x تبلیغات
saheleaftab2022

آیا می توان از طریق خرید ملک در این کشور پاسپورت دریافت کرد؟

 

آیا می توان از طریق خرید ملک در این کشور پاسپورت دریافت کرد؟

اگر به دنبال مکانی برای نقل مکان یا سرمایه گذاری هستید، یونان می تواند همان چیزی باشد که نیاز دارید. این کشور زیبای مدیترانه ای با ارائه طرح ویزای طلایی برای اتباع غیراتحادیه اروپا، به جذابیت های خود افزوده.

 متقاضیان می توانند با خرید ملک در یونان به ارزش حداقل 250 هزار یورو اقامت یونان را که به اقامت طلایی معروف است و 5 سال اعتبار دارد را دریافت کنند و به سادگی هم می توانید در صورت حفظ سرمایه گذاری، مجوز اقامت خود را تمدید کنید حتی بدون داشتن شرط حضور در خاک یونان برای تمدید مجوز.

ویزای طلایی، به متقاضی و اعضای نزدیک خانواده آنها اجازه زندگی و تحصیل را می دهد اما تا زمان اخذ اقامت دائم یونان اجازه کار کردن را ندارند که دریافت اقامت دائم هم پس از 5 سال ممکن است، با این حال متقاضی می تواند کسب و کار خود را در یونان راه اندازی کند و از آن درآمد به دست آورد.

مضاف بر آن شما می توانید پس از 7 سال اقامت در یونان در صورتی که تمام پیش ‌شرط‌ های قانون شهروندی یونان را رعایت کنید، برای شهروندی یونان و دریافت پاسپورت درخواست دهید. اگر چه برای واجد شرایط بودن، باید در واقع در یونان 7 سال با غیبت کمتر از 6 ماه در هر سال زندگی کنید و در این دوره مالیات بپردازید بعلاوه باید در آزمون شهروندی قبول شوید که نشان دهید در جامعه یونان ادغام شده اید. به طور کلی در این آزمون دانش شما از زبان یونانی و تاریخ و فرهنگ یونانی در سطح پایه مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

فرآیند خرید ملک در یونان نه تنها به مشاوره حقوقی تخصصی بلکه به مشاوره حقوقی مستقل و بی طرفانه نیاز دارد تا در مورد معامله املاک، ایمن و بی ضرر باشید لذا می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

قوانین خرید ملک در اسپانیا در سال 2023

 

قوانین خرید ملک در اسپانیا در سال 2023

خرید ملک در خارج از کشور اغلب یا با هدف برخورداری از کیفیت زندگی بهتر است یا تنوع بخشیدن به دارایی ها می باشد، اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در بین سرمایه گذاران و مهاجران بسیار محبوب است زیرا فرصت های سرمایه گذاری خوبی را ارائه می دهد خصوصاً در بازار املاک، لذا این کشور از مقاصد برتر برای سرمایه گذاری در ملک به شمار می آید. اسپانیا در قبال این سرمایه گذاری، به سرمایه گذار و خانواده او اقامت این کشور را اعطاء می کند که به اقامت طلایی اسپانیا شناخته می شود و مزایای بسیاری از جمله حق کار و تحصیل و ... شامل این اقامت می شود و در نهایت هم با زندگی مستمر در اسپانیا می توانند برای شهروندی اسپانیا اقدام کنند.

همان طور که اشاره شد خرید ملک در اسپانیا یکی از جذاب ترین راه های اخذ اقامت در این کشور می باشد و هیچ محدودیتی هم برای خرید انواع ملک در اسپانیا وجود ندارد یعنی ملک می تواند مسکونی، تجاری و یا زمین باشد. با این حال مانند همه جای دنیا برخی قوانین برای خرید ملک وجود دارد که باید حتماً رعایت شود به عنوان مثال: سرمایه گذارانی که به دنبال دریافت اقامت از طریق خرید ملک هستند باید از اتباع غیر اتحادیه اروپا باشند و بالای 18 سال باشند که فاقد هر گونه سوابق کیفری هستند.

حداقل میزان سرمایه گذاری برای خرید ملک باید 500 هزار یورو باشد.

از نظر قانونی یکی از مهم ترین چیزهایی که به عنوان یک خارجی برای خرید ملک در اسپانیا به آن نیاز دارید دریافت شماره مالیاتی اسپانیایی یاNIE  است که برای انجام هر معامله در اسپانیا ضروری است.

برای امضای نهایی قرارداد خرید ملک به خاطر داشته باشید که این کار را حتما در یک دفتر اسناد رسمی و در حضور سردفتر انجام دهید و در نهایت می توانید با کمک دفتر اسناد رسمی ملک خود را به ثبت برسانید تا از کلاهبرداری محافظت کنید. و حدود 3 ماه بعد هم خریدار، اصل قرارداد را دریافت می کند.

در آخر هم باید بدانید که خرید ملک در اسپانیا نیازمند تسلط داشتن به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی می باشد که شما می توانید با کمک از وکلای خبره که به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی مسلط هستند اقدام به خرید کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

معایب خرید ملک در پرتغال چه هستند؟

 

معایب خرید ملک در پرتغال چه هستند؟

شهروندان غیر اتحادیه اروپا در صورت خرید ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو در خاک پرتغال می توانند مجوز اقامت 5 ساله پرتغال را که معروف به ویزای طلایی است را دریافت کنند. این ویزای طلایی به شما اجازه کار و تحصیل در پرتغال را می دهد همچنین به شما این امکان را می دهد که پس از 5 سال برای اخذ اقامت دائم و حتی شهروندی پرتغال اقدام کنید و لازم به ذکر است که پاسپورت پرتغال پنجمین پاسپورت قدرتمند دنیا به شمار می آید.

پرتغال یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که دارای رفاه و امنیت است و برای مهاجران کیفیت زندگی بالایی را ارائه می دهد با تمام این مزایا باز هم برای خرید ملک در پرتغال به عنوان یک خارجی برخی مسائل وجود دارد که آگاهی از آنها می تواند در امر خرید ملک و سرمایه گذاری به شما کمک شایانی کند و از آنجائیکه خرید ملک و سرمایه گذاری امر بسیار مهمی در زندگی هر فردی تلقی می شود لذا باید در تمام زمینه ها درست قدم برداریم تا دچار مشکل نشویم لذا باید تمامی جوانب را در نظر داشته باشیم به طور مثال:

برای اینکه خرید ملک توسط سرمایه گذاران خارجی واجد شرایط اقامت طلایی شود باید در مناطقی باشد که توسط پرتغال تعیین شده است مثلاً نمی توان املاک مسکونی در مناطق شهری و پر جمعیت مانند لیسبون، پورتو و آلگاروه خریداری کرد زیرا واجد شرایط برای اخذ اقامت طلایی پرتغال نیستند مگر آنکه املاک تجاری خریداری کنید.

همچنین با اینکه خرید ملک در پرتغال  در بلند مدت پتانسیل بازدهی بالایی را دارد اما همانند همه جا می تواند بازار مسکن پرریسکی را داشته باشد و ندانستن برخی از قوانین موجود در پرتغال می تواند شما را دچار مشکل کند. از جمله: داشتن مراحل اداری پیچیده، هزینه‌های قانونی بالا و مشاوران املاک نالایق.

از این رو متاسفانه برخی افراد تصور می کنند که پروسه خرید ملک را می توانند به تنهایی و بدون هیچ کمکی انجام دهند، لذا بدون تسلط به زبان پرتغالی که زبان بسیار سختی است و آشنایی نداشتن با روند خرید ملک در این کشور، اقدام به خرید می کنند و یا حتی در برخی مواقع از یک تیم حقوقی غیر حرفه ایی و غیرمتخصص کمک می گیرند که باعث می شود مورد کلاهبرداری قرار بگیرند و آنها را دچار مشکلات بزرگ می کند بنابراین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

آیا می توان با سرمایه گذاری در یونان تابعیت آن کشور را دریافت کرد؟

 

آیا می توان با سرمایه گذاری در یونان تابعیت آن کشور را دریافت کرد؟

از سال 2013 کشور یونان به اتباع غیر اتحادیه اروپا/منطقه غیر اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی در ازای سرمایه گذاری در خاک این کشور یک مجوز اقامت 5 ساله اعطاء می کند که به آن اقامت طلایی یونان گفته می شود  این مجوز تا زمان حفظ سرمایه گذاری قابل تمدید می باشد فقط برای اینکه بتوان برای اخذ این ویزا اقدام کرد باید حداقل 250 هزار یورو در یونان سرمایه گذاری کنیم تا واجد شرایط دریافت اقامت شویم.

طبق این برنامه ویزای طلایی سرمایه گذاران می توانند از مزایای این مجوز لذت ببرند از جمله: دریافت اجازه اقامت برای خانواده تحت تکفل خود همچنین سفر بدون ویزا در سراسر منطقه شینگن، داشتن سطوح بالای امنیت در این کشور، بهره بردن از فرصت های تحصیلی عالی، گزینه های مراقبت های بهداشتی قوی و از همه مهم تر حق دریافت تابعیت و شهروندی اروپایی در آینده.

با این احتساب می توان گفت اقامت طلایی یونان یکی از محبوب ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم و شهروندی یونان است که مطلوب ترین شرایط را به سرمایه گذاران خارجی در میان برنامه های مشابه اروپایی ارائه می دهد مانند: داشتن آستانه سرمایه گذاری کمتر نسبت به سایر برنامه های اروپایی زیرا حداقل سرمایه گذاری در یونان 250 هزار یورو است، نداشتن شرط حضور برای حفظ وضعیت اقامت یا تمدید مجوز خود و از همه مهم تر اعطاء تابعیت یونان پس از 7 سال زندگی در یونان البته به شرط اینکه در این 7 سال حداقل 6 ماه از سال در این دوره ی 5 ساله در یونان حضور فیزیکی داشته باشید و یک مقیم مالیاتی ثبت شده باشید همچنین قبولی در آزمون زبان یونانی است که نمره قبولی برای درخواست شهروندی 80 درصد است و قبولی در آزمون شهروندی یونان که باید در آن علاقه یا ارتباط واقعی با یونان و فرهنگ یونانی را داشته باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

نکاتی که هنگام خرید ملک در اسپانیا باید بدانید

 

نکاتی که هنگام خرید ملک در اسپانیا باید بدانید

دولت اسپانیا یک طرح اقامت از طریق سرمایه گذاری برای اتباع غیر اتحادیه اروپا/منطقه غیر اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی ارائه می دهد که به اقامت طلایی اسپانیا معروف می باشد. یکی از راه های دریافت این مجوز در ازای خرید ملک در اسپانیا یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، اعطاء می شود و برای واجد شرایط بودن اقامت طلایی، باید ملکی بخرید که حداقل 500 هزار یورو ارزش داشته باشد.

لازم به ذکر است که یک بخش ضروری از پروسه خرید ملک که باید قبل از خرید رعایت کرد، تحقیق و بررسی در مورد ملک است زیرا به شما کمک می کند تا درک جامعی از ملک داشته باشید و مطمئن شوید که هیچ نقصی در ملک وجود ندارد زیرا در صورت داشتن نقص نمی توان آن را اصلاح کرد و منجر به ضررهای سنگینی می شود از این رو نکاتی که هنگام خرید ملک در اسپانیا باید بدانید را مختصراً شرح داده ایم به عنوان مثال:

انجام یک بررسی فنی قبل از خرید ملک در اسپانیا، زیرا این مهم کمک می کند تا یک نگاه گسترده و عمیقی در مورد وضعیت ساختاری ملک داشته باشید یعنی اگر ملک نیاز به بازسازی داشته باشد یا ایرادات اساسی داشته باشد و به طور غیرقانونی ساخته شده باشد شما متوجه شوید.

توجه کنید که ملک دارای مجوز ساخت و ساز، مجوز سکونت یا تجارت و گواهی بهره وری انرژی باشد و مهم تر از آن اینکه ملک دارای بدهی معوقه نباشد زیرا گاهاً خریداران مهاجر ملکی را می خرند و بعداً متوجه می شوند که ملک بدهی دارد مانند عدم پرداخت وام، قبوض آب و برق، مالیات و غیره. و در صورت وجود بدهی هم مطمئن شوید که در قرارداد خرید ملک این موضوع وجود دارد.

به طور کلی این مسئولیت شماست که به عنوان یک مهاجر و سرمایه گذار خارجی، یک جستجوی کامل و بررسی های لازم را انجام دهید تا مشخص شود که آیا ملکی خریداری می کنید دارای مدارک قانونی می باشد یا خیر، لذا از آنجائیکه خرید ملک یکی از بزرگترین سرمایه گذاری ها در زندگی هر فردی محسوب می شود پس توصیه می کنیم برای خرید ملک و انجام تحقیقات قانونی آن، از وکلای با تجربه کمک بگیرید بنابراین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری در بازار ملک به چه صورت است؟

 

ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری در بازار ملک به چه صورت است؟

در سال 2012، پرتغال با ارائه راهی سریع برای جذب سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا/غیر منطقه اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی برنامه ایی طراحی کرد تا بتوانند مجوز اقامت پرتغال و اروپا را دریافت کنند و علاوه بر این اجازه گردش آزاد در کشورهای شنگن را داشته باشند یکی از گزینه های سرمایه گذاری برای دریافت مجوز اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال میسر می شود، نام این برنامه جذاب اقامت طلایی پرتغال است که یک اقامت 2 ساله قابل تمدید است فقط تمدید آن مستلزم حفظ سرمایه گذاری برای مدت حداقل 5 سال و حضور در خاک پرتغال به مدت 7 روز در سال است. این مجوز شامل اعضای خانواده سرمایه گذار هم نیز می شود و پس از 5 سال مجوز اقامت طلایی می تواند به صورت دائمی اعطاء شود ویزای طلایی علاوه بر اینکه به شما اجازه زندگی، کار یا تحصیل در پرتغال را می دهد، به شما این امکان را می دهد که در  صورت قبولی در آزمون زبان و فرهنگ پرتغال بتوانید بعد از 5 سال برای دریافت شهروندی پرتغال اقدام کنید تا پاسپورت پرتغال را که پنجمین پاسپورت قدرتمند دنیا است را دریافت کنید.

به طور کلی برای واجد شرایط شدن جهت اخذ اقامت طلایی پرتغال لازم است که متقاضیان ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کنند. البته اگر ملک بالای 30 سال قدمت داشته باشد و در منطقه بازسازی شهری باشد یا نیاز به بازسازی داشته باشد، می توانید از تخفیف برخوردار شوید و یا اینکه اگر ملک مورد نظر شما در مناطق کم تراکم جمعیت پرتغال واقع شده باشد، دولت امکان کاهش 20 درصدی مبلغ ملک مورد نظر را ایجاد می کند.

مهم ترین نکته که در مورد خرید ملک در پرتغال وجود دارد این است که اگر به دنبال ملک تجاری باشید، محدودیت جغرافیایی برای خرید در پرتغال وجود ندارد اما اگر به دنبال یک ملک مسکونی هستید، باید بدانید املاک مسکونی در لیسبون، پورتو و شهرهای ساحلی محبوب پرتغال اکنون واجد شرایط ویزای طلایی پرتغال نیستند، و مناطق واجد شرایط برای خرید املاک مسکونی در حال حاضر به مناطق داخلی کشور پرتغال و مناطق خودمختار آزور و مادیرا محدود شده است لذا در صورتیکه در این مقاصد محبوب سرمایه گذاری داشته باشید، می توانید مجوز اقامت طلایی پرتغال را دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

گزینه های سرمایه گذاری برای ویزای طلایی یونان چه هستند؟

 

گزینه های سرمایه گذاری برای ویزای طلایی یونان چه هستند؟

کشور یونان به شهروندان غیر اتحادیه اروپا در ازای سرمایه گذاری تعیین شده در این کشور، مجوز اقامت 5 ساله اعطا می کند که به اقامت طلایی یونان شناخته می شود که در واقع به نوعی مجوز اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری است و از همان ابتدا اقامت دائم اعطا می کند که علاوه بر سرمایه گذاران به اعضای خانوادشان هم از جمله همسر، فرزندان تحت تکفل تا سن 24 سال و والدین آنها شانس زندگی در یونان با اجازه اقامت دائم را می دهد و برای حفظ اجازه اقامت خود مجبور به زندگی در این کشور نیستند و امکان تمدید مجوز در صورت حفظ سرمایه گذاری هر 5 سال یکبار وجود دارد. با اخذ اقامت طلایی یونان امکان سفر بدون ویزا به سراسر کشورهای منطقه شینگن فراهم می شود.

نکته ایی که وجود دارد این است که سرمایه گذاران در این دوره 5 ساله اجازه دسترسی به هیچ شغلی را در این کشور ندارند مگر انجام سرمایه گذاری های خاص و کسب درآمد از آن.

طبق مقررات قانونی افراد مقیم می توانند پس از 7 سال برای شهروندی یونان درخواست دهند البته مشروط بر اینکه متقاضیان حداقل 6 ماه از سال را در یونان زندگی کنند و به زبان یونانی روان صحبت کنند.

حال سرمایه گذاری هایی که افراد را واجد شرایط اخذ اقامت طلایی یونان می کند عبارتند از:

§        خرید ملک یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به هر تعداد با حداقل ارزش 250 هزار یورو، این سرمایه‌گذاری می‌تواند خرید یک ملک تجاری یا مسکونی یا یک زمین خالی باشد.

§        قرارداد اجاره 10 ساله برای اقامت در هتل یا اقامتگاه های توریستی مبله در مجتمع های اقامتی توریستی مبله.

§        مشارکت سرمایه با حداقل 400 هزار یورو در یک شرکت یونانی یا سهام شرکت های سرمایه گذاری املاک.

§        سهم سرمایه با حداقل ارزش 400 هزار یورو به یک شرکت سرمایه گذاری برای تحصیل سهام یا به یک صندوق سرمایه گذاری مشترک برای اکتساب سهام.

§        خرید اوراق قرضه دولتی یونان با حداقل ارزش خرید 400 هزار یورو با  سررسید حداقل 3 سال.

§        خرید سهام اوراق قرضه خزانه داری یونان یا اوراق قرضه شرکتی با حداقل ارزش 800 هزار یورو.

§        خرید واحدهایی با حداقل ارزش 400 هزار یورو از یک صندوق سرمایه گذاری مشترک در یونان یا کشور دیگر و با هدف سرمایه گذاری منحصراً در سهام، اوراق قرضه شرکتی ویا اوراق قرضه دولتی یونان.

§        خرید واحدها یا سهام با حداقل ارزش خرید 400 هزار یورو از یک صندوق سرمایه گذاری.

§        انتقال سرمایه از طریق سپرده بانکی مدت دار با حداقل سرمایه 400 هزار یورو به یک مؤسسه اعتباری داخلی.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات جامع تر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

مراحل خرید ملک در اسپانیا

 

مراحل خرید ملک در اسپانیا

ابتدا خریدار شخصاً با تمام مدارک مورد نیاز خود درخواست ویزای خود را به سفارت اسپانیا در کشور خود ارسال می کند و پس از تائید درخواست وی توسط اداره مهاجرت اسپانیا، ویزای شنگن که 3 ماه اعتبار دارد را دریافت می کند و متقاضی باید در این بازه زمانی با این ویزا به اسپانیا سفر کند و خرید ملک در اسپانیار را نهایی کند و با ارائه مدارک خرید ملک، موفق به اخذ اقامت طلایی اسپانیا شود بنابراین باید:

پس از خرید ملک، در روز مقرر در دفتر اسناد رسمی، تمامی مدارک را به همراه کد شناسایی  NIEو قرارداد خرید ملک به دفتر اسناد رسمی ارائه دهید تا سند ملک خریداری شده را به نام شما ثبت نماید. پس از آن، باید سند مالکیت ملکی که خریداری شده را به همراه مدارک خود برای درخواست اقامت را به سفارت اسپانیا در ایران تحویل نمایید و معمولا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد تا ویزای اقامت اسپانیا را که یک ساله می باشد را دریافت نمایید که همان ویزای مولتی گفته می شود.

در وحله ی اول برای خرید ملک در اسپانیا باید NIE خود را دریافت کند که یک شماره مالیاتی است که برای انجام هرگونه معامله داشتن آن ضروری است البته که داشتن یک حساب بانکی در اسپانیا هم پرداخت ها را آسان تر می کند اگر چه ضروری نیست.

در وحله ی دوم باید به دنبال ملک مورد نظر خود در شهر و منطقه ایی که دوست دارید باشید و حداقل مبلغ واجد شرایط جهت خرید ملک در اسپانیا 500 هزار یورو می باشد و این مبلغ باید از وجوه خود سرمایه گذار باشد که وارد کشور می کند. سپس بعد از توافق بر سرقیمت و استعلام از آن ملک می توانید در یک دفتر اسناد رسمی در اسپانیا توافق نامه را مکتوب کنید اگر هم در دفتر اسناد رسمی معامله انجام نشد باید حتماً در آخر یک نوبت از یک دفتر اسناد رسمی معتبر، دریافت کنید و قرارداد را رسمی کنید.

در نهایت با امضای قرارداد توسط طرفین، خریدار باید پرداخت ها را به طور کامل انجام می دهد مانند مالیات نقل و انتقال، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه سردفتر و سایر هزینه ها؛ بعد از آن خریدار با دریافت کلیدها مالک ملک می شود.

در وحله ی سوم خرید ملک در اسپانیا، نوبت ثبت ملک است که با کمک دفتر اسناد رسمی، می توانید ملک خود را در دفتر املاک ثبت کنید تا از کلاهبرداری محافظت کنید. مراحل ثبت نام حدود سه ماه طول می کشد. و نهایتا خریدار اصل قرارداد فروش را دریافت می کند.

در مرحله ی آخر هم باید قرارداد خرید و سند ملک خود را برای اثبات این که سرمایه گذاری ملک را انجام داده اید، همراه با مدارکی که انتظار دارید مانند پاسپورت خود و مدرکی که سابقه کیفری ندارید را نشان دهید. پس از دریافت تأییدیه در مورد واجد شرایط بودن درخواست خریدار، ویزای اقامت طلایی صادر می شود. متقاضی می تواند برای اعضای خانواده خود نیز هم ویزای اقامت اسپانیا را دریافت کند.

پس از گذشت 5 سال اقامت موقت و تمدید آن ، می توان برای اقامت دائم اسپانیا اقدام نمود و پس از گذشت 10 سال هم می‌توانید برای دریافت پاسپورت شهروندی اسپانیا اقدام نمائید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

مزایا خرید ملک در پرتغال چه هستند؟

 

مزایا خرید ملک در پرتغال چه هستند؟

پرتغال یکی از بهترین مکان ها در اروپا برای خرید ملک است از آب و هوای جذاب این کشور گرفته تا خط ساحلی طلایی و مناظر سرسبز آن با این حساب خرید ملک در پرتغال می تواند یک راه عالی برای سرمایه گذاری پول شما باشد چه به دنبال خانه ای برای تعطیلات باشید یا یک ملک برای بازنشستگی یا سرمایه گذاری برای اجاره به افراد محلی، چه مهاجران یا گردشگران باشید، بازار اجاره پرتغال در همه بخش ها رونق دارد. به ویژه در ماه های تابستان مقصدی قوی برای اجاره ملک است.

قبل از اینکه بخواهید تصمیمی بگیرید، اجازه دهید به برخی از مزایای خرید ملک در پرتغال اشاره داشته باشیم که عبارتند از:

·        اتباع کشورهای غیراتحادیه اروپا/ منطقه غیر اقتصادی اروپا . غیر سوئیسی می توانند با خرید ملک به قیمت 500 هزار یورو یا 350 هزار یورو برای یک ملک با قدمت بالای 30 سال حتی 280هزار یورو در مناطق کم تراکم، به مجوز اقامت طلایی پرتغال دست پیدا کنند که یک رویا برای خارجی هایی است که به دنبال مهاجرت به پرتغال هستند. اما یک نکته ایی که وجود دارد این است که دیگر خرید املاک مسکونی در لیسبون و پورتو واجد شرایط اقامت نیست اما در مقابل مناطق خودمختار آزور و مادیرا واجد شرایط خرید هر نوع ملکی می باشد. آزور یک معدن طلا برای خریداران ملک محسوب می شود و مادیرا هم که خانه کریستیانو رونالدو است کمی گران‌تر از آزور است.

·        اگر به خرید ملک در پرتغال و زندگی فکر می کنید، طبق گفته Numbeo از نظر هزینه زندگی، پرتغال مقرون به صرفه ترین کشور اروپای غربی است.

·        به دارندگان کارت ویزای طلایی پرتغال، اجازه اقامت موقت 2 ساله داده می‌شود که قابل تمدید است البته به شرط حفظ سرمایه گذاری و حضور حداقل 7 روز در سال در خاک پرتغال.

·        امکان دریافت دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور پرتغال پس از 5 سال البته در صورتی که تمام شرایط قانونی دیگر برآورده شوند.

·        مجوز اقامت به شما و همه اعضای خانواده اجازه زندگی، کار و تحصیل در پرتغال حتی در اتحادیه اروپا را می دهد بعلاوه امکان سفر آزادانه و بدون ویزا  به 26 کشور شینگن اتحادیه اروپا.

·        بسته به شغل شما و منابع درآمد خارجی از جمله سود سرمایه می توانید واجد شزایط مزایای مالیاتی با وضعیت NHR شوید، یعنی می توانید 10 سال بدون مالیات بر  در پرتغال زندگی کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای خرید ملک در یونان ارزش ملک خریداری شده طبق قوانین 2023 در یونان چقدر باید باشد؟

 

برای خرید ملک در یونان ارزش ملک خریداری شده طبق قوانین 2023 در یونان چقدر باید باشد؟

یونان یک کشور امن در اتحادیه اروپا با هزینه زندگی کم، املاک نسبتاً مقرون به صرفه و کیفیت زندگی خوب است و محبوب ترین مسیر اخذ اقامت یونان خرید ملک است.. دولت یونان به اتباع غیر اتحادیه اروپا/منطقه غیر اقتصادی اروپا و غیر سوئیسی در ازای خرید ملک در یونان به ارزش حداقل 250 هزار یورو، مجوز اقامت طلایی یونان را اعطا می کند که 5 سال اعتبار دارد و در صورت حفظ ملک، هر 5 سال یکبار تمدید می شود.

*شایان ذکر است که طبق قوانین جدید یونان از ماه می 2023، مبلغ خرید ملک در برخی از شهرهای یونان مانند آتن، تسالونیکی، گلیفادا، میکونوس و سانتورینی قرار است از 250 هزار یورو به 500 هزار یورو افزایش یابد. همچنین در مناطق مرزی، جنگلی، نزدیک به خطوط ساحلی، مناطقی که بناهای تاریخی دارد یا مناطقی که تحت عنوان حفاظت از محیط زیست است برخی محدودیت ها وجود دارد که در صورت تائید مراجع ذیصلاح می توانید اقدام به خرید کنید.

با خرید ملک در یونان شما اجازه کار کردن در یونان را ندارید اما می توانید سرمایه گذاری های خاصی انجام دهید و از آن کسب درآمد کنید مانند: سرمایه گذاری در سهام یک شرکت یونانی و دریافت سود از آن یا حتی خرید ملک و اجاره ملک و غیره.

نکته جالب در مورد این برنامه این است که برای حفظ و تمدید مجوز اقامت خود نیازی به زندگی در این کشور نیست و تا زمانی که سرمایه گذاری خود را حفظ کنید، اقامت یونان قابل تمدید است و همسر و فرزندان تا 24 سال مجرد خود بعلاوه والدین خود وهمسرتان نیز می توانند شامل درخواست اقامت شوند و اخذ تابعیت یونان هم تنها پس از 7 سال اقامت برای آنها قابل اعطا است البته به شرطی که حداقل 6 ماه در سال را در یونان سپری کرده باشید. همچنین در آزمون مهارت زبان و آزمون شهروندی یونان نیز قبول شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد