکونی فقط در بخش‌هایی از منطقه ساحلی آلگاروه یا سایر مناطق داخلی کشور یا مناطق روستایی مجاز است.*

-         خرید یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به ارزش حداقل 400 هزار یورو در املاک در مناطق کم تراکم

-         خرید یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات که بالای 30 سال قدمت دارند به ارزش حداقل 350 هزار یورو جهت نوسازی که در مناطق بهسازی شهری هم واقع شده اند. حال اگر ملک بالای 30 سال قدمت داشته باشد و در منطقه بازسازی شهری کم تراکم هم باشد می توان با حداقل 280 هزار یورو واجد شرایط اخذ اقامت طلایی پرتغال شد.

-         انتقال سرمایه حداقل 500 هزار یورو جهت تملک در صندوق های سرمایه گذاری یا صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر برای سرمایه گذاری شرکت ها به مدت 5 سال.

-         انتقال سرمایه حداقل 500 هزار یورو به منظور راه اندازی یک شرکت تجاری مستقر در پرتغال و ایجاد همزمان 5 موقعیت شغلی دائمی یا برای افزایش سرمایه یک شرکت تجاری که یک دفتر مرکزی در پرتغال دارد و قبلاً در پرتغال تأسیس و ثبت شده است.

-         حداقل 500 هزار یورو سرمایه گذاری برای ایجاد یا حفظ پنج موقعیت شغلی دائمی برای 3 سال .

-         سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیقاتی که توسط مؤسسات دولتی یا خصوصی انجام می شود و در سیستم علمی و فناوری ملی ادغام می شود.

-         سرمایه گذاری به ارزش حداقل 250 هزار یورو برای حمایت از تولید هنری یا حفظ میراث فرهنگی ملی از طریق خدمات مختلف واحدهای دولتی.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

چه کسانی واجد شرایط ویزای طلایی یونان هستند؟

 

چه کسانی واجد شرایط ویزای طلایی یونان هستند؟

ویزای طلایی نوعی مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری است که توسط برخی کشورهای اروپایی اعطاء می شود و کشور یونان هم در ازای سرمایه گذاری اقتصادی با مبلغ تعیین شده در این کشور، این مجوز را در اختیار سرمایه گذاران بین المللی قرار می دهد که به عنوان اقامت طلایی یونان شناخته می شود. این مجوز می تواند مشمول اعضای خانواده سرمایه گذار هم نیز بشود مانند: همسرسرمایه گذار، فرزندان تا 21 سال مجرد و حتی تا 24 سال به شرط دانشجو بودن بعلاوه والدین تحت تکفل سرمایه گذار و همسر او.

اما سرمایه گذاران باید یک سری شرایطی که توسط دولت یونان تعیین شده را داشته باشند تا بتوانند واجد شاریط اخذ اقامت طلایی یونان شوند از جمله این شرایط عبارتند از:

-         آنها باید از اتباع کشورهای اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نباشند.

-         باید دارای سن قانونی حداقل 18 سال باشند.

-         نباید سابقه کیفری داشته باشند.

-         باید دارای بیمه درمانی باشند چه برای خود و چه برای خانواده خود در صورت همراهی.

-         انجام سرمایه گذاری واجد شرایط تعیین شده توسط یونان

-         داشتن تمکن مالی و اثبات اینکه این وجوه از راه های قانونی به دست آمده (این گزینه با ارائه مدرکی دال بر درآمد و ارائه اظهارنامه مالیاتی سالانه شما، مدارک وراثت، سود سهام، درآمد اجاره یا درآمد حاصل از فروش ملک را همراه با نامه اشتغال به کار اثبات می شود.)

-         افتتاح حساب در یک بانک یونان و اقدام برای دریافت شماره مالیات یونانی(AFM) که باید به این منظور به نزدیکترین اداره مالیات مراجعه کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

مزایای ویزای طلایی اسپانیا چه هستند؟

 

مزایای ویزای طلایی اسپانیا چه هستند؟

با هدف جذب سرمایه گذاری و تشویق شهروندان غیر اتحادیه اروپا برنامه اقامت طلایی اسپانیا راه اندازی شد تا یک محرکی برای تقویت تجارت و سرمایه گذاری خارجی و ایجاد شغل محلی باشد.

این برنامه برای اتباع غیر اتحادیه اروپا که به دنبال سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت اسپانیا هستند بسیار مناسب می باشد و حداقل مبلغی که شما را واجد شرایط می کند سرمایه گذاری 500 هزار یورو در املاک و مستغلات اسپانیا یا خرید ملک است البته گزینه های دیگری نیز وجود دارد.

مجوز اقامتی که از طریق ویزای طلایی دریافت می کنید 2 سال اعتبار دارد و تا زمانی که سرمایه گذاری خود را حفظ کنید می توانید مجوزتان را به طور نامحدود هر 2 سال یکبار تمدید کنید.

به طبع اقامت و زندگی در کشوری همچون اسپانیا که سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد، مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت از جمله:

-         صدور سریع مجوز اقامت طلایی اسانیا

-         برای تمدید مجوز اقامت خود نیازی به اقامت و حضور در خاک این کشور نیست یعنی شرط اقامت اجباری ندارد و سرمایه گذار می تواند در هر زمانی در اسپانیا باشد، و فقط برای تمدید مجوز خود موظف است حداقل 1 بار در سال از کشور بازدید کند یا حضور داشته باشد. البته در صورتیکه سرمایه گذار بخواهد شهروند این کشور شود، شرط حضور 6 ماه در سال دارد.

-         متقاضی اصلی به عنوان سرمایه گذار به راحتی می تواند از همان ابتدا و همزمان با درخواست خود، اقامت تمام اعضای خانواده تحت تکفل خود را درخواست کند (مانند همسر، فرزندان زیر 18 سال و بالای 18 سال وابسته و مجرد همچنین والدین خود همسرتان در صورت وابستگی مالی)

-         با اخذ اقامت طلایی اسپانیا سرمایه گذار و خانواده او اجازه دارند تا به صورت قانونی در اسپانیا کار کنند، چه به عنوان کارمند برای یک کارفرما و چه به عنوان کارگر خوداشتغال. این یکی از تفاوت های اصلی با سایر انواع مجوزهای اقامت است.

-          می توانید در اسپانیا خودرو بخرید و گواهینامه رانندگی اسپانیایی معتبر در اتحادیه اروپا دریافت کنید.

-         شما و اعضای خانواده تان می توانید به خدمات عمومی (مراقبت های بهداشتی دولتی، تحصیل و آموزش در مدارس دولتی یا خصوصی از ابتدایی تا عالی و غیره دسترسی خواهید داشت.

-         نوزادان تازه متولد شده در اسپانیا در پایان سال، می توانند پاسپورت اسپانیایی دریافت کنند بدون اینکه نیازی به رعایت هیچ شرایطی داشته باشند.

-         از آنجائیکه اسپانیا بخشی از اتحادیه اروپا است، دارندگان ویزای طلایی به همراه خانواده خود می توانند بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شینگن آزادانه رفت و آمد و سفر کنند.

-         اگر قصد دارید برای اقامت دائم درخواست دهید، باید حداقل 5 سال بدون وقفه (حداقل6 ماه از سال) در اسپانیا زندگی کنید.

-         می توانید پس از 10 سال اقامت در اسپانیا با ویزای طلایی، پاسپورت اسپانیا را دریافت کنید (البته به شرط اقامت 6 ماه از سال در خاک این کشور).

-         پاسپورت اسپانیا سومین پاسپورت قدرتمند دنیا است که امکان دسترسی به بازار کار در اتحادیه اروپا و رفت و آمد بدون ویزا به 189 کشور دنیا را می دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

بهترین مناطق پرتغال برای خرید ملک کدام ها هستند؟

 

بهترین مناطق پرتغال برای خرید ملک کدام ها هستند؟

پرتغال کشوری زیبا با فرهنگ غنی است که تعداد زیاد مهاجران در آن باعث افزایش تقاضا و رشد در بازار املاک و مستغلات شده است همچنین هزینه پایین زندگی و اقتصاد پایدار این کشور اطمینان خریداران را تضمین می کند لذا این موارد می تواند پرتغال را به گزینه ای عالی  و جذاب برای کسانیکه که به دنبال خرید ملک در پرتغال یا سرمایه گذاری هستند، تبدیل کند. حال شاید برایتان سوال باشد که بهترین مناطق پرتغال برای خرید ملک کدام ها هستند؟

بسیاری از شهرهای پرتغال از جمله پورتو و کویمبرا دارای بناهای تاریخی و معماری زیبا هستند. اما پایتخت پرتغال لیسبون به دلیل خطوط ساحلی باشکوه و نقاط دیدنی تاریخی غنی، از دیرباز مقصدی مطلوب برای سرمایه گذاران ملک بوده است. اما باید بگوئیم که بر اساس قوانین کشور پرتغال، خرید املاک مسکونی در مناطق پر تراکم مانند لیسبون، پورتو، برخی مناطق آلگاروه و مناطق ساحلی سرزمین اصلی مانند ستوبال و ساحل نقره ایی سرمایه گذاران را واجد شرایط دریافت اقامت طلایی پرتغال نمی کند. با این حال، شما مجاز به خرید یک ملک تجاری در هر کجای پرتغال می باشید.

به طور کلی دولت پرتغال فقط مناطق داخلی و کم تراکم پرتغال را واجد شرایط سرمایه گذاری در ملک مسکونی تعیین کرده اما در مقابل، خرید املاک تجاری، بدون محدودیت مکانی واجد شرایط است و شما می توانید در هر نقطه از پرتغال سرمایه گذاری کنید. به بیان واضح تر یعنی:

سرمایه گذاری در املاک پرتراکم یا کم تراکم در مناطق غیر داخلی فقط می تواند تجاری باشد.(مانند مناطق ساحلی جنوب رودخانه لیما و شمال رودخانه سادو.)

-         سرمایه گذاری املاک با تراکم بالا در مناطق داخلی می تواند هم مسکونی و هم تجاری باشد، اما هیچ تخفیفی در قیمت اعمال نمی شود. اما اگر هم کم تراکم باشد و هم در مناطق داخلی باشد 20درصد تخفیف اعمال می شود.

برخی از محبوب ترین مناطق کم تراکم که برای سرمایه گذاری در پرتغال در نظر گرفته شده اند عبارتند از:

 پندا-گرس(Peneda Gerês  بخش هایی از دره دورو(Douro)، آلنتخو/ آلنتجو(AlentejoAljezur، Viseu، Évora و Beja Viseu، Santarém، Leiria، Braga، Aveiro، Viana do Castelo، و برخی از محله های پورتو، و کویمبرا(Coimbra).

لازم به ذکر است که در حال حاضر این مناطق همگی قیمت‌های سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای دارند و پتانسیل پتانسیل رشد زیادی را برای کسانی که به دنبال خرید ملک در پرتغال هستند، ارائه می دهد واگر دنبال پروژه‌های لوکس برای سرمایه‌گذاری هستید، زمینه‌هایی برای این کار نیز وجود دارد.

جالب اینجاست که یک سری إستثناها هم در این قانون وجود دارد مثلاً سرمایه گذاری و خرید املاک مسکونی و تجاری، در جزایر خودمختار مادیرا و آزور با اینکه به عنوان مکان های پرتراکم درنظر گرفته شده اند اما به طور ویژه ایی توسط مقامات پرتغالی تشویق می شود اما هیچ بخشی از این جزایر واجد شرایط تخفیف 20 درصدی نیست.

آلگارو(Algarve) یکی از محبوب ترین مناطق برای خرید ملک در پرتغال است خصوصاً برای کسانی است که به دنبال خرید ملک کنار ساحل هستند. قیمت ملک در این منطقه عموماً ارزان‌تر از سایر مناطق است.

آلگاروه با اینکه به عنوان یک منطقه کم تراکم طبقه بندی شده است اما یک منطقه کاملاً داخی در نظر گرفته نشده از این رو، بسیاری از بخش‌های آلگاروه واجد شرایط سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی نیستند.

در حال حاضر، پنج شهرداری در آلگاروه وجود دارد که هنوز واجد شرایط خرید املاک مسکونی یا سرمایه گذاری در پروژه بازسازی مسکونی هستند که دارای تراکم پایین و داخلی در نظر گرفته می شوند عبارتند از:

Aljezur، Castro Marim، Alcoutim، Monchique  ، Vila do Bispo ، Odeceixe و Sagres هستند. که  Aljezur و Vila do Bispo  به دلیل قرار گرفتن در ساحل به احتمال زیاد محبوب ترین ها هستند.

 برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از دانستن بهترین مناطق پرتغال برای خرید ملک، می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آیا خرید اقساطی ملک در اسپانیا امکان پذیر است؟

 

آیا خرید اقساطی ملک در اسپانیا امکان پذیر است؟

اسپانیا یک کشور سطح بالا در دنیا محسوب می شود که زندگی در این کشور رویای بسیاری از افراد می باشد لذا دولت اسپانیا برنامه های مختلف مهاجرتی را برای جذب سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا قرار داده تا بتوانند از طریق سرمایه گذاری، اقامت اسپانیا را دریافت کنند. یکی از این راه ها خرید ملک در اسپانیا به ارزش حداقل 500 هزار یورو می باشد که منجر به اخذ اقامت طلایی اسپانیا می شود حالا شاید برخی سرمایه گذاران بودجه کافی برای خرید نقدی ملک را نداشته باشند بنابراین دولت اسپانیا تسهیلات ویژه ایی را برای خارجی ها در نظر گرفته است و آن اجازه دریافت وام به خارجی ها برای خرید ملک در اسپانیا می باشد، به عبارت دیگر این کشور هیچ مشکلی با خرید اقساطی ملک در اسپانیا به اتباع خارجی ندارد و گرفتن وام برای خرید ملک در اسپانیا چیزی است که در بین مهاجرانی که به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستند بسیار رایج است فقط بانک ها در اسپانیا برای خارجی ها الزامات متفاوتی نسبت به شهروندان و ساکنان در نظر می گیرند به عنوان مثال:

-         ساکنان اسپانیا، اتباع اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس معمولاً می توانند تا 80٪ از ارزش ملک را وام بگیرند این در حالی است که بانک ها پول کمتری به افراد غیر مقیم، وام می دهند و بسته به نوع وام 60 تا 70 درصد ارزش ملک را می توانند وام بگیرند. البته اگر بتوانید ثابت کنید که حداقل به مدت 2 سال در اسپانیا زندگی کردید و مالیات پرداخت کرده اید می‌توانید 80 درصد بودجه جهت خرید ملک در اسپانیا دریافت کنید.

-         بعلاوه خارجی ها حداقل به 20 تا 40 درصد از کل مبلغ ملک را به عنوان سپرده نیاز دارند همچنین نیاز به ارائه شواهدی از سطح درآمد منظم و ثابت و اثبات وجوه کافی برای پوشش پرداخت های وام ملک.

-         ساکنان اسپانیا می توانند به وام های حداکثر 40 ساله دسترسی داشته باشند، اما در مورد افراد غیر مقیم، معمولاً طول وام مسکن بین 15 تا 20 سال است.

به منظور آشنایی با مراحل دریافت وام و خرید اقساطی ملک در اسپانیا، همچنین دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

پیش نیازهای قبل از خرید ملک در پرتغال کدامند؟

 

پیش نیازهای قبل از خرید ملک در پرتغال کدامند؟

جهت اخذ ویزای طلایی پرتغال، شما باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو در این کشور خریداری نمائید. در صورتیکه ملک مورد نظر شما در منطقه کم تراکم پرتغال باشد، مبلغ لازم برای سرمایه گذاری، 400 هزار یورو خواهد بود. همچنین می توانید یک ملک قدیمی که بالای 30 سال قدمت دارد را در مناطق حاشیه شهری خریداری کنید و برای بازسازی آن مبلغ حداقل 350 هزار یورو سرمایه گذاری کنید حال اگر ملک مذکور در مناطق کم تراکم پرتغال واقع باشد سرمایه لازم جهت واجد شرایط شدن 20%درصد کاهش پیدا می کند و به مبلغ 280 هزار یورو می رسد. توجه داشته باشید که این سرمایه گذاری ها باید توسط SEF تایید شود.

خرید ملک در پرتغال می تواند به صورت شراکتی هم انجام شود یعنی دو یا سه نفر می توانند به صورت شراکتی ملک بخرند و برای اقامت طلایی درخواست دهند فقط هر نفر باید حداقل مبلغ سرمایه گذاری را انجام دهد لازم به ذکر است که بر اساس قوانین پرتغال، املاک مسکونی در لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی سرزمین اصلی، سرمایه گذاران را واجد شرایط دریافت اقامت طلایی پرتغال نمی کند. با این حال، شما می توانید یک ملک تجاری را در این مکان ها خریداری کنید تا واجد شرایط دریافت ویزای طلایی باشید.

قبل از خرید ملک در پرتغال، یک سری پیش نیازها وجود دارد که باید حتماً در نظر داشته باشید به عنوان مثال اگر از اتباع اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نباشید، به وکیل یا نماینده مالیاتی نیاز دارید. و نباید دارای سوابق کیفری باشید. همچنین به عنوان مالک آینده در پرتغال، برای انجام معاملات، انتقال پول، پرداخت های منظم قبوض یک شماره مالیات شخصی (NIF) داشته باشید. همینطور اگر بخواهید حساب بانکی باز کنید، به طور خودکار یک شماره مالیاتی به شما اختصاص داده می شود. البته برای دریافت NIF لزوماً نیازی به افتتاح حساب بانکی نیست.

منابع مالی و سرمایه شما جهت خرید ملک، باید از کشوری خارج از پرتغال تامین شده باشد و اینکه برای خرید ملک در پرتغال استفاده از دفتر اسناد رسمی الزامی است. در پرتغال، طبق قانون باید خرید یا فروش ملک در یک دفتر اسناد رسمی انجام شود.

و حتماً قبل از خرید ملک توجه داشته باشید که ملک بدهی نداشته باشد، حتماً پروانه ثبتی ملک را چک کنید تا مطمئن شوید می توانید در آن زندگی کنید، ملک مجوز ساخت داشته باشد زیرا ممکن است بنای اضافه داشته باشد و بدون مجوز ساخته شده باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه قبل 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد