x تبلیغات
saheleaftab2022

آیا داشتن ویزای طلایی اسپانیا، منجر به دریافت اقامت اسپانیا می‌شود؟

 

آیا داشتن ویزای طلایی اسپانیا، منجر به دریافت اقامت اسپانیا می‌شود؟

بر اساس قانون وضع شده کشور اسپانیا در سال 2013 اتباع غیر اتحادیه اروپا می توانند با سرمایه گذاری در این کشور اقامت این کشور را که به آن اقامت طلایی اسپانیا نیز گفته می شود را دریافت کنند. فقط متقاضیانی که مایل به اخذ این اقامت هستند باید بالای 18 سال باشند، فاقد سابقه کیفری باشند، تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری و امرا معاش یا تأمین نیازهای خود و خانواده خود در صورت همراهی  با او را داشته باشند. زیرا یکی از مزایایی که این مجوز اقامت دارد این است که سرمایه گذاران می توانند برای افراد تحت تکفل خود را مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال و فرزندان مجرد بدون هیچ محدودیت سنی، اجازه اقامت اسپانیا را دریافت نمایند.

نکات برجسته اقامت طلایی اسپانیا

شرایط اقامت فیزیکی

اقامت 6 ماه در سال در صورت اخذ اقامت دائم و شهروندی

حق زندگی، کار و تحصیل

مجاز است

اجازه دریافت اقامت طلایی برای اعضای خانواده (الحاق خانواده)

مجاز است

سفر آزادانه و بدون ویزا به مناطق شنگن

مجاز است

زمان دریافت اقامت دائم

پس از 5 سال

زمان دریافت شهروندی

پس از 10 سال

چندین گزینه سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت طلایی اسپانیا وجود دارد که شما می توانید بر اساس شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنید و مقدار سرمایه گذاری از 500 هزار یورو شروع می شود تا 2 میلیون یورو در اوراق قرضه دولتی اسپانیا می باشد. این مجوز پس از گذشت ۵ سال می تواند اقامت دائم اسپانیا  را برایتان به ارمغان بیاورد و حتی بعد از گذشت 10 سال از اقامت شما امکان دریافت شهروندی اسپانیا نیز وجود دارد البته در صورتیکه یک سری شرایط را در طول این 10 سال در اسپانیا رعایت کرده باشید از جمله اینکه باید:

 باید حداقل 6 ماه در سال را در خاک اسپانیا زندگی کرده باشید و یک مقیم مالیاتی باشید. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما در هیچ برهه‌ای نباید بیش از 90 روز متوالی خارج از اسپانیا باشید.

همچنین باید دو آزمون مختلف شهروندی را بگذرانید: 1. آزمون DELE A2 که یک آزمون زبان اسپانیایی است و نشان می دهد سطح زبان اسپانیایی شما به چه اندازه ایی است و اگر در سطح قابل قبول و کافی باشد قبول می شوید. 2.  CCSE که یک آزمون فرهنگی است که به صورت چند گزینه ای می باشد که در آن اساساً در مورد دولت اسپانیا، هنر، تلویزیون، فرهنگ و جغرافیا این کشور از شما سوال پرسیده می شود. *البته اگر شما در اسپانیا به مدرسه یا دبیرستان رفته باشید انجام این آزمون برایتان الزامی نیست.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

فرآیند دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک چگونه است؟

 

فرآیند دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک چگونه است؟

کشور یونان سرمایه گذاری خارجی را تشویق می کند و در عوض این سرمایه گذاری اقامت این کشور را به سرمایه گذاران و خانواده آنها اعطاء می کند به این منظور گزینه های مختلفی را دراختیار سرمایه گذاران قرار می دهد که از محبوب ترین این گزینه ها خرید ملک در یونان می باشد یعنی اگر اتباع غیراتحادیه اروپا حداقل250 هزار یورو اقدام به خرید ملک در این کشور کنند، می توانند به همراه خانواد شان برای ویزای طلایی یونان درخواست دهند.

 برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک سرمایه گذاران پس از اخذ ویزای شنگن، باید به کشور یونان سفر کنند و با همراهی یک وکیل رسمی یونانی، املاک مورد نظر خود را جستجو و بازدید کنند و اگر ملکی مورد پسند آنها واقع شد، وکیل باید اطلاعات کامل آن ملک را در اختیارشان قرار دهد اطلاعاتی مانند:

  • نامه‌ی اصالت ملک از دفترخانه رسمی و اینکه فروشنده مالک واقعی باشد.
  • اسناد قیمت گذاریِ ملک که توسط دادگستری یونان و دفتر مشاور املاک رسمی تعیین شده.
  • بررسی سابقه مالیاتی ملک منتخب
  • بررسی وام‌ های اخذ شده با سند آن ملک و آگاه شدن از تسویه کامل وام زیرا بدهی ملک به خریدار منتقل می شود.
  • بررسی وابستگی ملک به سایر املاک و مستغلات
  • بررسی دقیق امکانات ملک و سلامت آن
  • اطلاع از حدود قیمت اجاره آن ملک در صورتیکه پس از خرید ملک تصمیم به اجاره آن داشتید.

از همه مهم تر اینکه خارجی ها برای خرید ملک در یونان باید دارای شماره ثبت مالیات یونانی یا ("AFM") باشید و این شماره را که منحصر به هر فرد است می توانید با ثبت مشخصات شخصی خود از اداره مالیات یونان دریافت کنید و یک مقیم مالیاتی یونان شوید. این شماره برای انجام هر معامله در سراسر این کشور ضروری است خصوصآ هنگام امضای سند قطعی ملک هم باید به سردفتر ارائه شود.

در وحله ی دوم در صورت تمایل برای خرید آن ملک، باید قولنامه‌ای در دفتر اسناد رسمی تنظیم کنید و 10% از هزینه ملک را پرداخت کنید فقط درنظر داشته باشید این پرداخت نباید به صورت نقدی انجام شود. بلکه باید از حساب بانکی خریدار به حساب بانکی شخصی مالک انتقال داده شود لذا باید یک حساب بانکی افتتاح کنید اگر چه الزامی به داشتن حساب بانکی یونانی نیست با این حال، بسیاری از تراکنش‌های مرتبط و فرآیندهای بوروکراتیک را ساده‌تر می‌کند.

در وحله ی سوم برای کارهای نهاییِ انتقال سند از طریق دفاتر اسناد رسمی یونان باید مابقی مبلغ را از حساب خود به حساب مالک واریز نمایید.

در وحله ی چهارم پس از دریافت Blue Paper یا همان برگه موافقت با اقامت شما رسماً مقیم کشور یونان خواهید شد و از آن تاریخ پس از انگشت نگاری ، شما کارت ویزای طلایی یونان را که 5 سال اعتبار دارد را دریافت خواهید کرد.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اقامت از طریق خرید ملک در کشورهای مختلف برای ایرانیان

 

اقامت از طریق خرید ملک در کشورهای مختلف برای ایرانیان

این روزها سرمایه‌گذاران بین‌المللی بسیاری از جمله ایرانیان، در پی چشم‌اندازهای روشن و گسترش ثروت خود به دنبال مهاجرت و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور می باشند و یکی از مسیرهای مهاجرتی که بسیار آسان و محبوب است خرید ملک می باشد و یکی از دلایل محبوبیت این روش در بین ایرانیان و حتی دیگر کشورها، امتیازات ویژه ایی است که برای آن در نظر گرفته اند. بسیاری از کشورها در عوض خرید ملک در کشور خود کارت اقامت طلایی را به سرمایه گذاران و حتی خانواده آنها اعطاء می کند که این مجوز مزایای بسیاری را برایشان در پی دارد همچنین آنها بعد از مدتی اقامت در آن کشور امکان دریافت پاسپورت و شهروندی آن کشور را خواهند داشت.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان خرید ملک در پرتغال می تواند بهترین راه برای رسیدن به رویای شما باشد که مزایای زیادی را ارائه می دهد مثلاً هزینه زندگی در پرتغال برای مهاجران در مقایسه با کشورهای دیگر پایین تر است همچنین آستانه سرمایه گذاری در این کشور جهت خرید ملک در حال حاضر حداقل از 280 هزار یورو شروع می شود همچنین این کشور یکی از سریعترین مسیرها برای اخذ شهروندی در اروپا را دارد زیرا شما می توانید بعد از 5 سال برای درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کنید و داشتن پاسپورت پرتغال به شما امکان سفر بدون ویزا به 188 کشور جهان را می دهد. بعلاوه متقاضیان برای حفظ اجازه اقامت خود، هیچ اجباری به زندگی در خاک پرتغال ندارند و فقط اگر متقاضیان 7 روز در سال برای تمدید ویزای خود به پرتغال مراجعه کنند کفایت می کند.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، ایرانیان با خرید ملک در پرتغال می توانند اقامت طلایی این کشور را دریافت کنند که با این مجوز، اجازه زندگی و تحصیل در پرتغال و همچنین آزادی سفر بدون ویزا به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را به همراه خانواده شان به آنها اعطاء می کند و از همه مهم تر اینکه در حین اقامن مجوز کار کردن و یا راه اندازی کسب و کار خود را دارند که خود مزیت بزرگی محسوب می شود.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

شرایط اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

 

شرایط اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اگر قصد نقل مکان و سرمایه گذاری در اسپانیا را دارید، باید بدانید که گزینه های مختلفی در دسترس است که منجر به اخذ اقامت طلایی این کشور می شود مانند: سرمایه گذاری تجاری، سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی اسپانیا و دارایی های مالی یا سپرده گذاری در بانک اسپانیایی و یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اسپانیا که جزو محبوب ترین گزینه ها محسوب می شود.

بر اساس قوانین اسپانیا، تمام اتباع غیر اتحادیه اروپا با خرید ملک در اسپانیا، می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند و هیچ محدودیتی هم برای خرید ملک  وجود ندارد و ملکی که خریداری میکنید می تواند تجاری، مسکونی یا زمین باشد در واقع، دولت اسپانیا سرمایه گذاری خارجی را تشویق می کند، صرف نظر از اینکه شما مقیم اسپانیا هستید یا خیر.

حال برای اینکه خرید ملک در اسپانیا واجد شرایط اخذ اقامت طلایی اسپانیا شود سرمایه گذاران باید از اتباع غیر اتحادیه اروپا باشند و بالای 18 سال باشند که فاقد هر گونه سوابق کیفری هستند بعلاوه اینکه از نظر قانونی یکی از مهم ترین چیزهایی که به عنوان یک خارجی برای انجام هر کاری حتی معامله کردن به آن نیاز دارید، داشتن شماره مالیاتی اسپانیایی یاNIE  است که می توانید آن را با پاسپورت خود از ایستگاه پلیس اسپانیا یا دفتر خارجی دریافت کنید..

از همه مهم تر اینکه باید سه ماه قبل از درخواست اقامت اسپانیا، باید از طریق ارائه گواهی صادره از اداره ثبت، ثابت کنید که مالکیت ملک را به دست آورده اید بعلاوه این گواهی باید نشان دهد که حداقل مبلغ 500 هزار یورو در ملک سرمایه گذاری کرده اید.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اخذ ویزای طلایی یونان چه مراحلی دارد؟

 

اخذ ویزای طلایی یونان چه مراحلی دارد؟

کشور یونان به شهروندان غیر اتحادیه اروپا و حتی اعضای خانواده آنها در ازای سرمایه گذاری در این کشور، ویزای طلایی این کشور را ارائه می دهد که نوعی مجوز اقامت مبتنی بر سرمایه گذاری می باشد که به اقامت طلایی یونان معروف است . حداقل میزان سرمایه گذاری که می تواند متقاضیان را واجد شرایط کند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا خرید ملک به ارزش حداقل250 هزار یورو است که البته طبق قوانین جدید در سال 2023، برای خرید ملک در مناطق خاصی مانند آتن، تسالونیکی و سانتورینی به 500 هزار یورو نیاز می باشد. علاوه بر این گزینه های دیگری همچون : امضای یک قرارداد اجاره برای اقامت در هتل یا اقامتگاه های توریستی مبله به مدت 10 سال ؛ سرمایه گذاری حداقل 400 هزار یورو در اوراق قرضه دولتی یونان، سرمایه گذاری به عنوان سپرده بانکی در یک بانک یونان ، مشارکت در اوراق بهادار یا سهام یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در یونان؛ و یا اینکه حداقل 800 هزار یورو در سهام، اوراق قرضه شرکتی یا اوراق قرضه خزانه داری یونان سرمایه گذاری کنید.

اعتبار اولیه اجازه اقامت طلایی یونان 5 سال می باشد و می تواند تا زمانیکه سرمایه گذاری خود را حفظ کنید، هر 5 سال یکبار به طور نامحدود تمدید شود البته سرمایه گذاران و خانواده شان بعد از 5 سال می توانند اقامت دائم یونان را دریافت کنند و در این زمان دیگر نیازی به حفظ سرمایه گذاری خود ندارند و در نهایت پس از 7 سال زندگی در یونان هم در صورت مقیم مالیاتی بودن در طول این مدت و قبولی در آزمون شهروندی یونانی و آزمون زبان یونانی واجد شرایط دریافت پاسپورت یونانی می شوند تا بتوانند مانند یک شهروند یونانی از حقوق و مزایای این کشور بهره مند شوند.

با اخذ مجوز اقامت طلایی یونان، سرمایه‌گذار و اعضای خانواده‌اش به سیستم مراقبت‌های بهداشتی و آموزش عمومی دسترسی دارند، همچنین می توانند آزادانه در سراسر منطقه شینگن سفر کنند فقط توجه داشته باشید که این اجازه اقامت امکان دسترسی به بازار کار در یونان را نمی دهد.

وقتی می گوئیم اعضای خانواده متقاضی یعنی: همسر، فرزندان تا 21 سال، والدین متقاضی بعلاوه والدین همسر او. فقط نکته ی ایی که وجود دارد این است که زمانی که فرزندان به سن 21 سالگی رسیدند، می توانند برای یک مجوز اقامت مستقل 3 ساله اقدام کنند که هر 3 سال یکبار هم قابل تمدید است.

حالا در این قسمت می خواهیم مراحل اخذ اقامت طلایی یونان را که بسیار ساده و آسان است را مختصراً شرح دهیم.

در ابتدا باید درخواست ویزای طلایی را آماده کرده و تمام مدارک لازم را به این منظور جمع آوری کنید، بعد از آن سرمایه گذاری مورد نظر خود را انتخاب کرده و یک حساب بانکی در یونان باز کنید و یک شماره مالیاتی یونانی هم دریافت کنید زیرا برای انجام هر کاری به آن نیاز دارید. سپس باید مبلغی که می خواهید سرمایه گذاری کنید را به همان حساب بانکی یونان خود انتقال داده و بعد نوبت ارائه درخواست خود به دولت یونان می باشد که در این مرحله باید سرمایه گذاری مورد نظر خود را نهایی کنید تا به یونان سفر کنید و اطلاعات بیومتریک خود را در طی یک قرار ملاقات تایید شده با مقامات مربوطه ارائه دهید و در صورت تائید، کارت مجوز اقامت طلایی یونان با اعتبار 5 سال برای شما صادر شود.  

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ویزای طلایی پرتغال؛ دریافت اقامت اروپا به همراه خانواده

 

ویزای طلایی پرتغال؛ دریافت اقامت اروپا به همراه خانواده

بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن برای اتباع غیر اتحادیه اروپا که مایل به زندگی و اخذ اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا هستند برنامه ها های مختلفی را ارائه می دهد تا این امر میسر شود، یکی از برنامه ها ویزای طلایی است. ویزای طلایی اتحادیه اروپا یک برنامه مهاجرتی است که به افراد ثروتمند در ازای سرمایه گذاری قابل توجه، اجازه اقامت در یک کشور خارجی را می دهد و در واقع نوعی مجوز مبتنی بر سرمایه گذاری است که از این طریق شما می توانید واجد شرایط اقامت و شهروندی کشوری که در آن سرمایه گذاری کرده اید، و حتی اتحادیه اروپا شوید. حال این سرمایه گذاری می تواند از طریق انتقال سرمایه، خرید املاک و مستغلات یا از طریق کمک مالی در یک کشور اروپایی مد نظر شما باشد. ویزای طلایی اتحادیه اروپا تا زمان اخذ اقامت دائم، به طور مداوم تا زمانی که سرمایه گذاری خود را حفظ کنید، قابل تمدید می باشد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا که ویزای طلایی را صادر می کنند: پرتغال، اسپانیا، یونان و مالت به عنوان برخی از محبوب ترین ها هستند. اما در میان این کشورها، پرتغال به مراتب شرایط آسان تری جهت اخذ ویزای طلایی را دارد و با حداقل 250 هزار یورو می توانید اقامت طلایی پرتغال را برای خود و اعضای خانوادتان از جمله: همسر،کودکان زیر 18 سال، فرزندان تحت تکفل زیر ۲۶ سال مشروط بر اینکه دانشجوی تمام وقت باشند و ازدواج نکرده باشند، والدین وابسته ی بالای 65 سال دریافت کنید و پس از 5 سال مشروط به اقامت تنها 7 روز در سال در خاک پرتغال واجد شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال و حتی می توانید با حفظ تابعیت های دیگر خود، برای اخذ شهروندی پرتغال درخواست دهید که در مقایسه با دیگر کشورها، یکی از کوتاهترین دوره های اخذ تابعیت محسوب می شود.

نگاه کلی به اقامت طلایی پرتغال

اعتبار اولیه مجوز اقامت طلایی پرتغال

2 سال

زمان دریافت شهروندی

5 سال

شرایط اقامت فیزیکی

اقامت 7 روز در سال

زندگی، کار و تحصیل

مجاز است

اجازه اخذ اقامت طلایی برای اعضای خانواده

(الحاق خانواده)

مجاز است

همان طور که در جدول بالا مشاهده می فرمائید اقامت طلایی پرتغال به متقاضیان اجازه تحصیل و سفر بدون ویزا در منطقه شنگن اروپا و از همه مهم تر مجوز کار کردن و یا راه اندازی کسب و کار خود در حین اقامت را می دهد که خود مزیت بزرگی محسوب می شود.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

 

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اسپانیا یکی از محبوب ترین مقاصد اروپا برای سفر و یا حتی زندگی می باشد. این کشور در سال 2013 یک برنامه ویزای طلایی را معرفی کرد تا فرصتی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا باشد که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند. این ویزا در ازای سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو به آنها و اعضای خانواده تحت تکفل آنها اجازه اقامت اعطاء می کند که به اقامت طلایی اسپانیا معروف می باشد و هدف این قانون جذب سرمایه گذار به اسپانیا است. سرمایه گذار تا زمانیکه سرمایه گذاری خود را حفظ کند می تواند مجوز اقامت خود و خانواده اش را تمدید کند و شما نیازی به اقامت در اسپانیا ندارید و فقط به این منظور باید حداقل یک بار در طول هر دوره اقامت از اسپانیا دیدن کند. مگر اینکه سرمایه گذا بخواهد درخواست اقامت دائم یا شهروندیاسپانیا را بدهد که اینگونه به شش ماه اقامت در هر سال برای حداقل ده سال نیاز دارد و پس از ده سال اقامت، سرمایه گذاران می توانند برای شهروندی درخواست دهند اگر بتوانند مدرک حداقل شش ماه اقامت هر سال در ده سال گذشته در اسپانیا را ارائه دهند.

 *فقط توجه داشته باشید که فرزندان تحت تکفل سرمایه گذار پس از رسیدن به سن 18 سالگی  یا پس از اینکه شروع به کار کنند یا یک زندگی مستقل را ایجاد کنند دیگر نمی توانند برای تمدید ویزای خود درخواست دهند.

چندین مسیر مختلف برای دریافت اقامت طلایی اسپانیا وجود دارد که رایج ترین راه، سرمایه گذاری در ملک با حداقل 500 هزاریورو در یک ملک یا چند ملک اسپانیایی یا در یک نهاد تجاری که مالک ملک است و می توانید ملکی را که خریداری کرده اید اجاره دهید و معمولاً اجاره حداقل 4 درصد ارزش ملک است.

و یا اینکه سرمایه گذاری تجاری در شرکت های اسپانیایی که از طریق یک موسسه مالی مجاز می توانید ملک یا طرح سرمایه گذاری خود را خریداری کنید.

با دریافت اقامت طلایی اسپانیا مزایایی شامل حال سرمایه گذار و خانواده او می شود که عبارتند از:

سرمایه گذار و همسر و فرزندان تحت تکفل او می توانند در اسپانیا زندگی، کار و تحصیل در مدارس/دانشگاه ها داشته باشند و سفر بدون ویزا به سراسر منطقه شینگن داشته باشند.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای خرید ملک در یونان مالیات ملک چگونه است؟

 

برای خرید ملک در یونان مالیات ملک چگونه است؟

یونان یکی از سه کشور اتحادیه اروپا است که به خارجی ها اجازه اقامت از طریق سرمایه گذاری را می دهد که به آن ویزای طلایی می گویند. خرید ملک در یونان هم یکی از گزینه های سرمایه گذاری می باشد که می توان از این طریق اقامت و حتی تابعیت یونان را دریافت کرد.

میتوان گفت اگر یک مسابقه فرضی بین کشورهای اتحادیه اروپا برگزار شود، یونان در مقایسه با رقبای خود در برنامه ویزای طلایی برنده می شود زیرا در اتحادیه اروپا قیمت مسکن در یونان یکی از مقرون به صرفه ترین ها است و به طبع مسئله مالیات بر ملک هم نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

افراد با خرید ملک یا حتی اجاره آن در هر کشوری مشمول مالیات می شوند علاوه بر این هر سال باید مالیات بر دارایی هم بپردازند که کشور یونان هم نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید این نکته را درنظر بگیرید که مالیات املاک و مستغلات دائما در حال تغییر است.

برای محاسبه مالیات فاکتورهای زیادی در نظر گرفته می شود مانند: اندازه مسکن، سن بنا، هدف، ارزش تخمینی و البته مکان آن، زیرا بسته به منطقه ایی که ملک قرار دارد، مالیات آن هم می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. مثلاً مالیات ملک در برخی از جزایر محبوب گردشگری یونان، بالاتر می باشد. بعلاوه تفاوت زیادی هم در مالیات برای اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد.

هنگام خرید خانه در یونان، خریدار باید نرخ 3.09%درصد از ارزش خانه را مالیات بر دارایی بپردازد و در صورت افزایش سرمایه پس از فروش ملک در یونان، 15% درصد از این سود سرمایه مشمول مالیات می باشد.

اما به طور کلی طبق قوانین یونان، خریدار چندین نوع مالیات بر دارایی در یونان می پردازد که عبارتند از:

مالیات نقل و انتقال که 3% درصد از قیمت خرید یا ارزش ملک است و معمولاً هر کدام که بیشتر توسط مقامات مالیاتی محاسبه می شود.

مالیات بر ارزش افزوده 24% درصد از قیمت خرید یا ارزش ملک؛ البته این هزینه برای ساختمان هایی است که برای اولین بار توسط یک سازنده فروخته می شود و پروانه ساخت آنها پس از 1 ژانویه 2006 صادر شده است.

هزینه های دفتر اسناد رسمی برای خرید ملک در یونان که تقریباً 1.5 تا 2% درصد از مبلغ تعیین شده در قرارداد خرید و فروش است.

حق تمبر هنگام خرید ملک غیر مسکونی یونان 3.6٪ است.

هزینه های مهندس عمران برای تأیید انطباق ساختمان با مجوز ملک و معلوم شدن محدودیت های ساخت و ساز در ملک البته در صورت وجود و غیره که تقریباً 500 یورو بسته به ملک می باشد.

هزینه ثبت نام ملک 0.5% درصد از مبلغ درج شده در قرارداد خرید و فروش می باشد.

حق الزحمه شرکت املاک که  از 0.8% تا 1% درصد ارزش واقعی ملک است که البته با فروشنده نصف به نصف تقسیم می شود.

هزینه های وکیل معمولاً معادل 1 تا 2% درصد هزینه واقعی ملک است که بدون داشتن وکیل خرید خانه و ملک در یونان بسیار مشکل است. لذا می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کدام کشورها با خرید ملک اقامت میدهند

 

کدام کشورها با خرید ملک اقامت میدهند

اگر قصد مهاجرت یا سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید، می‌توانید هر کشوری را به راحتی برای زندگی یا حتی سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. خرید ملک یکی از جذاب ترین مسیرهای سرمایه گذاری در کشورهای خارجی می باشد زیرا از این طریق افراد می توانند اجازه اقامت یا حتی شهروندی بسیاری از کشورهای جهان را دریافت کنند. برخی کشورها، برنامه ی اقامت از طریق سرمایه گذاری را برای تقویت اقتصاد خود و تشویق سرمایه گذاری خارجی ارائه می دهند، البته سرمایه گذاران باید یک سری شرایط تعیین شده توسط کشور مورد نظر را داشته باشند تا واجد شرایط اخذ اقامت شوند مانند: عدم داشتن سابقه کیفری، بیمه درمانی با پوشش کامل در آن کشور،  داشتن منابع مالی کافی که از طریق قانونی به دست آمده است.

کشورهایی که با خرید ملک، اقامت و حتی تابعیت می دهد عبارتند از: مالت، ترکیه، دومنیکا ، آنتیگوا و باربودا، گرانادا، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، امارات متحده عربی، اتریش، قبرس، آمریکا؛ اما در این بین کشورهای پرتغال، اسپانیا و یونان از محبوب ترین کشورها هستند که در آنها می توانید ملک بخرید و ساکن اتحادیه اروپا شوید.

کشور پرتغال یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که دارای رفاه و امنیت است و برای جذب مهاجران کیفیت زندگی بالا و مزایا و مشوق های متعددی را ارائه می دهد، از اعطای ویزای طلایی گرفته تا معافیت مالیاتی. شهروندان غیر اتحادیه اروپا با خرید ملک در پرتغال  به ارزش حداقل 500 هزار یورو و اگر ملک در مناطق کم تراکم یا بالای 30 سال قدمت داشته باشد می توانند با حداقل 250 هزار یورو در خاک پرتغال ملک خریداری کنند و در ازای آن مجوز اقامت 5 ساله پرتغال را که معروف به ویزای طلایی است را دریافت کنند.

 ویزای طلایی پرتغال به شما این امکان را می دهد که تنها پس از 5 سال برای اخذ اقامت دائم و حتی شهروندی پرتغال اقدام کنید که در مقایسه با دیگر کشورها 5 سال زمان بسیار کوتاهی برای اخذ پاسپورت می باشد که این امر باعث رقابتی شدن مجوز اقامت طلایی پرتغال شده است و جالب است بدانید که پاسپورت پرتغال پنجمین پاسپورت قدرتمند دنیا به شمار می آید.

مجوز اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال به شما و خانواده تان اجازه زندگی، کار و دسترسی به آموزش رایگان، مراقبت های بهداشتی، زیرساخت ها و امکان کشف فرصت های تجاری جدید، بهره گیری از شرایط تجاری مطلوب و تمام امکانات آن کشور، بعلاوه دسترسی نامحدود و آزادی سفر بدون ویزا به سراسر کشورهای اتحادیه اروپا را به مدت 3 ماه در هر دوره 6 ماهه را می دهد.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

راهنمای 0 تا 100 خرید ملک در اسپانیا

 

راهنمای 0 تا 100 خرید ملک در اسپانیا

بر اساس قوانین کشور اسپانیا، اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا تنها در صورتی می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند که سهم قابل توجهی در اقتصاد اسپانیا داشته باشند که غالباً محبوب ترین روش اخذ اقامت هم خرید ملک در اسپانیا می باشد که می تواند هر نوع ملکی در هر یک شهرها و یا جزایر تابع دولت پادشاهی اسپانیا باشد مانند: خانه، تجاری، زمین یا ترکیبی از املاک. فقط باید طبق قوانین و شرایط اسپانیا، ارزش ملک خریداری شده حداقل 500 هزار یورو باشد تا افراد و حتی خانواده شان را واجد شرایط اخذ اقامت طلایی اسپانیا کند. برخی از شرایط و الزامات اساسی مورد نیاز متقاضیان برای خرید ملک در اسپانیا عبارتند از:

متقاضی نباید غیر قانونی وارد اسپانیا شده باشد و یا اقامت غیر قانونی داشته باشد

سن بالاتر از 18 سال داشته باشد.

گواهی و مدارک مالی را ارئه دهد تا موجودی بانکی او را معادل 500 هزار یورو نشان دهد.

منابع مالی کافی برای امرا معاش خود و خانواده در صورت همراهی با او

عدم سابقه ی کیفری و ممنوعیت ورود به اسپانیا

گواهی آزمایش‌های پزشکی که بیان کننده سلامت او باشد و باید حداکثر 3 ماه قبل از تاریخ درخواست صادر شود.

بیمه درمانی جهت اقامت اقامت در اسپانیا برای خود و خانواده او

متقاضی باید درخواست ویزا را به سفارت اسپانیا در کشور محل اقامت خود با تمام مدارک خود ارسال کند و سفارت هم درخواست او را به مرکز مهاجرت اسپانیا ارسال می کند و در صورت تائید، متقاضی ویزا 3 ماهه شنگن دریافت می کند و با آن به اسپانیا سفر می کند. و ظرف این مدت متقاضی باید اقدام به خرید ملک مد نظر خود کند و سند مالکیت ملک خریداری شده را به همراه مدارک آن را برای اجازه اقامت به اداره مهاجرت مربوطه ارسال کند تا موفق به اخذ مجوز اقامت طلایی اسپانیا شود.

این مجوز اقامت اسپانیا باید سالانه تمدید شود و تا زمان حفظ سرمایه گذاری اجازه اقامت می تواند به طور نامحدود تمدید شود لذا متقاضی می تواند تنها سالی یکبار از اسپانیا برای تمدید ویزای خود دیدن کند یا اینکه حتی می تواند در اسپانیا زندگی کند . و پس از گذشت 5 سال می تواند اقامت دائم اسپانیا و پس از 10 سال هم می تواند برای اخذ شهروندی اسپانیا اقدام کند.

یک سری نکات مهم و مسائل حقوقی وجود دارد که باید قبل از خرید ملک در اسپانیا در نظر گرفته شود.

بررسی اطلاعات ثبتی ملک و مجوز ساخت آن

هویت مالک فعلی ملک

اطمینان از صحت مشخصات ملک و تطابق داشتن ویژگی فیزیکی ملک با توضیحات آن در سند.

خریدار مطمئن شود که ملک مستاجر نشسته نداشته باشد زیرا ممکن است او را دچار مشکل کند.  بررسی شود که ملک هیچ بدهی معوقه مانند وام مسکن، رهن، مالیات نداشته باشد. زیرا هنگام فروش ملک هر گونه بدهی و رهن مربوط به ملک به مالک جدید منتقل میشود و در صورت وجود بدهی هم باید ارقام بدهی تحت پوشش قرارداد، قرار گیرد.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 صفحه بعد