فرآیند اخذ ویزای طلایی پرتغال

کشور پرتغال از سال 2012 به قصد تقویت اقتصاد کشور خود، سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا را تشویق به سرمایه گذاری در این کشور کرده و در ازای آن، ویزای طلایی این کشور را به آنها اعطاء می کند. این مجوز اقامت که به اقامت طلایی شناخته می شود، دارای انعطاف پذیری و مزیت های بیشتر و شرایط نسبتاً ساده تر با محدودیت کمتر ی نسبت به سایر کشورها هم برخوردار می باشد بعلاوه شما برای تمدید این مجوز هیچ الزامی به حضور و زندگی در خاک پرتغال ندارید و تنها حضور 7 روز در سال کفایت می کند و پس از گذشت 5 سال زندگی در این کشور به شرط حفظ سرمایه گذاری خود و آشنایی داشتن به و دانش کلی از جامعه و قوانین پرتغال بعالاوه زبان پرتغالی در سطح ابتدایی می توانید اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید و در پایان سال پنجم هم می توانید برای اخذ پاسپورت پرتغال اقدام کنید تا شهروند پرتغال محسوب شوید.

شایان ذکر است که متقاضیان می توانند بدون هیچ شرطی برای خانواده ی خود شامل: همسر و فرزندان زیر 18 سال و فرزندان مجرد و محصل تا 26 سال و همچنین پدر و مادر خانواده خود و همسرش،  حتی برادران و خواهران زیر 18 سال متقاضی اصلی و همسر او که به صورت قانونی تحت سرپرستی آنها باشند اقامت طلایی پرتغال را دریافت کنند و آنها هم از این مزایا بهره مند شوند و حتی شهروندی این کشور شوند.

اخذ اقامت طلایی پرتغال بر اساس یک فرآیند انجام می شود که باید به درستی آن را طی کنید تا بتوانید این  مجوز را دریافت کنید که این فرآیند را برایتان مختصراً توضیح خواهیم داد.

مرحله اول سفر به پرتغال و انتخاب نوع سرمایه گذاری یعنی باید یک سفر قبلی با ویزای شنگن به پرتغال داشته باشید تا با کمک وکیل خود روند سرمایه گذاری خود را شروع کنید گزینه های سرمایه گذاری عبارتند از:

انتقال سرمایه به ارزش حداقل 1.5 میلیون یورو به پرتغال

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات پرتغال

ایجاد حداقل 10 شغل جدید ثبت شده در سازمان تامین اجتماعی پرتغال

سرمایه گذاری حداقل 250 هزار یورو برای حفظ میراث ملی پرتغال.

انتقال سرمایه به ارزش حداقل 500هزار یورو به منظور خرید واحد در یک صندوق سرمایه گذاری یا سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری واجد شرایط پرتغالی، سرمایه گذاری در یک موسسه تحقیقاتی علمی پرتغالی، تشکیل یا سرمایه گذاری در یک شرکت / کسب و کار پرتغالی که ثبت شده باشد و حداقل پنج شغل دائمی و تمام وقت را  برای حداقل 3 سال ایجاد کند.

 در مرحله دوم قبل از نهایی کردن سرمایه گذاری خود به شماره مالیات پرتغالی (NIF) و حساب بانکی نیاز دارید لذا یک حساب بانکی و شماره مالیاتی برای خود تنظیم کنید.

در مرحله سوم باید سرمایه گذاری خود را نهایی کنید که ممکن است ماه ها طول بکشد. پس از نهایی کردن می توانید به کشور خود جهت جمع آوری مدارک مورد نیاز و درخواست ویزای طلایی پرتغال بازگردید.

در مرحله چهارم پس از تکمیل سرمایه گذاری می توانید درخواست اقامت طلایی پرتغال را در خدمات مهاجرت و مرزها (SEF) ارسال کنید.

سپس در مرحله پنجم  بعد از اینکه درخواست خود را ارسال کردید 3 تا 6 ماه طول می کشد تا کارت اقامت خود را دریافت کنید. و بعد از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری می توانید برای اخذ شهروندی یا اقامت دائم پرتغال درخواست دهید.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.