گلدن ویزای یونان چیست؟

منظور از گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی، نوعی ویزای سرمایه‌گذاری است که توسط برخی کشورها به شهروندان خارجی غیر در ازای سرمایه گذاری مالی یا راه اندازی کسب و کارهای واجد شرایط در آن کشور اعطاء می‌شود و بسیاری از کشورها اقامت‌ها یا شهروندی‌ از طریق سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهند و کشور یونان هم یکی از آن کشورهایی است که اقامت طلایی یونان را در ازای سرمایه گذاری های تعیین شده در اقتصاد یونان به تعدادی از شهروندان کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا (خصوصاً ایرانی‌ها و شهروندان کشورهای عربی)  ارائه می دهد.

به این ترتیب سرمایه گذاران به همراه خانواده خود از جمله همسر، فرزندان تحت تکفل تا سن 24 سال و والدین آنها شانس زندگی در یونان با اجازه اخذ اقامت دائم می دهد و برای حفظ اجازه اقامت خود مجبور به زندگی در این کشور نیستند و امکان تمدید مجوز وجود دارد. با اخذ اقامت طلایی یونان امکان سفر بدون ویزا به سراسر کشورهای منطقه شینگن فراهم می شود.

اقامت طلایی به مدت 5 سال اعطاء می‌شود و هر 5 سال یکبار در صورت حفظ سرمایه گذاری قابل تمدید می باشد. این اقامت به مرور زمان به شهروندی یونان منجر می شود یعنی طبق قوانین یونان افراد مقیم در صورت اقامت به مدت 7 سال، می‌توانند درخواست اخذ شهروندی یونان را نیز داشته باشند البته مشروط بر اینکه متقاضیان حداقل 6 ماه از سال را در یونان زندگی کنند و بتوانند به زبان یونانی صحبت کنند.

نکته ایی که وجود دارد این است که سرمایه گذاران در دوره 5 ساله اول اقامت خود اجازه دسترسی به هیچ شغلی را در این کشور ندارند مگر انجام سرمایه گذاری های خاص و کسب درآمد از آن. و پس از اخذ اقامت دائم پس از 5 سال می توانند هرشغلی را داشته باشند حتی کارمندی.

حال سرمایه گذاری هایی که متقاضیان می توانند برای سرمایه گذاری انتخاب کنند تا واجد شرایط اخذ اقامت طلایی یونان شوند عبارتند از:

1.     خرید ملک یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا حتی اجاره ملک به هر تعداد، به ارزش حداقل 250 هزار یورو در یونان و این ملک می‌تواند هر نوع ملکی باشد تجاری یا مسکونی مانند: آپارتمان، ویلا ، زمین، مغازه یا واحد تجاری باشد.

2.     امضای یک قرارداد اجاره برای اقامت در هتل ها، اقامتگاه های توریستی یا مجتمع های اقامتی توریستی مبله به مدت 10 سال.

3.     سرمایه‌گذاری در اقتصاد یونان حداقل 400 هزار یورو در پروژه‌های تجاری، صنعتی یا توریستی، در شرکت‌های یونانی و یا سهام شرکت های سرمایه گذاری

4.     خرید اوراق قرضه دولتی یونان با حداقل 400 هزار یورو.

5.     انتقال سرمایه از طریق سپرده بانکی به یک مؤسسه اعتباری داخلی حداقل 400 هزار یورو.

6.     سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار دولتی یونان با  حداقل 800 هزار یورو

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.