اخذ ویزای طلایی یونان چه مراحلی دارد؟

یونان کشوری منحصر به فرد است که پر از فرهنگ، اسطوره، چشم‌اندازهای مشهور و جزایر زیبا است که به نظر می‌رسد تکه‌ های کوچکی از بهشت در دریا پراکنده شده که همان جزایر یونانی می باشد لذا می تواند رویای هر فردی برای زندگی باشد بنابراین ویزای طلایی یونان می تواند یکی از برترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت به این کشور به شمار آید. به بیانی دیگر، اقامت طلایی یونان نوعی مسیر سرمایه گذاری محسوب می شود که از این طریق می توانید به راحتی و به طور همزمان با خانواده ی خود به این کشور مهاجرت کرده مجوز اقامت طلایی یونان علاوه بر اجازه زندگی در یونان، امکان استفاده از مزایای بهداشتی، آموزشی و سفر آزادانه و بدون ویزا در سراسر مناطق شینگن را نیز برای متقاضیان و خانواده ی آنها به وجود می آورد.

اخذ ویزای اقامت طلایی یونان مراحل بسیار آسانی دارد که باید به ترتیب طی شود و ما در این قسمت به آن اشاره نموده ایم که عبارتند از:

مرحله اول

ابتدا باید یکی از گزینه های سرمایه گذاری که توسط دولت یونان تعیین شده را انتخاب کنید که شامل:

-         خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یونان به ارزش حداقل 250 هزار یورو.

-          حداقل 250 هزار یورو برای امضای یک قرارداد اجاره 10 سال برای اقامت در هتل ها یا اقامتگاه های توریستی.

-         حداقل 400 هزار یورو سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی یونان/ سهام یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر/ صندوق سرمایه گذاری خصوصی/ صندوق سرمایه گذاری مشترک مستقر در یونان و یا سپرده بانکی در بانک یونان.

-         سرمایه گذاری در سهام یا اوراق قرضه شرکتی یا اوراق قرضه خزانه داری یونان که در مراکز تجاری فعال در یونان فهرست شده است به ارزش حداقل 800 هزار یورو.

مرحله دوم

دریافت یک شماره مالیات غیر مقیم یونانی که برای انجام هر گونه معامله و کار اداری مورد نیاز است بعلاوه افتتاح یک حساب بانکی در یونان برای سهولت کار جهت انجام امور مربوط به سرمایه گذاری.

مرحله سوم

انجام سرمایه گذاری و آماده کردن تمام مدارک مورد نیاز در مورد جهت درخواست اقامت طلایی یونان که غالباً استخدام یک وکیل می تواند کمک شایانی کند.

مرحله چهارم

ارسال تمام داده های بیومتریک به مقامات مربوطه در یونان

مرحله پنجم

پس از بررسی درخواست ویزای طلایی شما در صورت تائید شدن یک کارت اقامت طلایی یونان برای شما صادر می شود که 5 سال اعتبار دارد و برای حفظ این مجوز، هیچ الزامی به زندگی در این کشور ندارید و در صورت حفظ سرمایه گذاری خود می توانید این اقامت را هر 5 سال یکبار تمدید کنید. و پس از زندگی به مدت 7 سال و پرداخت مالیات، شما واجد شرایط درخواست شهروندی و پاسپورت یونان می شوید. و ناگفته نماند که به لطف معاهده مالیات مضاعف یونان، خارجی ها در یونان فقط بر اموال یونانی خود مالیات می پردازند و در صورتیکه کمتر از 6 ماه در سال در این کشور زندگی کنند مقیم مالیاتی محسوب نمی شوند و اجباری به پرداخت آن ندارند مگر قصد اخذ شهروندی داشته باشند.

می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.