نکاتی که پیش از خرید ملک در پرتغال باید بدانید

پرتغال یکی از کشورهایی است که به اتباع غیر اتحادیه اروپا در ازای خرید ملک در کشورش، مجوز اقامت اعطاء می کند و از آنجائیکه خرید ملک همیشه پر از استرس و چالش است خصوصاً زمانی که تصمیم به خرید ملک در کشور دیگری غیر از کشور خود که به زبان آن مسلط نیستید را داشته باشید؛ بنابراین قصد داریم از این طریق نکاتی را به شما بگویم که پیش از خرید ملک در پرتغال باید بدانید.

توصیه می شود که پس از انتخاب ملک مورد نظر خود و تحقیق در مورد منطقه ای که در آن برای خرید ملک جستجو می کنید یعنی درست قبل از امضای قرارداد، اطلاعات ثبتی ملک را بررسی کنید بعلاوه از اداره مالیات یک سند دریافت کنید تا مطمئن شوید که ملک بدهی معوقه ایی مانند مالیات پرداخت نشده، سه سال قبض برق، و حتی یک وام مسکن یا بدهی های شخصی نداشته باشد زیرا با خرید ملک بدهی آن هم به خریدار منتقل می شود.

از همه مهم تر اینکه خریدار باید اطمینان حاصل کند که ملک مستاجر نداشته باشد. بعلاوه اینکه تمام اقلام موجود در فروش مانند لوازم و اتصالات ملک و غیره حتماً در سند قید شده باشد.

یکی دیگر از مشکلات احتمالی خرید ملک در پرتغال، وراثتی بودن ملک و پراکندگی مالکیت است لذا باید هویت مالک/مالکان واقعی را بررسی کنید تا همه با فروش موافقت کنند تا مانع فروش نشوند زیرا در صورتیکه یکی از آنها موافق نباشد یا حتی ممکن است یکی از مالکان مهاجرت کرده باشد و در دسترس نباشد که اینگونه در بهترین حالت، تلاش برای به دست آوردن یکی از مالکان می تواند فروش را هفته ها یا ماه ها به تاخیر بیندازد.

پیدا کردن یک آژانس مشاوره املاک پرتغالی ثبت شده و دارای شماره مجوز دولتی از اتحادیه کارگزاران املاک باشد.AMI)) یکی دیگر از نکات پیش از خرید ملک در پرتغال می باشد.

در نظر گرفتن هزینه های احتمالی خرید ملک در پرتغال هم یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشیم زیرا غیر از هزینه خرید ملک، طیف وسیعی از مالیات ها و هزینه های جانبی جهت خرید ملک وجود دارد مانند هزینه های دفتر اسناد رسمی و ثبت نام، پرداخت حق تمبر، وکیل، نقل و انتقال ملک و یا در صورت خرید ملک قدیمی جهت بازسازی هزینه های نوسازی و ... نیز وجود دارد. و شایان ذکر است که اکثر خانه های قدیمی دارای مشکلات ناشناخته و پنهانی است که ممکن است در سند لحاظ نشده لذا استخدام یک نقشه بردار خالی از لطف نیست تا همه جانبه ملک را از نظر فیزیکی بررسی و تأیید کند.

در صورتیکه تصمیم دارید یک زمین بخرید و آن را بسازید بهتر است قبل از خرید، مجوز آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دارای مجوز و ثبت شده باشد تا اجازه کاری را که می‌خواهید انجام دهید را داشته باشید به ویژه در مورد املاک و زمین های روستایی، زیرا اغلب زمین های روستایی، به دلیل داشتن مشکلات مربوط به اسناد مالکیت و عدم وجود سوابق اداری و نداشتن پهنه بندی درست برای ساخت و ساز مشکل ساز هستند.

در انتها هم در امضای قرارداد و بررسی بندهایی که در آن قید شده باید احتیاط خاصی صورت گیرد زیرا ممکن است قرارداد حاوی بندهایی باشد که به ضرر شما باشد. لذا چیزی را که بررسی نکرده اید را امضا نکنید. در هر صورت داشتن یک وکیل خوب می‌تواند کمک شایانی به آگاهی شما کند.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.