چگونه می توانیم ویزای طلایی بگیریم؟

"اقامت طلایی یونان"، برنامه‌ای است که از 2013 آغاز شده و به سرمایه‌گذاران غیراتحادیه اروپا اجازه اخذ ویزای اقامت 5 ساله در ازای سرمایه‌گذاری می‌دهد. پس از 5 سال، امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد.  همچنین پس از 7 سال اقامت متوالی در یونان، با حداکثر 6 ماه غیبت در سال و پرداخت مالیات، درخواست شهروندی دهید. برای واجد شرایط بودن، زبان، تاریخ، و فرهنگ یونانی را در سطح پایه یاد بگیرید و از طریق آزمون نشان دهید که در جامعه یونانی یکپارچه هستید. همچنین، اظهارنامه مالیاتی آخرین سال مالی نیز موردنیاز است. وشایان ذکر است که پاسپورت یونان از قوی‌ترین پاسپورت‌ها به شمار می‌آید و اجازه دارید در هر نقطه از اتحادیه اروپا به عنوان مقیم اتحادیه اروپا زندگی کنید بعلاوه سیستم مالیاتی یونان نیز به عنوان یک سیستم سالم شناخته می‌شود.

نگاه اجمالی به اقامت طلایی یونان

اعتبار مجوز اقامت طلایی یونان

5 سال

شرط حضور برای تمدید اقامت

ندارد

زمان مورد نیاز جهت اخذ شهروندی

بعد از 7 سال

شرط حضور برای اخذ شهروندی

زندگی بیش از 6 ماه در سال

اجازه کار تا زمان اخذ اقامت دائم

ندارد

در کل، یونان اقدامات متعددی را برای جلب سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت طلایی ارائه می‌دهد، که متناسب با نیازها و تمایلات سرمایه‌گذاران مختلف می‌توانند انتخاب شوند. برای درخواست ویزای اقامت طلایی یونان در سال 2022، شرایطی وجود دارد: درخواست‌کنندگان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و بی‌سوءقتی جنایی در کشور زندگی یا سابقه جرمی نداشته باشند. ضمناً رزومه کاری و تجربه کسب و کار، گواهی سلامت پزشکی از موسسه تایید شده، و بیمه پزشکی از شرکت یونانی الزامی است.همچنین، سرمایه‌گذاری در اقتصاد یونان و ارائه مدارک مربوطه لازم است. مقاضیان به عنوان سرمایه گذار اصلی می‌توانند برای اعضای خانواده خود مانند: همسر، والدین وابسته، فرزندان تحت تکفل تا 21 سال، و فرزندان 21 تا 24 سالی که در تحصیل هستند اقامت طلایی دریافت کنند از این رو اعضای خانواده می‌توانند بدون ویزا به منطقه شنگن سفر کرده و از مزایای اقامت طلایی یونان بهره‌ ببرند.

گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت طلایی یونان عبارتند از:

1.     خرید ملک یا املاک با ارزش حداقل 250 هزار یورو در شهرهای مختلف یونان، یا با حداقل 500 هزار یورو در شهرهای معین مانند آتن و تسالونیکی.

2.     قرارداد اجاره 10 ساله در هتل یا اقامتگاه‌های مبله در مجتمع‌های توریستی با مبلغ حداقل سرمایه‌گذاری پیش از درخواست.

3.     مشارکت با حداقل 400 هزار یورو در یک شرکت یونانی یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک.

4.     خرید اوراق قرضه دولتی یونان با ارزش حداقل 400 هزار یورو و مدت حداقل 3 سال از طریق موسسه اعتباری مستقر در یونان.

5.     خرید سهام اوراق قرضه خزانه داری یونان یا اوراق قرضه شرکتی با ارزش حداقل 800 هزار یورو.

6.     خرید واحدهایی با حداقل ارزش 400 هزار یورو از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یونان یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

7.     انتقال سرمایه از طریق سپرده‌های بانکی با حداقل سرمایه 400 هزار یورو به مؤسسه اعتباری داخلی به مدت حداقل 1 سال.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.