شرایط تمدید ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

بسیاری از خارجی ها سرمایه گذاری در اسپانیا را به عنوان راهی برای اخذ اقامت اسپانیا انتخاب کردند که این می تواند یک نقطه ورود عالی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا به اسپانیا و حتی اروپا محسوب شود. اما، با این وجود، اگر می خواهید مجوز خود را حفظ کنید، باید به طور کامل درک کنید که چه شرایطی را برای تمدید آن باید رعایت کنید و این همان چیزی است که در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم مربوط به مدت اعتبار ویزای طلایی است.یعنی چه زمانی باید ویزای طلایی خود را تمدید کنم و شرایط تمدید آن چیست؟

باید بدانید که کارت اولیه اقامت طلایی اسپانیا که ابتدا به مدت ۲ سال صادر می‌شود (در صورت دریافت از کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا، مدت اعتبار ۱ سال است). پس از پایان این دوره، باید ویزای خود را تمدید کنید. این ویزا به شما امکان می دهد آزادانه با بستگان خود در اتحادیه اروپا حرکت کنید و در کشورهای دیگر بمانید و زندگی کنید و به خاطر داشته باشید که باید فرآیند تمدید خود را در یک محدوده زمانی واقعاً مشخص شروع کنید که معمولاً زمان مناسب برای شروع فرآیند تمدید بین 60 روز قبل و 90 روز پس از انقضای کارت شما باید باشد در غیر این صورت، تمدید امکان پذیر نخواهد بود.

الزامات اصلی برای تمدید ویزای اقامت طلایی اسپانیا کاملاً ساده و آسان است و ما فقط در مورد دو شرط اصلی آن صحبت می کنیم که باید برای حفظ و تمدید موفق ویزای طلایی خود رعایت کنید که عبارتند از:

حفظ سرمایه‌گذاری: شما باید در زمان تمدید ویزای خود، نشان دهید که سرمایه‌گذاری اولیه خود را که برای دریافت ویزا انجام داده‌اید، همچنان حفظ شده است.

حداقل سالی یکبار از اسپانیا بازدی کنید: شما باید حداقل یک بار در سال به اسپانیا سفر کرده باشید تا بتوانید ویزای طلایی خود را تمدید کنید. این نشان می‌دهد که نیازی به اقامت دائم در اسپانیا ندارید. اما اگر تمایل دارید اقامت دائم یا شهروندی اسپانیا را درخواست کنید، یعنی برای درخواست اقامت دائم باید حداقل 5 سال با ویزای طلایی در اسپانیا زندگی کرده باشید و برای درخواست شهروندی، 10 سال اقامت در کشور مورد نیاز است.

مراحل تمدید ویزای طلایی اسپانیا به شرح زیر است:

1.     جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و ارسال به UGE (واحد مهاجرت اسپانیا).

2.     دریافت پاسخ از UGE که ممکن است تا ۲۰ روز زمان ببرد، در صورت تطابق با شرایط.

3.     ثبت مجدد اثر انگشت‌ها در اداره مهاجرت.

4.     انجام مراحل پس از ثبت اثر انگشت، که تا ۳۰ روز طول می‌کشد.

5.     دریافت کارت اقامت تمدید شده.

به طور خلاصه، تمدید ویزای طلایی اسپانیا به دو شرط اصلی و تمام مراحل فوقی وابسته است. با رعایت این موارد، شما می‌توانید اقامت خود را در اسپانیا با ویزای طلایی تمدید کرده و از مزایای آن بهره‌برداری کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان خبره ی شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.