اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری از چه راه هایی ممکن است؟

سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از مسیرهای اخذ اقامت این کشور است که به اقامت طلایی شناخته می شود بسیار هم توسط دولت اسپانیا مورد تشویق قرار می گیرد. حالا برای اخذ این ویزا راه های مختلفی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند بسته به نوع شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنند که عبارتند از:

-         سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یا خرید ملک در اسپانیا

این گزینه رایج ترین راه برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا، خرید ملک است. ارزش کل سرمایه گذاری باید حداقل 500 هزار یورو باشد و می تواند در هر ملکی باشد مانند ملک تجاری، مغازه، آپارتمان، خانه یا فاینکا و حتی زمین یعنی متقاضیان می توانند یک قطعه زمین بخرند و ملک خود را بسازند و واجد شرایط دریافت ویزا باشند.

-         سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو

در شرکت های اسپانیایی یا نهاد اسپانیایی به عنوان سهامدار ، سرمایه گذاری در سهام اسپانیا یا صندوق های سرمایه گذاری

-         سرمایه گذاری در بدهی عمومی به ارزش حداقل 2 میلیون یورو

-         واریز حداقل 1 میلیون یورو به عنوان یک سپرده بانکی در حساب بانکی اسپانیایی خود

-         سرمایه گذاری در یک پروژه کارآفرینی یاراه اندازی کسب و کار خود برای تحقق یک پروژه تجاری نوآورانه

فقط باید یک سری معیارها رعایت شود که نشان دهد تجارت جدید مورد علاقه عمومی است و برای اسپانیا مفید است تا واجد شرایط اخذ اقامت طلایی اسپانیا شود یعنی این طرح کسب و کار باید شامل:1. اطلاعاتی مربوط به صنعت، استراتژی بازاریابی، پیش بینی های مالی باشد. 2. مشخص کردن میزان سرمایه گذاری در پروژه، جدول زمانی سرمایه گذاری و بازده مورد انتظار 3. اثبات سرمایه گذاری با ارائه شواهد که می تواند به صورت حواله بانکی یا رسید پرداخت باشد. 4. اثبات مالکیت کسب و کار مانند اساسنامه شرکت یا سایر اسناد قانونی. 5. ارائه برنامه ایی برای طرح  ایجاد شغل در نتیجه پروژه کارآفرینی که این طرح باید شامل اطلاعاتی در مورد تعداد و نوع مشاغل ایجاد شده و همچنین حقوق و مزایای مورد انتظار باشد.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.